Close

Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Sens zakupu SB 800 do CP 8700

    Witam Szanownych klubowiczów.
    Mam nie zgrabne pytanie do "doświadczonych" czy jest sens zakupu SB 800 do CP 8700,bo kusi mnie bardzo ale śledząc tabele kompatybilności lamp SB 600 i SB 800 z moim aparatem wychodzi na to że i tak nie wykorzystam większości funkcji które oferuje droższy model.Jeżeli jestem w błędzie proszę mnie wyprostować
    Pozdrawiam Mirosław K.

  2. #2
    bombel
    Gość

    Domyślnie

    Nie jesteś w błędzie. Nie wykorzystasz większości funkcji (dziś), co wcale nie znaczy, żeby jej nie kupować, jeśli przesiądziesz się na coś, co obsługuje CLS (zaawansowany system pomiaru i odpalania - aparaty z literką D).

    To jest odwieczny dylemat, który mnie trapi przy wielu różnych okazjach - czy kupować wystarczająco dobre, czy dokładać i kupować dużo ponad wystarczająco, w nadziei na przyszły upgrade... No cóż, przekonałem się nie jeden raz, że już dawno zapomniałem, że kiedyś zoszczędziłem parę stówek, jak teraz dana funkcja byłaby jak znalazł. Wtedy pluję sobie w brodę, że nie kupiłem czegoś ponad normę.

    Z drugiej strony kupując coś ponad wydajesz kasę, którą możnaby przeznaczyć na coś innego - konwertery, statywy, itp. W zasadzie stan portfela jest chyba głównym wyznacznikiem - stać Cię, to kup. Na pewno będziesz zadowolony, bo lampa jest dobra, silna i ma zapas funkcji na przyszłość.

    A jeśli Cię nie stać, lub masz jeszcze inne zachcianki - kup SB600, a różnicę przeznacz na konwerter lub coś innego.

  3. #3

    Domyślnie

    Ja zrozumiałem pytanie troszeczkę inaczej - czy warto SB czy może coś tańszego. Jeżeli nie planujesz wymiany aparatu to kup jakiegoś używanego Metza.
    Pozdrawiam

  4. #4

    Domyślnie

    . Wtedy pluję sobie w brodę, że nie kupiłem czegoś ponad normę.
    Dziękuje za odpowiedz,wychodze z takiego samego założenia że wszystko co drogie jest tanie już nie będe patrzył na nie wykorzystane funkcje,kiedyś się przydadzą

    [ Dodano: Wto 17 Sty, 2006 12:39 pm ]
    irekka,
    Dziękuje za szybką interwencje chodzi c SB 800 lub 600
    Pozdrawiam Mirosław K.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •