Close

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 34
  1. #1

    Domyślnie D300 - LIveView a makro

    Zastanawiam się, czy LIveView w D300 nadaje się do robienia zdjęć makro owadom w terenie. Celowo tak określiłem zastosowanie LIveView, bo z pewnością do zdjęć statycznych obiektów (najlepiej ze statywu) nada się znakomicie.
    Miałem w ręku D300 kolegi i zrobienie zdjęcia w tym trybie wydało mi się koszmarne. Ostrzyłem manualnie, a gdy chciałem zrobić zdjęcie, to po wciśnięciu spustu migawki następowały dwa, a raczej trzy klapnięcia w body i w międzyczasie obraz znikał z wyświetlacza. Trwało to strasznie długo, zamim zostało zrobione zdjęcie.
    Jeśłi tak to ma działać, to ten tryb nie nadaje się zupełnie do zdjęć makro w terenie i z ręki. Zrobienie ostrego zdjęcia to byłaby loteria.

    Bardzo możliwe, że coś nie tak było w ustawieniach. Pocieszcie mnie wyprowadzając z błędu.

    Szybki i użyteczny LIveView w makro przesądziłby o zmianie body D80 na D300.
    Nikon, Nikkory, Sigmy... i Tamron
    wigi.pl

  2. #2

  3. #3

    Domyślnie

    Calme dzięki, ale mi nie chodzi o samo ustawianie ostrości, ale o to jak szybko można zrobić zdjęcie wtrybie LV.
    Może ktos kto ma D300 sprawdzi, popróbuje, opisze i ew, potwierdzi lub zaprzeczy moim spostrzeżeniom.
    Jeśłi jest tak ogromne opóżnienie jakiego doświadczyłem to ten tryb zupełnie nie nadaja się do makro
    Nikon, Nikkory, Sigmy... i Tamron
    wigi.pl

  4. #4

    Domyślnie

    Witam,

    Witek, nasz problem polegał na tym, że naciśnięcie spustu migawki do połowy podnosiło lustro ( do ustawienia ostrości - nie ważne, że ostrzyłeś ręcznie ), więc na wyświetlaczu nie było już obrazu. Trzeba wciskać spust od razu do końca i wtedy jest duuużo lepiej, a sam proces zrobienia fotki nie trwa wtedy długo.
    Jeszcze lepszym wyjściem z sytuacji jest przestawienie trybu LV na "statywowy". W tym trybie dopiero całkowite wciśnięcie spustu powoduje klapanie lustrem - co prawda też 2 razy .
    Wpadnij do mnie, to sam zobaczysz.
    Pozdrawiam, QuadMan.
    Jakieś puszki i słoiki, a fotki takie sobie....

  5. #5

    Domyślnie

    Jutro powinienem miec troche czasu to sprobuje to przetestowac no chyba, ze juz ktos to zrobil i napisze nam

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez QuadMan Zobacz posta
    Witam,

    Witek, nasz problem polegał na tym, że naciśnięcie spustu migawki do połowy podnosiło lustro ( do ustawienia ostrości - nie ważne, że ostrzyłeś ręcznie ), więc na wyświetlaczu nie było już obrazu. Trzeba wciskać spust od razu do końca i wtedy jest duuużo lepiej, a sam proces zrobienia fotki nie trwa wtedy długo.
    No właśnie doszliśmy do tego i po wciśnięciu spustu od razu do końca słyszałem 3 trzaszki/klapnięcia, a w międzyczasie znikał obraz z wyświetlacza - w końcowym efekcie ustawiona ostrość szła w las, bo GO w makro jest mikra niestety...

    Cytat Zamieszczone przez QuadMan Zobacz posta
    Jeszcze lepszym wyjściem z sytuacji jest przestawienie trybu LV na "statywowy". W tym trybie dopiero całkowite wciśnięcie spustu powoduje klapanie lustrem - co prawda też 2 razy .
    nie przetestowałem tego trybu, może w nim jest jakaś nadzieja, choć wątpię

    Cytat Zamieszczone przez QuadMan Zobacz posta
    Wpadnij do mnie, to sam zobaczysz.
    Pozdrawiam, QuadMan.
    Z przyjemnością wpadnę

    Cytat Zamieszczone przez Calme Zobacz posta
    Jutro powinienem miec troche czasu to sprobuje to przetestowac no chyba, ze juz ktos to zrobil i napisze nam
    czekam czekam
    Nikon, Nikkory, Sigmy... i Tamron
    wigi.pl

  7. #7

    Domyślnie

    Mam a jeszcze tego nie sprawdziłem - wigi napiszcie co ustalicie
    Avatar nie jest aktualny - już nie palę.

  8. #8

    Domyślnie

    wigi Tak to prawda, to LV to gadget, w trybie statywu, ostrzy tak koszmarnie wolno, że lepiej dać sobie spokój, z ręki niestety klapie tym lustrem zasłaniając jednocześnie widok obiektu, a jak nie trafi za pierwszym razem ??
    Ale nadaje się we wszystkich sytuacjach gdzie pozycja fotografa byłaby,delikatnie rzecz ujmując, niekomfortowa, i tam pole do popisu ma tryb LV w moim przypadku się kilkakrotnie sprawdził, co innego ostrzenie, niejednokrotnie lepiej to zrobić własnoręcznie włączając wpierw ostrzenie manualne niestety, które w fotografii macro jak zdążyłem się już zorientować jest trybem dość powszechnie stosowanym.
    http://www.krupienko.pl/galeria/

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez JohnnyB Zobacz posta
    Mam a jeszcze tego nie sprawdziłem - wigi napiszcie co ustalicie
    Nie leń się, tylko weź aparat i sprawdź jak to jest
    Nikon, Nikkory, Sigmy... i Tamron
    wigi.pl

  10. #10

    Domyślnie

    No to sprawdziłem. W trybie "z ręki" nie nadaje się - nie ma wogóle o czym marzyć. Można próbować w trybie "statyw" ale to też jest dalekie od doskonałości, opóźnienie jest zbyt duże i ryzyko zgubienia obiektu także tym bardziej, że wciskając spust migawki zawsze lekko ruszymy sprzętem. Może można nauczyć się tego z czasem jednak nie ma to jak widzieć cały czas to co się chce fotografować. Jak dla mnie LV tylko przydatny w reporterce ew studio.
    Avatar nie jest aktualny - już nie palę.

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •