Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14
  1. #1
    lowcalowca
    Gość

    Question FOTOGRAFIA PODWODNA-pytanie o sprzęt

    witam,jestem nowy na forum
    od roku interesuję się fotografią, a od niedawna fotografią podwodną z racji tego, że wybieram się w maju do Egiptu do Sharm El Sheikh. Nie miałem jeszcze okazji robić zdjęć pod wodą i za bardzo się w tym nie orientuję. Posiadam Nikona D80 ale nie wyobrażam sobie schodzenia z nim pod wodę. Zresztą nie stać mnie na dedykowaną obudowę, a pokrowce Ewa Marine jakoś mnie nie przekonują. W związku z tym mam pytanie czy ktoś może używał tego zestawu jaki jest na dole strony http://www.camerasunderwater.co.uk/d...e/ecoshot.html ? Mam zamiar nurkować do góra 15m i chciałbym mieć z tej wycieczki jakieś fajne i dobre zdjęcia podwodne. Jeśli ktoś ma inne propozycje chętnie poczytam

  2. #2

    Domyślnie

    Gdzieś słyszałem/widziałem o wypożyczalni sprzętu foto gdzie mieli m.in. takie dedykowane obudowy do lustrzanek. Jak znajdę to podam...

  3. #3

    Domyślnie

    co do podwodnego

    Nigdy nie otrzymasz z malutkich aparatów tego co możesz uzyskac przy pomocy luster (głownie AF i jego szybkość)

    Co do Ewa-Marine - kondony do 10m - też im nie wierzę.... gumy lubią pękać w najmniej stosownych chwilkach


    to co jest na stronie (to co wrzucłeś)jest jakim takim rozwiązaniem.

    Jeżeli będziesz w Sharm - w portcie TRAVCO - jest wypożyczalnia sprzętu podwodnego po prawej stronie (jedyny budynek m.w. po środku jego STAN na 12.2005) jakieś 100m od bramy jest FOCUS VIDEO
    Jak będziesz pozdrów OLIEGO i TINĘ od Pawła z Polski (Nautica SHARM C.N.)
    Ma stanie mają do wypożyczenia kilka sztuk aparatów cyfrowych jak i video

    Jeżeli chce to możesz jeszcze wypożyczyc w centrum Naama Bay czy Red Sea Collage - ale będzie ciut drożej i nie znaczy lepiej

    ceny to ok 30-40 euro dziennie (stan na 12.2005) za klisze i od 40Euro za cyfrę

    Nie wiem jakim jesteś nurkiem - 15 m to i głęboko i płytko - ale za głęboko na zdjęcia z światłem słonecznym - będzie wszytsko na niebiesko chyba że zastosujesz filtr czerwony....

    jak coś to wal z pytaniami - spędziłem tam ponad 3lata i zrobiłem ok 900-1000 nurkowń w tamtym miejscu.... i sporo bezdechów czasem głeiej niz 15m

    Paweł
    śluby, robaki, i dzieciaki a także wyprawy
    Pawel Borowka
    <')(((<-( <')(((<-( The deeper I go
    <')(((<-( The better I get

  4. #4

    Domyślnie

    to beda twoje pierwsze nury?

  5. #5

    Domyślnie

    a możesz pytać w PL o wypożyczenie
    www.fotografiadowodna.pl
    www.pstyk.pl
    śluby, robaki, i dzieciaki a także wyprawy
    Pawel Borowka
    <')(((<-( <')(((<-( The deeper I go
    <')(((<-( The better I get

  6. #6
    lowcalowca
    Gość

    Domyślnie

    dzięki za odpowiedź widziałem Twoje zdjęcia z Sharmu - świetne. Chyba jednak się skuszę na to co podałem w linku. Mam nadzieję, że sprzęt podoła chociaż do 5m. Wybieram się tam na 2 tyg i głównie na nurkowanie a opcja 40 euro za dzień za sprzęt to dla mnie trochę drogo.

  7. #7
    lowcalowca
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez badi Zobacz posta
    to beda twoje pierwsze nury?
    pierwsze nie pierwsze. głównie nurkuję w ABC jeśli można to nazwać nurkowaniem przez całe lato bo mieszkam nad oceanem. nie nurkowałem z butlą jeszcze, mam zamiar zacząć właśnie w Sharm El Sheikh

  8. #8

    Domyślnie

    tyz nurkuje pare lat, plywam z abc jakos od 6 roku zycia. na pewno nie reprezentuje tego poziomu co borowa, ale radzilbym ci to jeszcze raz przemyslec. jest jacket, trzeba bawic sie plywalnoscia, zerkac na swego body. do tego jeszcze jak zrobisz kurs troche nauki, cwiczen podwodnych i kazdy dodatkowy klamot jednak rozprasza. tez kilka razy myslalem na obudowa podwodna, ale wole ogladac to na zywo niz lapac kadry. bankowo ci sie spodoba, pozdrawiam!

  9. #9
    lowcalowca
    Gość

    Domyślnie

    jeśli chodzi o nurkowanie z ABC to sobie radzę. zdaję sobie sprawę, że z butlą to całkiem inna śpiewka i może być duży problem z robieniem zdjęć z racji mojego braku doświadczenia w nurkowaniu z całym tym sprzętem. jeśli nic z tego nie wyjdzie to mam nadzieję, że cokolwiek pofocę do 2-3m z ABC i mam nadzieję, że jeśli zdecyduję się kupić to ustrojstwo z linku, to po powrocie będę ze zdjęć zadowolony

  10. #10

    Domyślnie

    Powien tak, jako instruktor nurkowania

    Jeżeli zaczynasz nurkować (zaczynasz kurs nurkowy) nie chwytaj aparatu chyba że instruktor na kusie podstawowy spyta Cię czy jutro mógłbyś mu asystować przy kolejnym kursie
    Miałem masę studentów przez okres kiedy uczyłem, i wiem jedno - b.często osobą ze stażem poniżej 20 nurkowań aparat porostu przeszkadza...

    Będziesz wsród resztek (niestety) korali które w większości mają średni przyrost 5mm na 10 lat, są kruche jak skorupka jajka - lekkie dotchniecie ręką (poza czasem oparzeniem Ciebie) powoduje bardzo często śmierć korala czy koloni polipów - to samo podczas zapylenia piaskiem wzburzonym podczas kopnięcia w dno..... tu potrzebna jest wzorcowa pływalność a niestety w kilka dni Rzymu sie nie zbuduje....

    Wiem że piszę może ciut przesadnie - ale jak chcesz poznać dobrego instruktora pod wodą to popatrz jak przewodzi grupie....
    Jedni to rolnicy i orają dno a inni to kosmonaucie i korzystają z braku grawitacji bez poruszania się.....

    Oby sprzęt który kupisz przyniósł ci wiele radości i nie zapomnij smarować oringów - nie powinny być mokre od silikonu tylko błyszczeć się jak.....hmmm.... nie wypada napisać....

    Paweł
    Ostatnio edytowane przez Borowa ; 23-01-2008 o 01:01
    śluby, robaki, i dzieciaki a także wyprawy
    Pawel Borowka
    <')(((<-( <')(((<-( The deeper I go
    <')(((<-( The better I get

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •