Close

Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    12 2007
    Miasto
    Świnoujście
    Posty
    8

    Domyślnie Nikon d40x i bad pixele

    No niestety mój nowy Nikon d40x ma bady na matrycy. Widoczne są one przy zdjeciach z duza przeslona i krotkim czasem migawki. Wczoraj zauwazylem je przy zdjeciach rozbionych w domu rodzicow przy wzglednie slabym swietle oraz zdjeciach robionych o zmierzchu. Niestety niestety pisze ten post z pracy i nie jestem w stanie powiedziec jaki jest kolor plamek. Jestem jednak pewny ze przynajmniej jedna jest na kazdym zdjeciu - swieci na jasno mimo ze obiekt fotografowany jest ciemny. Druga plamka pojawia sie ale nie na wszystkich zdjeciach. 4 inne widoczne sa na niektorych. Wszystkie podejrzane punkty widoczne sa na zdjeciach robionych przy wysokim iso - 800-1600 oraz slabych warunkach oswietleniowych. Moze ktos sie orientuje czy mozna taki aparat reklamowac. Choc kupowany byl w USA to mam na niego miedzynarodowa gwarancje w http://www.mackcam.com. Czy ktos kiedys juz takie patenty reklamowal?

  2. #2
    Oszczędny w słowach Awatar MarzycielPL
    Dołączył
    08 2007
    Miasto
    Nibylandia (Konin)
    Posty
    152

    Domyślnie

    Polecam napisanie wpierw @ do serwisu nikona to tak na poczatek a pozniej uzycie szukajki w forum bylo o tym nieraz

    Pozdrawiam i Wesolych
    D80+50/1,8+AF-S DX VR 18-200 f/3.5-5.6G+Tokina 28-70 2,8+SB600+4GB SDHC KINGSTON+HOYA HMC UV(0)+MacBook 13,3", 2,1 C2D, 120 GB, 4 GB RAM, WD MyBook 750 GB
    http://www.digart.pl/centrum/digarty.html

  3. #3
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    12 2007
    Miasto
    Świnoujście
    Posty
    8

    Domyślnie

    Szukajki używałem ale pozostałe wątki dotyczyły kompaktów lub jak ustrzec się przed bedami. Tu mamy lustrzane, więc może watunki gwarancji będą inne....

  4. #4

    Domyślnie

    w PL raczej gwarancji Ci nie uznaja. z badami da sie zyc. mozna zmapowac matryce w serwisie, ale w w Twoim przypadku najprawdopodobniej odplatnie.

  5. #5

    Domyślnie

    Serwis na Postępu w Warszawie usługę mapowania przeprowadza bezpłatnie i na miejscu.
    D200 plus graty...

  6. #6
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    12 2007
    Miasto
    Świnoujście
    Posty
    8

    Domyślnie

    no ciekawe bo w zasadzie ja mam dodatkową gwarancje, gdyż fabryczna obowązuje na USA. Napisze do tego amerykańskiego gwaranta. Najlepsza była sytuacja odkrycia badów. Żona przeglądała zdjęcia i mówi, że na naszej nowej Iyiamie 22 cale sa bady. I tak liczy 1,2,3,4,5,6,. Ja przerażony podbiegam do monitora i myśle szkoda że mi powiedziala bo ja pewnie był nie zauważył a gwarancja 30 dni na bady już minęła. Obejrzałem minitor na różnych tłach i bady zniknęły. Ulżyło mi a później zdałem sobie sprawę, że chyba wolałbym mieć nady na monitorze za 1200 zł niż w aparacie za 3000 (cena tego zestawu w Polsce ja dałem 2600 z dopłatą do gwarancji).

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Eskel Zobacz posta
    Ulżyło mi a później zdałem sobie sprawę, że chyba wolałbym mieć nady na monitorze za 1200 zł niż w aparacie za 3000 (cena tego zestawu w Polsce ja dałem 2600 z dopłatą do gwarancji).
    To ja już chyba na matrycy bym wolał Tych badów pewnie masz i więcej. Nie wiem czy tak jest, ale ktoś chyba kiedyś na forum pisał, że już fabrycznie część Bad Pixeli jest juz mapowane. A te co wyjdą spokojnie w serwisie z mapuj ą i problem z głowy. W końcu masz 10 mega pixeli a doliczyłeś się 6
    Pozdrawiam! Marcin fotoblog fotografia
    F100,D700,D80 | N 35/2D 50/1.4D 105/2.8D 24-85G 35-70/2.8D 75-150/3.5AiS | Σ 12-24 70-300 | Sonnar 300/4 | Soligor 135/2.8 | SW 150/750 | SB-800/400 | LS-2000 | HEQ5

  8. #8

    Domyślnie Bad pixele w trybie BULB

    Witam!
    W mojej D40x pojawił się dziwny problem z badpixelami. Robiąc zdjęcia przy nastawie migawki w trybie BULB widać jasne punkciki, których nie widać przy innych (nawet dłuższych) czasach ekspozycji. Z jednej strony pocieszeniem jest to, że bez funkcji BULB można żyć i cieszyć się w ten sposób fotkami pozbawionymi badów, z drugiej strony nie kumam tego zjawiska, zaś z trzeciej strony niepokoję się, że te badpixele zaczną występować też przy innych czasach ekspozycji. Może ktoś wie o co chodzi???

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •