Close

Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Crt Eizo T 966 Fd

    Witam,
    Na poczatek pozdrawiam wszystkich i zarazem witam w swoim pierwszym poscie. Przegladam forum od kilku dni i juz wielkie dzieki dla uzytkownikow za ogrom znalezionych informacji. Jestem na poczatku swojej drogi foto i zaczynam wlasciwie od zera. Jak narazie staram sie poskladac te puzle sprzetowe i to niestety z bardzo skromnym budzetem... W zasobach Naszego forum nie znalazlem info na temat tego modelu monitora.
    http://www.allegro.pl/item307942984_...b_olsztyn.html
    Jest taka szansa zeby ktos rzucil okiem i doradzil czy warto zainwestowac te pare zlotych czy raczej szukac innego modelu, sztuki. Od razu wspomne ze nie mam w planach na ta chwile lcd wiec to odpada( wole zainwestowac w dobre szklo) pozostaje mi zaryzykowac kupujac crt o potencjalnie malym przebiegu...
    Z gory dziekuje za pomoc Patryk Rubik

  2. #2

    Domyślnie

    Osobiście używam Eizo T965, czyli modelu troszkę gorszego, i jestem bardzo zadowolony. Swój kupiłem z "przebiegiem" około 4000h, obecnie ma wyświeconych 5003 i wszystko działa jak należy. Tyle że ja kupiłem swojego za 99zł, więc to co podajesz to nie jest okazja. I najlepiej jakbyś miał możliwość sprawdzenia sprzętu przed zakupem - ja swój wybierałem spośród 6 sztuk - rozrzut jakościowy był olbrzymi. Wybrałem najlepiej świecący, ale z malutkim zarysowaniem powłoki antyrefleksyjnej - praktycznie niezauważalne, a cena sporo niższa
    And I am not frightened of dying. Any time will do, I don't mind.

  3. #3

    Domyślnie

    chyba od tego goscia nawet kiedys kupowalem monitor. stan byl ok .. ale idealny jak w opisie na pewno nie. swieci do dzis. trzeba brac pod uwage ze oni sciagaja z duzych firm o hurtem, to sie wala, pozniej wpizdzaja to w jakies pudla i wysylaja sprzawdzajac pewnie tylko czy swieci. 5cio latek to w sumie nie tak zle .. ciagiem nawet niecaly rok chodzil. niby.
    jak przyjdzie pudlo to i tak jestes w stanie ocenic na szybko czy ktos nim nie rzucil. jak bedzie jakas rysa na obudowie to pies tracal, gorzej ze niektorym trafiaja sie na kineskopach. najlepiej by bylo zobaczyc na miejscu, bo moze by sie dalo podlaczyc i zobaczyc czy trzyma kontrast i kolory i nie rozjezdza sie w kazda strone bo ktos nim rzucil i lampa z tylu sobie lata.

  4. #4
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    12 2007
    Miasto
    Mariew k/Warszawy
    Posty
    144

    Domyślnie

    Przebieg nie jest duży, ale cena... Mam od ponad 2 lat 965, nabyty za 250 zł z VAT z przebiegiem 1600 h. Teraz ma ponad 6000. Jest jak najbardziej OK.
    D300, S 10-20/4-5.6, S 24-60/2,8, S 100-300/4, N 55-200/4-5.6 VR; Slik 500DX z głowicą 488RC4, Sony R1, Lowepro Compu Trekker Plus AW

  5. #5

    Domyślnie

    gorąco odradzam

    kupiłem kiedyś podobny, chyba u tego samego sprzedawcy, prosiłem o przetestowanie monitora przed wysyłką - tak rozregulowanego złoma jeszcze nie widziałem, pół dnia zabrało mi ustawienie w miarę przyzwoitego obrazu, a i tak kineskop był na tyle fatalny że ostrość była żadna, a w rogach to już padlina totalna. Nie wiem ile miał przebiegu
    W rozmowie telefonicznej ze sprzedawcą podejście w klimacie "monitor działa, resztę mam w d..., kupiłeś to się martw, zwrotów nie przyjmuję". Oczywiście nie dostałem żadnej faktury czy chociaż paragonu.
    to są wydaliny z UE, zapewne oddawane za darmo, przyjeżdżają hurtem na paletach. Będzie cudem jak trafisz naprawdę dobry.
    "Kiedy wszystkie sposoby zawiodą, należy przeczytać instrukcję obsługi" - Murphy

  6. #6

    Domyślnie

    W takim wypadku odpuszcze sobie i szukam nadal... Moze ktos na forum w zwiazku z zakupem lcd bedzie sie pozbywal czegos zadbanego to zaczekam cierpliwie... Pozdrawiam serdecznie Patryk Rubik
    Ostatnio edytowane przez lupazoom ; 09-02-2008 o 15:49

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez maly5 Zobacz posta
    najlepiej by bylo zobaczyc na miejscu, bo moze by sie dalo podlaczyc i zobaczyc czy trzyma kontrast i kolory i nie rozjezdza sie w kazda strone bo ktos nim rzucil i lampa z tylu sobie lata.
    A jeszcze lepiej wziąć laptopa i jakikolwiek test (choćby Nokia Test), lub sam test, bo pewnie na miejscu mają jakiś komputer. Tyle, że tu nie wystarczy kilkuminutowa obserwacja poziomów szarości, kolorów itp. Trzeba byłoby poobserwować zachowanie monitora przez 3 - 4 godziny, zwracając szczególną uwagę czy z czasem szarość nie zaczyna być różowawa, zielonkawa, albo inna nieszara.
    Przy odrobinie wiedzy daje się (o czym pisał nie raz Tom1) "podrasować" monitor poprzez zwiększenie napięcia żarzenia katod, podniesienie napięcia na S2 kineskopu lub parę innych sztuczek. Doraźnie daje to dobre efekty, na dłuższą metę są to jednak recepty na zarżnięcie kineskopu.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •