Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 26
  1. #1

    Domyślnie stałe obiektywy nikon czy sigma

    Witajcie. Poniewaz mam dylemat a na rynku pojawily sie nowosci w optyce ,mam pytanie. Potrzebuje obiektyw do wnetrz, kosciol i fotografowanie pary mlodej - jasny i mam np. sigme 24-70 / 2.8 oraz nikkor 50mm /1.8 - Nikkor staloogniskowy jest zdecydowanie lepszy. Chce zakupic obiektyw stałoogniskowy ale ktory ? nikkor af 24 f/2.8 d -1280 zł , 28 f /2.8 d -900 zł oraz sigma 30/1.4 ex dc hsm -1500 zł , sigma 28/1.8 ex dc 1200 zł . Cena jest w sumie nie wazna -zalezy mi na ostrych zdjeciach tak jak to robi nikkor 50mm . Aparat posiadam Nikon D 80. Jezeli obietyw nikona 28 mm daje takie same rezultaty jak 50tka to mam problem z głowy .
    Jezeli macie doswiadczenie w tych sprawach , wdzieczny bede za pomoc.

  2. #2

    Domyślnie

    sigma 30 1,4
    d700 d3 14-24 28 35 50 85 135

  3. #3

    Domyślnie

    Nie mam doświadczenia w ślubach ale mamy jeszcze dwie jasne sigmy 20mm i 24mm obie f/1.8. Z doświadczenia wiem że 24mm jest naprawdę ostra!

    Radek
    S5 pro, S8mm, T17-50 2.8mm, N35mm 1.8, N50 1.4D, N85 1.8D, 10-20 sigma, nikon D7100
    https://radoslawsobik.pl/

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez monochromatic Zobacz posta
    28 f /2.8 d
    W tej wersji (AF) odpuść go sobie
    Wini
    Zakupy świąteczne dla 25 członków rodziny robię 24 Grudnia,na stacji benzynowej

  5. #5

    Domyślnie

    Sigma 30/1.4 - jak najbardziej, bardzo jasny, ostry, świetna plastyka za tę cenę świetna sprawa, tylko tu trzeba przetestować konkretny egzemplarz pod względem FF/BF i tak ogólnie (słynny rozrzut jakościowy Sigmy )

    lub też:

    Nikkor 35/2 - ciemniejszy od Sigmy, ale równie dobry (nieliczni twierdzą nawet że lepszy, inni że na odwrót) każdy z nich mna swoje wady i zalety, ostrość porównywalna, a tego możesz kupować w ciemno, bo to Nikkor

    Natomiast N28 raczej (nietypowo jak na Nikorka)z tego co słyszałem nie jest najlepszy (ale jego w rękach nie miałem) tak z samych parametrow to na pewno dość ciemny jak na stałkę.

    Zobacz sobie test na optycznych:
    http://www.optyczne.pl/10.1-Test_obi...SM-Wstęp.html

    A i tu na forum już masa dyskusji była który z nich lepszy (opcja szukaj). I praktycznie w tym zakresie ze stałek w tym przedziale cenowym tylko te 2 (S30 i N35) się liczą.

    Ja wolę Nikkora, głównie dlatego że mi do analoga manuala pasuje (ma pierścień przesłony)
    A jednocześnie z D80 jako standard sprawdza się rewelacyjnie, ostrzy z bardzo małej odległości i w praktyce bardzo rzadko jest za wąski. Osobiście polecam, ale myślę że i z Sigmy będziesz bardzo zadowolony (tylko koniecznie przetestuj przed zakupem).

    Pozdrawiam i wszystkiego dobrego w Nowym Roku 2008

  6. #6

    Domyślnie

    Sigma 30 jest bardzo fajna optycznie, ale czeste bledy AF (brako powtarzalnosci, nie tylko BF/FF), zwlaszcza przy malych przeslonach, potrafia skutecznie zniechecic do tego szkla.

    Nikkor 24 jest calkiem fajny, ale mialem go dosc krotko, wiec moja opinia tez nie jest do konca miarodajna. Ale skoro masz zooma 2.8, to stalke chyba lepiej jasniejsza...

    Intersujaca opcja moze jeszcze byc Sigma 24/1.8 - slyszalem o niej dobre opinie.

    Ale jesli kasa nie gra roli, to Twoj dylemat tak naprawde nie jest zadnym dylematem: AF Nikkor 28/1.4

    i wszystko jasne
    Pzdr
    forum.niekojarze.pl

  7. #7

    Domyślnie

    Ja właśnie kupiłem Nikkora 50mm 1.8
    nie mogę na razie powiedzieć zbyt wiele
    bo zrobiłem dosłownie kilka fotek w pracy

    Jednak jedno da się zauważyć - jakość w porównaniu z kitem jaki mam 18-135
    jest nieobliczalna. Bez użycia flesz w dość jasnym biurze robi piękne fotki
    zobaczę w domu jak się spisze z SABINKĄ

  8. #8

    Domyślnie

    Daj sobie spokoj z N28/2.8 AFD - to nie to !!!
    Sprobuj S30 - warto, jesli sie ma odrobine cierpliwosci przy zakupie.
    Pozdrawiam
    Paweł

    Moja radosna twórczość

  9. #9

    Domyślnie nikon czy sigma

    Witam ...dziekuje za zaangazowanie, opinie w testach sigmy 1.4 -30mm takie sa mieszane .Najlepiej miec te szklo w rece i zrobic pare fotek . Pytanko do Niedzwiedzia ...Fajne ostre fotki w kosciele -wogole fajne foty, jakim obiektywem to robisz ?

  10. #10

    Domyślnie

    nikkor 1.4 28mm -to troche kosztuje jakies 6000 tys....moze gdyby wpadla dobra fucha. Jeszcze pytam o dobry obiektyw cos do portretu. wiem ze jest 105 f 2.0 oraz 135 f 2.0 i zoom 80-200 f 2.8 mi sie podoba ta 135 mm ale moze zapytam was

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •