Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 28
  1. #1

    Domyślnie Jak oświetlić tło 2.75

    Witam. Mam pytanie w jaki sposób oświetlić tło białe kartonowe 2,75m. Na początek myśle o jednej lampie Quantum 300
    Co powinienem do niej zakupić jakaś czasza do oświetlania tła jakiś softbox ?. Czy w ogóle jedna lampa ma sens i jak to ustawić może centralnie z góry? A może światło ciągłe ?

    proszę o pomoc

    Dzięki

  2. #2

    Domyślnie

    Nie ma jednoznacznej odpowiedzi.
    Wszystko zależy od efektu, który chcesz uzyskać.

  3. #3

    Domyślnie Odp

    Zwykłe oświetlenie bez żadnych ekstrawagancji na początek. Na przedzie już mam 2x500 z dużymi softboksami 1x okta 120 i 1x prostokąt

    Fotki to - Pary ślubne na białym tle równomiernie oświetlone , czy wystarczy na tło jedna lampa 300-tka z żarówką powiedzmy 150W i czego użyć żeby ładnie rozproszyć światło na takiej powierzchni..
    Ostatnio edytowane przez ddarc ; 18-02-2008 o 20:55

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ddarc Zobacz posta
    Zwykłe oświetlenie bez żadnych ekstrawagancji na początek. Na przedzie już mam 2x500 z dużymi softboksami 1x okta 120 i 1x prostokąt

    Fotki to - Pary ślubne na białym tle równomiernie oświetlone , czy wystarczy na tło jedna lampa 300-tka z żarówką powiedzmy 150W i czego użyć żeby ładnie rozproszyć światło na takiej powierzchni..
    a nie latwiej poswiecic 15min i pokrecic troche tym sprzetem co juz masz, zeby najzwyczajniej w swiecie sprawdzic jak to najlepiej oswietlic i co mozna uzyskac, zamiast szukac gotowej odpowiedzi na to dosc indywidualne zagadnienie?
    jakies tam fotki : trzymać ręce na piersiach panienek i patrzeć na chmury typu cumulus w kolorze białym...

  5. #5

    Domyślnie Odp

    Do soboty skończę wszystko wiercić i zapewne kręcić lampani pewnie będę parę godzin jak nie dni jako że to pierwszy raz
    Ale że został mi z tysiak na jedną lampę kombinuje jak tu ułatwić sobie prace.

    Z tego co czytałem tu i tam ..minimum to 3 lampy dwie z przodu i jedna dwie na tło żeby zniwelować cienie . Interesuje mnie jaką nasadkę kupić na tą lampę do tła czy może wystarcza sam klosz.
    Ostatnio edytowane przez ddarc ; 18-02-2008 o 21:33

  6. #6
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    natężenie światła spada z kwadratem odległości. Jedną lampą nie oświetlisz równo tła, zawsze będzie bliżej jednej strony niz drugiej. Możesz wcisnąć ją za młodymi - suknia zasłoni lampę. Możesz także zawiesić na suficie. Ale lepiej umieść 2 sztuki po bokach, symetrycznie. A jeszcze lepiej 4 sztuki. A jeszcze lepiej - jeszcze więcej , tzn użyć takich dłuuuuugich lamp, z długiiiiimi palnikami (albo z kilkoma palnikami)
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    natężenie światła spada z kwadratem odległości. Jedną lampą nie oświetlisz równo tła, zawsze będzie bliżej jednej strony niz drugiej. Możesz wcisnąć ją za młodymi - suknia zasłoni lampę. Możesz także zawiesić na suficie. Ale lepiej umieść 2 sztuki po bokach, symetrycznie. A jeszcze lepiej 4 sztuki. A jeszcze lepiej - jeszcze więcej , tzn użyć takich dłuuuuugich lamp, z długiiiiimi palnikami (albo z kilkoma palnikami)
    to nie lepiej pary mlodej na slonce wyciagnac
    D 300 - N 24-70D / T 12-24 PRO / SB - 800 / N 50 - 1,4 AFS
    Najgorsze jest pierwsze 100 000 Zdjec

  8. #8

    Domyślnie

    Sprawdź w ofercie Markoflasha-mieli fajną płaszczyznę oświetlającą. Montuje się to na suficie i nie wymaga już osprzętu, bo z tego co pamiętam, ma chyba nawet wbudowany raster paskowy. Fajna sprawa, ale moim zdaniem do tego tła niekonieczna. Cieni unikniesz świecąc tym co masz np. gdy oddalisz modeli od tła. Lepiej dać trzecią na przzód- chociaż ta na sufit też fajna, ale raczej do osiągania większej przestrzenności.
    Pozdrawiam
    Marek

    Zakon Fuji

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Browar Zobacz posta
    to nie lepiej pary mlodej na slonce wyciagnac
    Browar a czasami pada desz :P
    Niekiedy mlodzi nie chca pleneru ..
    dX być może kiedyś bedzie i FX-d

  10. #10

    Domyślnie

    Plener to nie problem, ale nie zawsze jest pogoda, poza tym są klienci którzy życzą sobie sesje mieszane.
    Dzięki za info . " fotomarek_k" poszperam u Markoflasha .

    Jaceku_Z wiem że im więcej lamp tym lepiej ale niestety czynsz mnie zjada więc musze na początek kombinować jakieś tańsze patenty.

    Dzięki wszystkim za sugestie ale dalej nie wiem co założyć na tą lampe ? kto podpowie ?

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •