Close

Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    03 2008
    Miasto
    Zielona Góra
    Posty
    4

    Domyślnie Zdalne sterowanie D50 i SB-800?

    Witajcie.

    Dzisiaj sobie wreszcie kupiłem SB-800, głównie dla zdalengo sterowania. I nie mogę uruchomić zdalnie SB800. Jak to zrobić? Ktoś pomoże?

    Dzięki.

    Michu

  2. #2

    Domyślnie

    niestety, D50 nie odpalisz zdalnie SB-800, nie ma trybu pracy lampy "commander mode"
    Pozdrawiam, Sławek

    D7000/Nikkor 18-105 VR/SB-900

  3. #3
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    jeśli zależało ci głównie na zdalnym to nie rozeznałes tematu przed kupnem. Teraz zmień body na wyższy numer - np D80. Bo kupno drugej Sb800 wychodzi cenowo podobnie. Ale za to wtedy jedna jako sterownik może działać.
    Inne wyjście to to co masz + kabel sc 17, 28 lub zamiennik, ale masz zasieg na kablu około 1,5 m.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wasylek Zobacz posta
    niestety, D50 nie odpalisz zdalnie SB-800, nie ma trybu pracy lampy "commander mode"
    Nie odpali w trybie "commander" ale SB-800 posiada wbudowaną fotocelę więc wyzwoli SB-800 zdalnie błyskiem lampy wbudowanej. W SB-800 w opcjach remonte trzeba przestawić na SU-4. Lampę wbudowaną w D50 najlepiej przestawić z TTL na manual i dobrać odpowiednio moc - w ttl wysyła przedbłyski, których nie można wyłączyć a które mogłyby niepotrzebnie wyzwalać SU-4. Oczywiście to nie to samo co CLS, ale nie mniej jednak da się wyzwalać zdalnie SB-800 przy pomocy D50. Natomiast jeżeli w grę wchodzi tylko CLS to tak jak pisano wcześniej - albo druga SB-800 albo korpus z CLSem. Pozdrawiam.
    Ostatnio edytowane przez mariuniu ; 07-03-2008 o 07:24

  5. #5
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    03 2008
    Miasto
    Zielona Góra
    Posty
    4

    Smile

    Kiedyś w MINOLCIE zwyczajnie włączałem funkcję obsługi zdalnej i siłę błysku mogłem regulować w dwóch płaszczyznach 1/0 lub 0,67/0,33 na korzyść lampy zdalnej.

    Proszę pomóżcie, co mam zrobić aby w D50 móc regulować udział poszczególnych lamp w oświetleniu?

    Dziękuję z góry

  6. #6

    Domyślnie

    Z D50 masz dwa wyjścia albo manual w aparacie i SU-4 w lampie jak napisał ci mariuniu lub dokupienie drugiej lampy. Nie musisz kupować koniecznie SB800. Wystarczy SB600, która będzie pracować jako zdalna a SB800 na aparacie jako sterownik.

  7. #7
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MichuZG Zobacz posta

    Proszę pomóżcie, co mam zrobić aby w D50 móc regulować udział poszczególnych lamp w oświetleniu?
    D50 nie ma takiej funkcji. Pisałem - ta funkcja jest w wyzszych modelach. D70, D80 no i oczywiście te wyższe.
    Możesz kupić sam sterownik CLS - SU800. Albo kup SB600 lub SB800 i jako sterownik będzie pracowała SB800 na sankach D50, a zdalna to będzie SB600 czy SB800.

    Wyzwalanie lampą wbodowaną lampy SB800 jest możliwe, ale tak jak już pisał mariuniu. lampa w tryb SU4 no i wtedy praca właściwie w M albo w A lampy.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  8. #8
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    03 2008
    Miasto
    Zielona Góra
    Posty
    4

    Domyślnie

    Dziękuję wszystkim. Już działa, może pomyślę o nowym body z czasem. Teraz chcę się nacieszyć tym co mam

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •