Close

Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie Filtr połówkowy w PS

    Wyleciało mi z głowy przeprowadzenie w PS "operacji" przyciemniania jednej częsci zdjęcia przy pomocy warstw i maski.
    Dawno nie używałem i masz babo placek próby do niczego nie prowadzą....
    może ktoś mi podpowie... proszę

  2. #2

    Domyślnie

    Nowa wartstwa + maska gradientowa + tryb zmien mieszania na... i tu pokombinuj co Ci przypasuje (np. multiply, darken, itd...) + zmien opacity na 50% lub jak tam wolisz
    Ostatnio edytowane przez qwerty1237 ; 14-10-2007 o 22:51
    D700 + N24-70/2.8 + MB-D10 + SB-900 + Slik 700DX Pro + URBAN GEAR U120 Naneu Pro + Canon IXUS 850IS + PQI mPack P800 40GB + Epson R2880 i inne duperele

  3. #3

    Domyślnie

    Noo tak, ale potem po spłaszczeniu warstw pozostaje mi czerwona maska

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Mont Zobacz posta
    Noo tak, ale potem po spłaszczeniu warstw pozostaje mi czerwona maska
    Hę???? Sprawdz czy przypadkiem nie masz wlaczonego trybu quick mask.
    D700 + N24-70/2.8 + MB-D10 + SB-900 + Slik 700DX Pro + URBAN GEAR U120 Naneu Pro + Canon IXUS 850IS + PQI mPack P800 40GB + Epson R2880 i inne duperele

  5. #5
    Zbanowany
    Dołączył
    06 2007
    Miasto
    Lublin | Chodel
    Posty
    1 195

    Domyślnie

    kup sobie szara polowke, nie da sie tego zasymulowac w ps.
    tak, wiem co pisze, do tej pory uzywalem ps, teraz kupilem cokin P i nie ma nawet co porownywac, filtr w realu miazdzy efekty z ps'a.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dizaster Zobacz posta
    kup sobie szara polowke, nie da sie tego zasymulowac w ps.
    tak, wiem co pisze, do tej pory uzywalem ps, teraz kupilem cokin P i nie ma nawet co porownywac, filtr w realu miazdzy efekty z ps'a.

    no cóż, trudno Ci nie przyznać racji, też mam szarą połówkę (a nawet trzy) i często gęsto z nich korzystam ale czasem przeoczę i nie założę.

    qwerty1237
    doszedłem już do efektu połówki przy pomocy różnego mieszania warstw, dzięki.
    Nadal jednak nie wychodzi mi zmiana poprzez np.zabawę balansem czy krzywymi.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dizaster Zobacz posta
    filtr w realu miazdzy efekty z ps'a.
    zgadzam się z jednym wyjątkiem: nie dotyczy negatywu

  8. #8

    Domyślnie

    Skopiuj sobie warstwę i teraz pobaw sie swoimi krzywymi czy co tam chcesz zrobić. Potem po prostu usuń gumką połowę tej warstwy i voila

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •