Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Wątek: Błąd F - -

  1. #1
    Oszczędny w słowach Awatar fulpo
    Dołączył
    12 2004
    Miasto
    małopolska
    Posty
    223

    Domyślnie Błąd F - -

    Czy ktoś się spotkał z takim błędem w D70? Próbuję to rozgryźć, czy to jest z karty czy z innego powodu?
    Niestety szukaj na forum nic w tym temacie nie ma.

  2. #2

    Domyślnie

    brak kontaktu szkła z obiektywem - powody: brudne styki (przetrzyj czystym spirytem), coś nie łączy (zdejmij i załóż szkło), szkiełko jest manualne i bez proca, szkło ma pierścień przesłony, który nie jest ustawiony na największą liczbę...
    |D7100|SB-800|T17-50/2.8|S70-200/2.8|SY8/3.5|nogi GoldPhoto|Manfrotto|SanDisk|
    Pozdrawiam Tomek Kić

  3. #3
    Oszczędny w słowach Awatar pretorian111
    Dołączył
    02 2006
    Miasto
    Piekary Śląskie
    Posty
    39

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kronos28 Zobacz posta
    brak kontaktu szkła z obiektywem - powody: brudne styki (przetrzyj czystym spirytem), coś nie łączy (zdejmij i załóż szkło), szkiełko jest manualne i bez proca, szkło ma pierścień przesłony, który nie jest ustawiony na największą liczbę...
    Kolega dobrze radzi. Obstawiam pierścień


    Pozdrawiam
    Dawid
    D50 /T28-75 2.8/ SB-800


  4. #4

    Domyślnie

    mój brat mi dostarczał aparat z 50/1,8 i przestawił przesłone na szkle i nie wiedział jak zrobić zdjecie tutaj też to pewnie
    www.kali.ownlog.com | usunięto komercyjną stopkę - regulamin forum!

  5. #5

    Domyślnie

    A jak wytłumaczycie ten sam błąd w zestawie D50 + telekonwerter kenko + tamron 55-200 który występuje średnio raz na 3 włączenia aparatu a w pozostałych 2 przypadkach syćko działa

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Bonthyc Zobacz posta
    A jak wytłumaczycie ten sam błąd w zestawie D50 + telekonwerter kenko + tamron 55-200 który występuje średnio raz na 3 włączenia aparatu a w pozostałych 2 przypadkach syćko działa
    moze są jakies luzy miedzy body a TC lub miedzy TC a tamronem
    D300, i klamoty do niego
    R.E.Durka

  7. #7

    Domyślnie Ustaw pierscien przyslony

    na najwyzszą wartosc i zablokuj. Ot filozofia.
    NIKON D-70s, grip, Sigma 70-300, Sigma 24-70, Nikkor 28-80, SLIK PRO 700DX, COKIN, Extreme III i kilka filterkow

  8. #8

    Domyślnie

    To styki nie łączą. Mam nieraz identycznie. Zawsze zapominam je w domu przeczyścić a najczęściej najlepsze sportowe ujęcia wówczas nie wychodzą. Sam właśnie idę to zrobić. Już kiedyś to miałem, przeczyściłem o było dobrze
    1. D70s, D80, D5000 + Sigma 70-200 f2.8 EX DG MACRO HSM, Telekonwerter Sigma x1,4, Tamron 28-75 f2.8, Sigma EF 500 DG Super, Nikkor 18-55 VR + inne szkła

  9. #9

    Domyślnie

    "...kontakt z bazą" szkło/body.
    ... N17-55/2.8 ...

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kronos28 Zobacz posta
    brak kontaktu szkła z obiektywem - powody: brudne styki (przetrzyj czystym spirytem), coś nie łączy (zdejmij i załóż szkło), szkiełko jest manualne i bez proca, szkło ma pierścień przesłony, który nie jest ustawiony na największą liczbę...
    Pierścień odpada. Przy źle ustawionym pierścieniu jest "FEE"
    Kazimierz Król
    Oznaczenia obiektywów

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •