Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 21
  1. #1
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    03 2005
    Miasto
    Swiętokrzyskie
    Posty
    117

    Domyślnie Jaka drukarka Fotograficzna????

    mam zamiar zakupić drukarkę typowo fotograficzną , zdjęcia formatu A4 i większe. Co możeci mi polecić i w jakiej granicy cenowej, za wszystkie odpowiedzi będę niezmiernie wdzięczny...
    jeśli było proszę o link...
    D 700 / D 300 MB D10 -T 17-50/2.8 N 85/1.8 N 50/1.8 SB 800

  2. #2

    Domyślnie

    Używałem Epsonów serii Photo - EX, 1200, 1270, 1290 i R1800. Ponoć R2400 (której nie miałem) lepiej się sprawuje jeśli idzie o fotografię cz.-b. Ogólnie polecam.

  3. #3

    Domyślnie

    a koszt wydrukowania zdjecia formatu A4 jaki?
    "Podchodź do tematu fotografowanego miękko, na czubkach palców. Ręka w aksamitnej rękawiczce, oko jastrzębia..."
    http://www.jbstudio.eu

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pietrucha
    a koszt wydrukowania zdjecia formatu A4 jaki?
    przy 5%-towym pokryciu (he, he, he) 1,20 + koszt papieru, jaki przyjdzie ci fantazja użyć. Wg mnie najśliczniejszy jest epsonowski Semigloss - jedyne 3,5 za arkusz A4

  5. #5
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    przy zdjeciu na cały format A4 drukowałem kilkanaście kartek na jednym kartridzu. drukarka Epson stylus photo tam sa kolorowe tusze razem ale na drukowanych u mnie motywach zaden z kolorow nie miał przewagi
    koszt atramentu wychodził mi 8 zł na kartke i papier 2,5 zł.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z
    przy zdjeciu na cały format A4 drukowałem kilkanaście kartek na jednym kartridzu. drukarka Epson stylus photo tam sa kolorowe tusze razem ale na drukowanych u mnie motywach zaden z kolorow nie miał przewagi
    koszt atramentu wychodził mi 8 zł na kartke i papier 2,5 zł.
    Miałem na myśli Stylusa Photo R1800 - ma ona już każdy kardridż z osobna. Oczywiście jakichś kolosalnych oszczędności to nie daje, ale jakieś zawsze... Niestety, na 5% pokrycie szanse w przypadku fotek są nikłe (chyba, że baaardzo zimowe ).

  7. #7
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    a dodam jeszcze ze tusze oryginalne - drozsze, na zamiennikach wyszłoby taniej, ale nie polecam.
    drukowałem kilkadziesiąt kartek w jednym zleceniu - zuzyłem chyba 4 kompletow tuszy, wiec moglem latwo policzyc. nalezy sie liczyc tez z odpadami.
    u mnie na zdjeciach (roznych, bez przewagi jednego koloru) motywy byly mocno wysycone w kolorach.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  8. #8
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    09 2004
    Miasto
    Roselle IL USA
    Posty
    165

    Domyślnie

    Kodak 1400
    Zobacz na stronie kodaka
    Niestety nie wiem czy jest w polsce dostepny
    Pare nikonow, troche szkla, jakies lampki i parasolki

  9. #9

    Domyślnie

    A czy ktoś próbował drukarek termosublimacyjnych? Jaka jest jakość i koszt jednego wydruku?

    Zdrówka,
    Radek.
    F100|Sigma 28-80/f3.5-5.6 Mini Zoom Macro II|Nikkor 24/2.8|SB-26
    F70|Tamron 28-200/f3.8-5.6
    Kiev 60

  10. #10
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    09 2004
    Miasto
    Roselle IL USA
    Posty
    165

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez radekg
    A czy ktoś próbował drukarek termosublimacyjnych? Jaka jest jakość i koszt jednego wydruku?

    Zdrówka,
    Radek.
    Wlasnie kodak 1400 drukuje w ten sposob
    Koszt $1.20 -$1.50 za A4 (8x10 lub 8x12 cala) w zaleznosci za ile uda ci sie kupic kit do drukowania ( papier i folia)
    Pare nikonow, troche szkla, jakies lampki i parasolki

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •