Close

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 38
  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Remol71 Zobacz posta
    Przy takiej szklarni zawsze można zmienić stajnię.
    A kysz ! Siło nieczysta !

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MichałKR Zobacz posta
    do tej pory "bawię się" F 75 + N 28-80 + N 70-300 + SB 600 + statyw.
    Nie chcę ciebie martwić, ale z doświadczenia wiem, że obiektywy (a zwłaszcza N70-300G) które posiadasz nie należą do najostrzejszych (delikatnie mówiąc).
    Na twoim miejscu zastanowiłbym się jak często używasz dłuższych ogniskowych, jeśli często, to radziłbym tobie zakupić nieco lepszy jakościowo tele-obiektyw, a następnie sprawdzić ile jeszcze zostało tobie kasy....

    p.s.
    osobiście polecam d80+kit
    w ostateczności d40x+kit (różnica między d40, a d40x to już niecałe 300pln, ale dawno nie sprawdzałem).
    kit: 18-70/3.5-4.5 lub 18-135/3.5-5.6 pierwszy zdecydowanie solidniej wykonany, drugi nieco ostrzejszy i "dłuższy", ale nawet kit N18-55 jest niezły jak za cenę 200-400pln.


    Na tej stronie masz pogrupowane większość szkieł do nikona od najlepszych po najsłabsze (jak każdy ranking - subiektywny) ale przynajmniej dowiesz się czego można się spodziewać po niektórych szkłach i dlaczego sporo osób chce kupować stałki (N50 N85 N60 cena/jakość) i dlaczego sporo osób wzdycha do 80-200/2.8
    http://www.photozone.de/active/survey/querylenstxt.jsp?filter=%22brand='Nikkor'%20OR%20b rand='Sigma%20AF'%20OR%20brand='Tamron%20AF'%20or% 20brand='Tokina%20AF'%20or%20brand='Vivitar%20AF'% 22

    edit: dziwne, ale po kliknięciu linka obiektywy ustawiane są alfabetycznie w/g producentów, a nie w/g jakości...

    OK. aby było wygodniej przeglądać - czyli od najlepszego do najgorszego obiektywu musisz wejść na stronę:
    http://www.photozone.de/active/survey/surveyform.jsp?filter=%22brand='Nikkor'%20OR%20bra nd='Sigma%20AF'%20OR%20brand='Tamron%20AF'%20or%20 brand='Tokina%20AF'%20or%20brand='Vivitar%20AF'%22 &title='Nikkor'
    w okienku SELECT OUTPUT FILTER: wybrać All lenses (chyba że już będzie wybrana z automatu)
    a następnie poniżej w pozycji sort by zaznaczyć: Performance.
    I na końcu nacisnąć przycisk Start Query!
    Ostatnio edytowane przez natura2008 ; 06-11-2007 o 16:54
    D80

  3. #13

    Domyślnie

    Jak masz kasę to bierz D80. Jak nie masz to tym bardziej D80
    Pozdrawiam! Marcin fotoblog fotografia
    F100,D700,D80 | N 35/2D 50/1.4D 105/2.8D 24-85G 35-70/2.8D 75-150/3.5AiS | Σ 12-24 70-300 | Sonnar 300/4 | Soligor 135/2.8 | SW 150/750 | SB-800/400 | LS-2000 | HEQ5

  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Remol71 Zobacz posta
    Przy takiej szklarni zawsze można zmienić stajnię.
    MichałKR nawet nie myśl. Złe duchy przywiodły nieczyste myśli. Pomódl się o przebaczenie, a potem zamawiaj D80
    "Potęga wiary jest motywacją i siłą podtrzymująca każde ważne, znaczące i pełne sukcesu życie"
    || D70 | T17-50/2.8 ||

  5. #15

    Domyślnie

    to co napisał Remol71 wcale nie jest głupie... dlaczego nie walnąć z grubej rury i wyprzedać co się da, zwłaszcza jak Nikon nie ma za wiele do zaoferowania autorowi wątku. Braku kasy nie przeskoczy. Skoro pisze, że do ok. 2800zł musi nieźle zaciskać pasa, a na d40x spoko go stać, to sprzedając to co ma będzie miał ponad 2000zł. Przy tej kwocie może kupić "d40 bez śrubokręta" lub wybierać wśród najtańszych lustrzanek innych producentów, które Go nie ograniczą tak jak Nikon... Ja tam nie miałbym skrupułów: Nikon to tylko firma
    Sam autor musi zdecydować co dla niego będzie najlepsze.
    http://pawelwr7.flog.pl/
    D40; N:18-55VR i bez VR, 55-200VR, 50/1,8E; S50-150; SB-400

  6. #16

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez lewAp7 Zobacz posta
    to co napisał Remol71 wcale nie jest głupie... dlaczego nie walnąć z grubej rury i wyprzedać co się da, zwłaszcza jak Nikon nie ma za wiele do zaoferowania autorowi wątku.
    Tylko czy inna firma będzie miała do zaproponowania coś lepszego od Nikona? Canon ma niezłą tanią puszkę 400d, ale także beznadziejne kitowe szkła. Nawet te szkła, które ma autor wątku jakościowo są równe/lepsze niż to co proponuje Canon w kicie.

    Wybór systemu (lub pozostanie w Nikonie) trzeba zacząć od wyboru szkła. Trzeba się zastanowić jaki zakres ogniskowych i jakie światło najbardziej odpowiada autorowi. Następnie sprawdzić, który system oferuje najlepszą jakość/najniższą cenę i dopiero do tego szkła dobrać puszkę. Przy takim podejściu do fotografowania będzie trudno autorowi odejść do konkurencji...chyba że do olympusa

    p.s.
    To co mnie trzyma przy nikonie to 60/2.8 i 70-300VR.
    Teraz szukam jakiegoś szerokiego szkła, które zastąpiło by mi mój kitowy N18-135.
    Coś niedrogiego (może być używka), jasnego (max 2.8 ale może coś jaśniejszego), szerokiego (preferowany zakres 20-30; może być stałka, ale lepiej gdyby był to zoom), solidnego (na dłuuugie lata) i ostrego (ostrość mojego N18-135 ; bez BF/FF więc raczej tylko nikkor). Szkło zdecydowanie bardziej do streetphoto niż do landszaftów.....
    D80

  7. #17

    Domyślnie

    Ja wcale nie namawiam do zmiany systemu, chciałem tylko powiedzieć, że i taką ewentualność należy brać pod uwagę... Kurczowe trzymanie się danej firmy ze wzgldu na jej nazwę (bo to Nikon, np.) nie jest dobrym pomysłem.
    Cytat Zamieszczone przez natura2008 Zobacz posta
    Wybór systemu (lub pozostanie w Nikonie) trzeba zacząć od wyboru szkła. Trzeba się zastanowić jaki zakres ogniskowych i jakie światło najbardziej odpowiada autorowi. Następnie sprawdzić, który system oferuje najlepszą jakość/najniższą cenę i dopiero do tego szkła dobrać puszkę. Przy takim podejściu do fotografowania będzie trudno autorowi odejść do konkurencji...chyba że do olympusa
    To jest najlepsza metoda... tylko są jeszcze takie "subtelności" jak: do posiadanych obiektywów MichałKR jest, w zasadzie, zmuszony brać d80... a kasy niet... posiadane przez niego obiektywy nie są górnych lotów i myślę, że "coś w ten deseń" znajdzie się w każdym innym systemie, są też tzw. producenci niezależni...
    Trzeba po prostu przeliczyć, wziąć wszystkie za i przeciw i zdecydować... no ale nie nam przecież o tym decydować, nie wiemy co jest priorytetem dla autora wątku.
    http://pawelwr7.flog.pl/
    D40; N:18-55VR i bez VR, 55-200VR, 50/1,8E; S50-150; SB-400

  8. #18

    Domyślnie

    To ja może się wypowiem. Kolega widzę, że ma takie szkła jak ja. Są one faktycznie marne. Z moim D80 trudno rozwinąć szkrzydła z taką szklarnią. Sam jestem na etapie zakupu na dniach (zbieram fundusze) 50 mm 1.8f i sądzę, że dopiero te szkło trochę pozwoli poszaleć z ostrością. A co do body? Brałbym D80, jeśli nie boisz się ryzykować to szukaj na alledrogo. Ja sam "upolowałem" body wraz z Sigmą, którą mam w stopce za 2200zł - nie jest na gwarancji, ale sądzę, że się opłaciło. Naprawdę świetny stan body i stosunkowo mały przebieg 11 tys. klapnięć wynagradza mi brak gwarancji. Nie miałem kasy na nowe... Używka z forum też drogo, bo z gwarancją. O sprzęt dbam jak pedant, więc jesli odpukać coś się stanie to raczej z winy sprzetu niz mojej. Nie mam zwyczaju eksperymentowac podobnie jak niektorzy koledzy w kilku wątkach proszący o pomoc: z folią aluminiową na stykach, czy zalaniem matrycy podczas czyszczenia. Wiem i jestem przekonany, ze za te pieniachy to dobry zakup! Bierz D80!
    Nikon D80, Nikon F50, Zenit, Nikkor AF-S 24-85 mm 3,5-4,5 G; Nikkor 28-80 mm 3,5-5,6 D; Nikkor 50 mm 1,8 D; Jupiter 135 mm 3,5; Nikon SB-24 Szukam kolejnego szkła

  9. #19

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Remol71 Zobacz posta
    Przy takiej szklarni zawsze można zmienić stajnię.
    a słyszałeś jak klapie migawka w canonie? naprawdę wolałbym nie jeść przez miesiąc niż w ciągu roku słyszeć 30 000 takich odgłosów.

  10. #20

    Domyślnie

    D40(x) i D80, to maszynki skierowane do innych odbiorców.

    D40(x) - początkujący amator, amator, współpraca z 1-2 szkłami, uniwersalnymi, zdjęcia rodzinne, wycieczkowe. Potrafi zrobić dobre zdjęcia, alternatywa dla hybrydy, bardzo dobra tania cyfrowa lustrzanka.

    D80 - amator, wymagający amator, chęć podpinania większej ilości szkieł, fotografia bez ograniczeń. Potrafi zrobić każde zdjęcie, przy wykorzystaniu większości dostępnych obiektywów.

    Jak dla mnie zakup wersji D40x jest bez sensu (z wyjątkiem kupienia kitu 18-55 + 55-200VR - bo tylko z tą wersją ten kit jest sprzedawany).
    D90 + N35/2 + N50/1.8 + N18-200 VR + T12-24; SB-800, SU-800; NX100 + 20-50 + 20/2.8; cokin
    moja galeria: http://fotogalerie.pl/galeria/galeria_piotrw

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •