Close

Strona 1 z 17 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 168
  1. #1

    Domyślnie D300 - początkujący prosi o pomoc EKSPERTÓW

    Witam wszystkich SPECÓW.

    Jestem świeżakiem na tym forum i chciałbym poprosić wszystkich szczęśliwych posiadaczy D300 o podstawowe info na temat tego cudeńka. Jestem amatorem, który "w miarę" potrafi obsługiwać tylko kompakty i na tym niestety moja wiedza i umiejętności się kończą :-/ Od jakiegoś czasu, w miarę możliwości finansowych zacząłem składać zetaw, mówiąc dosadnie, rzucający mnie na BARDZO GŁĘBOKĄ WODĘ, oby nie za głęboką
    Chciałbym poprosić wszystkich SPECÓW I EKSPERTÓW o info; od czego zacząć, tzn jakie KUPIĆ OBIEKTYWY, CZY JEST SENS KUPOWAĆ PIERŚCIENIE DO MAKRO (PN-11, PK-11A, PK-12, PK-13) nie chcąc inwestować w obiektyw MAKRO, czy wcześniej wymienione pierścienie będą współpracować z D300 i z jakimi ewentualnie obiektywami??, czy do D300 można "instalować" wyłącznie obiektywy DX przeznaczone do LUSTRZANEK CYFROWYCH ?? Czy w związku z powyższym zadziała obiektyw: Nikon - 50MM F1.4 AF D - Ø 52 mm (stałoogniskowy, bez znacznika DX :-/ )
    Do czego konkretnie służą poniższe;
    N 17-55/2,8 AFS
    N 70-200/2,8 VR AFS
    Wiem już, że wyżej wymieniony "Nikon - 50MM F1.4 AF D - Ø 52 mm" to portretówka i warto ją mieć, tylko czy zadziała a jeśli tak to czy będą jakieś ograniczenia i w tym przypadku i w przypadku innych obiektywów, etc
    Nadmienię, że posiadam już obiektyw: AF-S DX VR Zoom-Nikkor 18-200mm f/3,5-5.6G IF-ED, tyle, że nie wiem do czego tak naprawdę się nadaje :-/
    Na początku chciałbym przede wszystkim nauczyć się obsługi sprzętu ( CO WARTO POCZYTAĆ?? JAKA KSIĄŻKA?? NIE DYSPONUJĘ CZASEM BY PÓŚĆ DO SZKOŁY FOTO :-/ ), potem fotografować praktycznie WSZYSTKO; i plenery, góry, ciemne i jasne wnętrza (słyszałem, że lepsze są JASNE OBIEKTYWY), zabytki, akty, sesje tzw "studyjne" (domowe studio ), zdjęcia nocne, makro; krótko mówiąc wszystko... Hobbystycznie acz profesjonalnie na maxa, w miarę możliwości i bez wydawania fortuny (stąd opcja pierścieni zamiast obiektywu makro, bo podobno zdjęć MAKRO nie robie się za często)
    Jakie obiektywy warto mieć, chciałbym skupić się na NIKONIE, wiem, tyle że te z większą liczbą ( -200, -300; zmiennoogniskowe ?? ) to zoomy, ok 50 (stałoogniskowe) to portretówki a do czego posłuży np 17-55/2,8 AFS (zmiennoogniskowy) ??? ....
    Jakie ewentualnie FILTRY kupić, jeśli w ogóle, dla początkującego, słyszałem, że UV (dobry w górach??) i polaryzacyjne?? ...I jaki statyw warto kupić, by nie pójść z torbami i by nie kupić wieszaka na kalesony

    Będę ogromnie wdzięczny za wszelkie uwagi i pomoc a sam służę pomocą w kwestiach "budowlano-grzewczych" ( odpowiadam za projektowanie instalacji DGP, ogrzewanie powietrzne, kominki wszelkiej maści etc )

    Pozdrawim
    delgacento

  2. #2

    Domyślnie

    jak wpiszesz w google "podstawy fotografii", albo "abc fotografii" to znajdziesz mnóstwo stron.
    Alternatywnie jak pójdziesz do księgarni i poprosisz o dowolny podrecznik do nauki fotografii, to na tym etapie każdy bedzie dobry.
    I'm not always right, but I'm never wrong...

  3. #3
    Vodafone
    Gość

    Domyślnie

    Witam na forum Przede wszystkim przeczytaj instrukcję obsługi dołączoną do aparatu.... oraz tak jak kolega napisał przeczytaj coś o podstawach fotografii...

    Jeśli chodzi o to do czego jaki obiektyw to najprościej będzie wejść na www.nikon.pl w zakładkę obiektywy i tam przy danym obiektywie jest stosowny opis do czego służy np: jeśli chodzi o 18-200VR to : http://www.nikon.pl/product/pl_PL/pr.../overview.html
    Ostatnio edytowane przez Vodafone ; 05-03-2008 o 23:43

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez lechupe Zobacz posta
    jak wpiszesz w google "podstawy fotografii", albo "abc fotografii" to znajdziesz mnóstwo stron.
    Alternatywnie jak pójdziesz do księgarni i poprosisz o dowolny podrecznik do nauki fotografii, to na tym etapie każdy bedzie dobry.
    lepiej nie wpisywać ABC fotografii...Gracjan w natarciu. Sorki za OT.
    Za kolegami: instrukcja obsługi aparatu jest zadziwiająco przydatna, choć wiem, że niektórzy sięgają po nią dopiero, jak zdrowo namieszają w menu i ciężko im się połapać

  5. #5

    Domyślnie Hmmmm

    Dzięki Panowie ale doskonale zdaję sobie sprawę z faktu iż mogę przeczytać instrukcję obsługi, poszukać książek, tudzież pójść do księgarni czy też skorzystać z wyszukiwarki ale na pewno nie zastapi to fachowej porady kogoś kto jest na pierwszej linii frontu i to praktycznie Książka nie podpowie mi jaki mam kupić obiektyw :-/
    Dlatego proszę tylko o porady w kwestiach, o które pytałem...
    Będę wdzięczny

    Pozdrawiam wszystkich

  6. #6

    Domyślnie

    Jak mozna kupic kompletny zestaw dSLR i nie miec ZADNEGO pojecia o fotografii ?

    Koledzy dobrze radza, najlepiej samemu rozwiazac swoje problemy i wyciagnac wnioski.
    Bo tak to jeden cie bedzie przekonywal do stalek inny do zoomow , ktos poleci filtr hama ktos hoya i zamiest zmadrzec to zglupiejesz.
    Nikon F3HP / MD-4 / Nikkor 50mm F1.4 AIS / Nikkor 105mm F2.5 AI /
    Yashica MAT 124 G

  7. #7
    Vodafone
    Gość

    Domyślnie

    Rozumiem,że 18-200VR kupiłeś w zestawie( kit) z D300.... Jeśli ten obiektyw doradził sprzedawca i kupiłeś go osobno to też dobrze zrobiłeś Może będzie prościej jak napiszesz ile możesz wydać pieniążków na obiektywy wtedy na pewno forumowicze napiszą co można fajnego za to kupić

    Proponuję jednak najpierw poczytać ,porobić troszkę fotek a dopiero potem myśleć o kolejnych obiektywach... ten co już posiadasz (18-200VR) na razie Ci wystarczy do większości rzeczy
    Ostatnio edytowane przez Vodafone ; 06-03-2008 o 00:16

  8. #8

    Domyślnie

    A ze mnie expert żaden więc wetknę swoje w pełni amatorskie 3 grosze. Zerknij do opcji szukaj, wszystkie wymienione przez Ciebie obiektywy zasadniczo służą do robienia zdjęć i nawet się do tego nadają
    Opisywane były na forum aż do obrzydzenia, większość z nich ma nawet swoje wydzielone wątki. Reszta odpowiedzi również jest w odpowiednich dla nich działach. Łatwo dostępna, darmowa, przyjazna.

    P.S. Na takie pytanie EXPERT to nawet nie splunie więc nie czekaj na poważne odpowiedzi, kompromitujesz się i obrażasz lenistwem innych... Jak umiesz samodzielnie czytać, szukać itd to to zrób, jak Ci się nie chce to zaproponuj sensowną cenę, zakładam się że ktoś chętnie napisze dla Ciebie syntetyczny raport z interesującej Cię zawartości forum
    Amatorszczyzna powered by D40X kit, N35/1.8G, N70-300VR, SB800 i Slik Pro 330 DX

  9. #9
    Vodafone
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez delgacento Zobacz posta
    ale na pewno nie zastapi to fachowej porady kogoś kto jest na pierwszej linii frontu i to praktycznie
    żeby ktoś mógł Ci pomóc to najpierw musisz znać podstawy obsługi aparatu oraz podstawy fotografii.... i tego nie przeskoczysz !!!

  10. #10

    Domyślnie

    Jesli chcesz robić "wszystko" tak jak piszesz to na chwile obecną wystarczy Ci 18-200VR, a potem zobaczysz czego robisz najwięcej i jaki kierunek fotografii Cie "kręci" bo narazie nie znam żadnego fotografa co robi wszystko
    Chyba że masz ochotę być tym pierwszym
    Co do szkieł to można na nie wydać fortune tylko po co ?, nie na tym etapie zabawy.
    Piszesz że w książkach nie znajdziesz odpowiedzi na swoje pytania, a ja twierdze ze wrecz przeciwnie.
    D800, D200 + SB900 + N14-24 2.8, N24-120 + N28-300 + N35 + N10,5, Nikon F90x

Strona 1 z 17 12311 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •