Close

Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie redukcja Nikon / PENTAKON Six

    Witam,
    MOja sprawa jest dos skomplikowana poniewaz chcialbym kupis sobie sredni format co za ty idzie che zeby byl zgrany z moim Nikonem D70s. Wiec dochodze do wniosku ze Pentacon six i jego dobre obiektywy typu Sonnar 2.8/180 moglbym wykorzystac z moimD70s. Ale pojawia sie ale. Skoro nie uzyskam nieskonczonosci po przejsciowce m42/nikon to czy uzyskam z Pentacon six/ nikon. Czy jets warty zakup takiej przejsciowki >> Przejscowka na allegro.
    I czy ta przejsciowka umozliwi mi ostrzenie nieskonczonosci Zasypuje was tymi wszystkimi pytaniami. Ale mam szanse zakupu wsyztskiego w okazjonalnej cenie a nie mam zbyt wiele czasu na zastanowienie. Dziekuje i pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    tak
    old punks never die
    http://www.lightstalkers.org/krystian_maj
    leica M6, lomo, polaroid100, mamiya, field 5x7, cambo 4x5", schneider, yashica 35electro, D2H

  3. #3

    Domyślnie

    Co to za odpowiedz tak ?? Tak to odpowiada dziecko w przedszkolu i takich odpowiedzi mi nie potrzeba. Bez obrazy

  4. #4

    Domyślnie

    Możesz to uznać jako odpowiedź twierdzącą na wszystkie zadane pytania.

  5. #5

    Domyślnie

    A co wogole myslicie o takim polaczeniu ?? Czy to ma sens ?? Bo z mojego punktu widzenia jak najbardziej alechcialbymuslyszec jakies opinie innych

  6. #6

    Domyślnie

    easymuffin
    wiesz napisalem tak, zebys zrozumial, bo to, ze nie umiesz przeczytac, ze na aukcji jest wyraznie napisane, ze ostrzy, ani to, ze nie chcialo Ci sie najwyrazniej przeszukiwac forum, nie swiadczyy o poziomie ponad przedszkole
    old punks never die
    http://www.lightstalkers.org/krystian_maj
    leica M6, lomo, polaroid100, mamiya, field 5x7, cambo 4x5", schneider, yashica 35electro, D2H

  7. #7

    Domyślnie

    Stary dobry Pentakon six TL. W swoim czasie to było coś na naszym rynku.
    Portrety wychodziły super na 180 ce.
    Obiektywy z gwintem M42 x 1 mają sferę ostrości położoną bliżej siebie, mocowania gdyż są do stosowane do mniejszej przekątnej klatki.
    Od Pentakona ze względu na dużą przekątną około 85 mm nie trzeba tak blisko montować do korpusu. Pozostaje tylko precyzja wykonania tulejki gdyż ona zadecyduje czy wszystko będzie w osi pod właściwym kątem i odległości. W zasadzie to musi działać.
    x

  8. #8

    Domyślnie

    O to mi chodzilo. Dzieki za odpowiedz andrzej500

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •