Close

Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Jaką lampę błyskową do Coolpixa 5700 ?

    Witam.
    Jaką lampę do tego aparatu polecacie? Mam ten aparacik od niedawna i potrzebuje do niego lampę błyskową. W moim kręgu zainteresowań znalazła się lampa Nikon SB-22, ale jedne żródła podają że lampy te są kompatybilne (TTL) a inne odwrotnie że nie, jak jest w praktyce, czy pracują w TTL z tym aparatem? A może inna lampa np. Soligor, Metz. Cullman... w cenie do ok.300zł. będzie współpracować w TTL z Coolpixem 5700 (8700)

  2. #2

    Domyślnie

    http://support.nikontech.com/cgi-bin...i=&p_topview=1

    Może ten link pomoże Ci w wyborze.
    Pozdrawiam Beata

    D300, D70s, N17-55, N80-200, T100/2.8, N50/1.8, SB-800, Raynox 250,

  3. #3

    Domyślnie

    Trafiłem i pod ten adres. Nic to mi nie pomogło. Tam jest lampa SB 22s jako kompatybilna a o SB 22 nawet nie wspomniano. W instr. użytk. do Cp 5700 str. 173 pisze "Kompatybilne lampy błyskowe: SB-80DX, 50DX, 30, 28DX, 28, 26, 25, 24, 22 i 22s." Jeszcze gdzie indziej były wyszczególnione jako kompatybilne te same lampy, ale bez lampy SB 22, natomiast podali że SB 23 też jest kompatybilna. Takich sprzecznych informacji znalazłem wiele, dlatego zapytałem tu na forum aby ktoś kto używa tego aparatu z lampą zewnętrzną podzielił się swoim doświadczeniem , jaka to lampa i jak współpracuje z Cp 5700.

  4. #4

    Domyślnie

    Witam,
    Ja od kilku lat do 5700 używam SB 50 DX. Wszystkie funkcje działają, jest kompatybilna z tym aparatem. Nie wiem ile teraz kosztuje, bo ja ją kupowałem wiele lat temu do Nikona 80, ale z Coolpixem 5700 też działa prawidłowo.
    SB 50 DX jest moim zdaniem dobrym wyborem. Brakuje jej tylko możliwości obrotu głowicy w płaszczyźnie poziomej . Do jej wad muszę jeszcze dodać źródło zasilania, dwie baterie litowe typu 123, które co prawda wystarczają na długo, ale trzeba zawsze mieć ze sobą zapas ( bo w "kiosku" nie kupisz ).
    Nikon D50, 80, Coolpix 5700, Coolpix 4600 etc...

  5. #5

    Domyślnie

    Owszem, przyglądałem się tej lampie, wszystko OK ale:
    1. Jest za słaba, taka trochę mocniejsza wewnętrzna.
    2. Zbyt długo się ładuje po "strzeleniu" pełną mocą co przy jej niedużej mocy zdarza się b. często.
    3. Zasilanie bateriami 123A to kłopot, tych bateri coraz mniej na rynku, pomijając ich cenę.
    4. Cena lampy, nawet używki na Allebro są w cenie ok. 400zł. Co w przypadku lampy o takich parametrach jest dużo.
    Moje zainteresowanie to lampy producentów nie z pod znaku Nikona, np. Metz, Cullmann, itp. Ale które z tych lamp podejdą pod TTL tego Nikonika?
    Ostatnio edytowane przez XXL ; 09-02-2008 o 15:25 Powód: Błąd pisowni

  6. #6
    Oszczędny w słowach Awatar qczman
    Dołączył
    02 2006
    Miasto
    Wawa-Stare Bemowo
    Posty
    235

    Domyślnie

    Na twoim miejscu bralbym sb600/800 i mialbys lampe nawet do dSLR-a ( w przyszlosci).
    Wiem cena ... ale nie ograniczasz sie wowczas do "starych aparatow".
    Facebook // www.qczman.pl - kiedys zaktualizuje

  7. #7

    Domyślnie Odp: Jaką lampę błyskową do Coolpixa 5700 ?

    Cytat Zamieszczone przez qczman Zobacz posta
    Na twoim miejscu bralbym sb600/800 i mialbys lampe nawet do dSLR-a ( w przyszlosci).
    Wiem cena ... ale nie ograniczasz sie wowczas do "starych aparatow".
    Niestety, nowsze lampy (SB 400, 600, 800) pracuja w i-TTL, a poczciwy staruszek Coolpix 5700 tego trybu nie rozumie. Na Allegro zaryzykowałem kupno Sunpaka PZ-4000AF. Okazało się że świetnie się rozumieją z 5700. Działa w TTL, zoom ma tylko ręcznie ustawiany bo 5700 nie ma obsługi tej funkcji, tak samo nie działa podświetlenie AF bo też 5700 tej funkcji nie obsługuje. Dobra mocna i tania lampa do tych aparatów. Również tak samo działa z 5700 lampka Nikon SB 22, choć wg instr. nie powinna. Może ktoś skorzysta z moich doświadczeń z tym aparatem.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •