Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13
  1. #1

    Domyślnie znikające zdjęcia

    Chodziłem sobie ostatnio po Tatrach i robiłem zdjęcia. Wczoraj podczas ich przeglądania zdębiałem. Okazało sie że na karcie brakuje około 30 zdjeć. Po numerze 672 nastepuje 705. Pierwszy raz podczas mojej 15-o miesięcznej przygody z D50 spotkało mnie coś takiego. Zaznaczam że brakujące zdjęcia powinny być na początku nowej karty. Wiecie może o co Tu chodzi? przypuszczam że karta nie zadziałała jak powinna
    D50; 18-55/3.5-5.6G; 50/1.8D; 55-200/4-5,6G + filtry osłony i gadżety oraz zenit 12xp

  2. #2
    Moderator Konto PREMIUM Awatar Rafał_Sz
    Dołączył
    12 2006
    Miasto
    Jelenia Góra
    Posty
    15 000

    Domyślnie

    Im tańsza/gorsza karta, tym taniej wychodzi robienie odbitek, bo nie ma co odbijać...
    To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.

  3. #3

    Domyślnie

    Ja tak miałem przy SD Kingston (3 z 4 kart potrafiły mnie bardzo zdenerwować)
    Teraz mam inny aparat i mam CFki firmy Sandisk i nie mam juz na szczęście takich problemów .
    . . . Coś na C coś na D trochę słoików Twist-Off z wieczkiem . . .

  4. #4

    Domyślnie

    A może któraś z poniższych sytuacji zaszła:
    1. zrobiłeś tyle zdjęć, że nie zmieściły się w jednym katalogu i część została automatycznie przeniesiona do drugiego
    2. na chwilę zmieniłeś program tematyczny lub profil kolorów i zmienił sie sposób nazewnictwa zdjęć, a tym samym wydaje się, że one gdzieś zniknęły. Tymczasem są na samej górze lub na samym dole katalogu

  5. #5

    Domyślnie

    Może być że karta jakaś no name i takie triki się robią, ja korzystam tylko zrenomowanych producentów i nigdy takie coś mnie nie spotkało.pzdr
    Z6, D 7100, D80 + 18-35/1.8 + 24-70/4 s, 85/1.8 s, +50/1.8 af-s +70-300vr +SB900 +....

  6. #6

    Domyślnie

    karta to pretec cheetah 133x 1GB, więc raczej nie no name; J@sió: żadna z tych sytuacji nie zaszła, a nawet jakby zaszła to z pewnością bym te zdjecia znalazł na karcie
    D50; 18-55/3.5-5.6G; 50/1.8D; 55-200/4-5,6G + filtry osłony i gadżety oraz zenit 12xp

  7. #7

    Domyślnie

    Raz miałem podobną sytuację (nie w Nikonie ), gdy użyłem karty sformatowanej w komputerze a nie w aparacie. Od tej pory format robię tylko w puszce.

  8. #8

    Domyślnie

    Nikon zresztą z tego co pamiętam zaleca format w puszce;]
    Nikon D80, Nikon F50, Zenit, Nikkor AF-S 24-85 mm 3,5-4,5 G; Nikkor 28-80 mm 3,5-5,6 D; Nikkor 50 mm 1,8 D; Jupiter 135 mm 3,5; Nikon SB-24 Szukam kolejnego szkła

  9. #9

    Domyślnie

    Może sprawdź jakimś programem do odzyskiwania danych np. BadCopy Pro.
    Nikon D90, D50, Nikkor 50, 18-55VR, 18-70, 70-300VR, sb900. Jestem amatorem a zdjęcia robię bo lubię!

  10. #10

    Domyślnie

    Kilka razy spotkałem się z przypadkiem że zdjęcia zniknęły z karty pamięci (różne aparaty i różne karty), czasami było tak że komputer widział ją jako niesformatowaną. W pewnym punkcie fotograficznym za odzyskanie zdjęć z karty bardzo dużo sobie zażyczyli, wiec wziąłem się za to sam. Używam programu Drive Rescue w wersji 1.9 d (jest nawet polskie menu) Odzyskać można praktycznie wszystkie pliki z kary które zostały usunięte bądź w jakiś sposób zniknęły. Nawet po formatowaniu znajduje jeszcze jakieś pliki które były na niej zapisane. Więc warto spróbować, może sie uda. Tu jest link do programu: http://www.instalki.pl/programy/down...ive_Rescue.php
    Program jest darmowy.
    Nikon D40 & Nikon D80 18-200mm VR & 50mm 1.8D

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •