Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 27
  1. #1

    Domyślnie nikkor 35-70 f/2,8 vs tamron 28-75 f/2,8

    Witam.

    Pytanie jak w temacie ściśle teoretyczne. Czy lepiej kupic używanego nikkora czy nowego tamrona?

    Pozdrawiam
    Nikon D70 / D200 / Nikkor 50mm / Peleng 8mm / Sb600 / MF /

  2. #2

    Domyślnie Re: nikkor 35-70 f/2,8 vs tamron 28-75 f/2,8

    Cytat Zamieszczone przez patrycjusz
    Pytanie jak w temacie ściśle teoretyczne
    Teoretycznie... kazda opcja bedzie dobra...
    Praktycznie... ja wybralem nikkora...

    Pozdr
    FunBoy

  3. #3

    Domyślnie

    Do analoga zakres nikkora spokojnie starczy, gorzej z digitalem tu tamron jest górą, co nie znaczy że jest dobrze. Wykonanie mechaniczne napewno dużo lepsze w nikkorze. Nikkor z tego co pamiętam kręci mordą przy zmianie ogniskowej co może być trochę upiedliwe przy stosowanu filtrów. Tyle odemnie, na temat ostrości i innych pierdół nie się fotografowie tablic testowych wypowiedzą
    pozdrawiam Krzysiaczek
    _________________
    lasciate ogni speranza, voi ch'entrate

  4. #4

    Domyślnie

    Większość Tamronów mydli na pełnej dziurze

  5. #5

    Domyślnie

    nikkor to zyletka
    cięzki. kreci przednią soczewą,
    ja bym się nie zastanawiał - 35-70
    "czuję jak rodzi się moc"

  6. #6

    Domyślnie

    ale i cena x2:P

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Grey
    ale i cena x2:P
    przeciez napisalem że uzywany nikkor.

    Dzieki za odpowiedzi. Kiedyś myslalem o tym nikorze jak używalem nikona f801s, potem jakos zaniechałem. Pytanie to skierowalem dlatego, że myśle nad tym zakresem ogniskowych, aby zastnąpić mojego nikkora 35-70 f/3,3-4,5.

    Pozdrawiam
    Nikon D70 / D200 / Nikkor 50mm / Peleng 8mm / Sb600 / MF /

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez szymony
    Do analoga zakres nikkora spokojnie starczy, gorzej z digitalem tu tamron jest górą
    a poza zakresem ogniskowych, jak Twoim zdaniem wypada porówanie. Dla mnie to ma być uzupełnienie do nikkora 18-35, więc zakres mnie nie przeszkadza. Ciekawy jestem jak wypada porównanie w innych obszarach (ostrość rysowania, kontrast, oddanie kolorów etc., no i subiektywne odczucia).

  9. #9

    Domyślnie

    U Niknian o tym obiektywie napisano jedno ciekawe zdanie:
    The conclusion is that if you cannot have the 28-70 f/2.8D AF-S, with the 35-70mm f/2.8D AF you obtain at least the same optical quality if not slightly better.

    Czyli: konkluzja jest taka, że jeśli nie możesz sobie pozwolić na 28-70 f/2.8, 35-70 f/2.8 zapewni ci przynajmniej taką samą, jeśli nie lepszą jakość optyczną

    http://www.nikonians.org/html/resour..._shootout2.htm

  10. #10

    Domyślnie

    stojąc przed podobnym wyborem, wybrałem tamrona :P z całym szacunkiem dla nikusia bo to świetne szkło...
    tamron nie kręci mordką i nie ma problemu z filtrami połówkowymi, polarami oraz z sytemem cokina, jest mechanicznie słabszy od nikusia (co nie znaczy, że kiepski) i nieco mniej ostry, ale za to daje piękny bokeh oraz śliczną plastykę zdjęć, ma bardzo sprawny AF i nawet jakieś pseudomakro
    Pozdrawiam Serdecznie Jacek Pawłowski
    F70+D50+D200+Tamron 28-75/2.8+Tamron 17-35/2,8-4+Sigma 70-200/2,8HSM+Nikkor 12-24/4+Nikkor 85/1,8+Metz 54MZ4i+MF055PRO+MF479B ANKIETA - LAMPY BŁYSKOWE

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •