Close

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 35

Wątek: Capture NX 2.0

  1. #1

    Lightbulb Capture NX 2.0

    wiem, pozwoliłem sobie trochę pofantazjować .
    Wpierw przeszukałem to forum oraz na szybkiego przestrzeń google - niestety nic nie znalazłem na temat przeskoku z wersji NX 1.2 do np NX 2.0

    Nie mniej chętnie dowiem się czego brakuje Wam w dotychczasowej (dostępnej) wersji tego doskonałego programu do obróbki plików RAW firmy NIKON

    Mnie osobiście brakuje zapożyczenia z prawdziwego programu graficznego narzędzi niezbędnych do retuszu (nawet bardzo prostych i podstawowych). Wtedy ja osobiście mógłbym zapomnieć o programie Photoshop (!!)

    Co ciekawie, firma Nikon mogłaby stworzyć moduł do retuszu, który byłby dokupowany jako dodatek do programu Capture NX. Bo mnie jak i innym użytkownikom zależy zapewne by podstawowy progam do obróbki NEFów kosztował tylko tyle co obecnie.

    Zapraszam do dyskusji i snucia innych pomysłów.
    Piotr Piątek / producent, retuszer, fotografik

  2. #2

    Domyślnie

    Nie spodziewam się zbytnich modyfikacji tego znakomitego programu, tym bardziej, że doskonale już teraz współpracuje z PS-em, więc po co jakieś dodatki. Mógłby być tylko szybszy.
    NIKON


    לא תרצה - VI - Nie będziesz mordował

  3. #3

    Domyślnie

    korekcja perspektywy i stempel
    D300, + 35/2 + 180/2.8 + 60/2.8 +T12-24

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez david555 Zobacz posta
    Nie spodziewam się zbytnich modyfikacji tego znakomitego programu, tym bardziej, że doskonale już teraz współpracuje z PS-em, więc po co jakieś dodatki. Mógłby być tylko szybszy.
    no tak ale nie każdy ma PSa i nie każdego na niego stać a rożnica w cenie PS/NX jest ogromna i mnie też barkuje kilku narzędzi z PS stempel łatka etc wszystko co do retuszu .... i wtedy rzeczywiscie zapominam o PS......
    Jak się nie ma co się lubi to i wtedy się nie lubi tego co się ma....

  5. #5

    Domyślnie

    W 1.2 bardziej mi odpowiadała korekta ekspozycji, nasycenia, ostrości, WB, odcienia oraz możliwość dowolnej kompozycji okien (nie stać mnie na jakąś wypasioną 21, dlatego myślałem o dokupieniu drugiej 19 takiej jaką mam, albo trochę lepszej i pracy na dwu monitorach, jednak NX2 ma tak skonstuowany interface, że drugi monitor niewiele pomoże). W pozostałych rzeczach NX2 bardziej mi się podoba. Koretky perspektywy faktycznie brakuje, zwłaszcza, że jest zaiplementowana korekta dystorsji beczka/poduszka.

    ps
    Oczywiście widać, ze mi się wersje pochrzaniły
    Ostatnio edytowane przez jakubs ; 24-10-2007 o 11:06

  6. #6

    Domyślnie

    filtry efex 2 standard + pro contrast wbudowane w NX'a
    Nikon

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jamirq Zobacz posta
    filtry efex 2 standard + pro contrast wbudowane w NX'a
    Wątpię, aby Japończycy dodawali jakieś wodotryski rodem z PS-a, bo pisanie od nowa, tego, co już zostało napisane i nie złamanie przy tym patentów, to dość trudne zajęcie. Tak więc zamiast fantazjować, lepiej zbierać złotówki na PS-a.
    NIKON


    לא תרצה - VI - Nie będziesz mordował

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jamirq Zobacz posta
    filtry efex 2 standard + pro contrast wbudowane w NX'a
    No tak, tylko każde wbudowanie takich narzędzi powoduje wzrost ceny programu, a tak to mamy wybór czy dokupić dany moduł czy nie.
    Bardziej interesowałoby mnie dokupowywanie dodatków, które potrafiłyby rozbudowac NXa w potężne narzedzie graficzne dla fotografów
    Piotr Piątek / producent, retuszer, fotografik

  9. #9

    Domyślnie

    Prędkość, prędkość, prędkość...
    Pozdrawiam, Jan Zieliński
    HW: D200, S10-20/4-5.6, N24-70/2.8, S70-200/2.8, SB-600
    www.gtfoto.pl

  10. #10

    Domyślnie

    To nie są dodatkowe wodotryski tylko dodanie tego co można kuipć osobno. Szkoda tylko że nie można kupic pojedyńczych filtrów albo po cenach z USA, bo płacić 2xwięcej w PL to jest złodziejstwo.
    Nikon

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •