Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17
  1. #1

    Domyślnie Minitest Kaleinar-5N 100/2.8 MC [uwaga! dużo zdjęć]

    A więc dzisiaj dotarła do mnie paczka z obiektywem Kaleinar-5N 100/2.8 MC.
    Według informacji znalezionych w internecie - Kaleinar-5N jest kopią Nikkora 100/2.8.
    Zdjęcia obiektywu:



    -----------------------------------------------------------------------------
    Mój krótki test przeprowadziłem na następujących ustawieniach:

    Body: Nikon D70s
    Tryb: Manual,
    Sharpening: 0 (Normal)
    Color Mode: IIIa (sRGB)
    Stauration: 0
    Tone comp.: +1
    Hue adjustment: 0
    Image quality: JPG Fine
    White Balance: cloudly
    ISO: 200
    Long exp. noise reduction: OFF

    Obróbka w Photoshop CS3 polegała tylko na zmniejszeniu zdjęć bez wyostrzania.
    Cropy - z lewej pokazany jest lewy górny róg, natomiast z prawej środek kadru.
    -----------------------------------------------------------------------------

    Czas: 1/2500
    Przesłona: 2.8


    -----------------------------------------------------------------------------

    Czas: 1/2000
    Przesłona: 3.5


    -----------------------------------------------------------------------------

    Czas: 1/1600
    Przesłona: 4


    -----------------------------------------------------------------------------

    Czas 1/1250
    Przesłona: 4.5


    -----------------------------------------------------------------------------

    Czas 1/1000
    Przesłona: 5.6


    -----------------------------------------------------------------------------

    Czas 1/640
    Przesłona: 6.3


    -----------------------------------------------------------------------------

    Czas 1/400
    Przesłona: 8


    -----------------------------------------------------------------------------

    Czas 1/250
    Przesłona: 9


    -----------------------------------------------------------------------------

    Czas 1/160
    Przesłona: 11


    -----------------------------------------------------------------------------

    Czas 1/100
    Przesłona: 16


    -----------------------------------------------------------------------------

    Czas 1/60
    Przesłona: 22


    -----------------------------------------------------------------------------

    Jak widać (albo i nie), przy przysłonie 2.8 centrum kadru jest ostre, natomiast im bliżej krawędzi tym gorzej. Po przymknięciu na F8-11 szczegóły przy krawędziach są lepiej widoczne ale bez rewelacji.
    A7R3/AF18/AF35/AF45/MF58/AF85/MF135
    Yashica Electro 35 GTN | Konica Autoreflex TC 28/40

  2. #2

    Domyślnie

    A czego się spodziewałeś?
    NIKON


    לא תרצה - VI - Nie będziesz mordował

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez david555 Zobacz posta
    A czego się spodziewałeś?
    jestem raczej pozytywnie zaskoczony jakością tego szkła - jest ostre w centrum kadru już od pełnej dziury i ma bardzo ładny bokeh mimo 6-listkowej przesłony.
    A7R3/AF18/AF35/AF45/MF58/AF85/MF135
    Yashica Electro 35 GTN | Konica Autoreflex TC 28/40

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez asche Zobacz posta
    jestem raczej pozytywnie zaskoczony jakością tego szkła - jest ostre w centrum kadru już od pełnej dziury i ma bardzo ładny bokeh mimo 6-listkowej przesłony.
    No widzisz, sowieckie szkła mają niekiedy bardzo dobre parametry. Szkoda tylko, że te dobre nie są powtarzalne (nawet w ramach jednej serii) i trzeba każdy sprawdzać. Niemniej przez wzgląd na cenę i tak warto.
    NIKON


    לא תרצה - VI - Nie będziesz mordował

  5. #5

    Smile Specerowe

    No i przyszła pora wypróbować ten obiektyw w boju:






    Przesłony od 2.8 do 4.5, zapowiada sie interesująco
    A7R3/AF18/AF35/AF45/MF58/AF85/MF135
    Yashica Electro 35 GTN | Konica Autoreflex TC 28/40

  6. #6
    yendash
    Gość

    Domyślnie

    A teraz się przyznaj, że ściągnąłeś wagon tych szkieł. Po teście wzrośnie jego cena na al.... i po co to komu? :P Też miałem.

  7. #7

    Domyślnie

    No ciekawe, ja zawsze bylem zwolennikiem wynalazkow zza wschodniej granicy. Teraz czakam na jupitara.... mialem go kiedys z zenithem, zobaczymy jka zabawa bedzie teraz... pochwale sie

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez yendash Zobacz posta
    A teraz się przyznaj, że ściągnąłeś wagon tych szkieł. Po teście wzrośnie jego cena na al.... i po co to komu? :P Też miałem.
    Na forum M42 też mi zwrócili na to uwagę. Nie żałuję zakupu, szkło jest niesamowicie zachęcające do kreatywnej pracy:
    http://forum.nikon.org.pl/showthread.php?t=37672
    A7R3/AF18/AF35/AF45/MF58/AF85/MF135
    Yashica Electro 35 GTN | Konica Autoreflex TC 28/40

  9. #9

    Domyślnie

    Zaraz zaraz jakie sowieckie!!! Jupitery to kopie Sonarow.

    A ten to jest kopia Nikona Seria E 100/2.8 a nie Nikkora, do tego wprost, tandetniej wykonana. W tym ukladzie optycznym nie da sie nic schrzanic jak to ma 4 soczewki i 6 listkowa przyslone.

    Jedna uwaga co do ruskich szkiel, pod swiatlo duzo gorzej zachowuja sie od Nikonow E i Nikkorow.

    Przy obecnej cenie Nikona Seria E nie ma sensu eksperymentowac z Kajenarem, bo rozrzut produkcyjny jest okrutny. Nikona bierze sie i zapina i na pewno jest ostry na tyle ile ma byc, do tego na rogach sie nie rozjezdza jak Kajenar.
    Ostatnio edytowane przez gALL ; 03-10-2007 o 11:20

  10. #10

    Domyślnie

    IMO po obserwacjach allegro - Nikon 100/2.8 jest tak samo niedostępny jak Kaleinar a i jak się pojawi to kosztuje sporo więcej. Chyba, że masz jakiś magiczny dostęp do tego szkła, typu bazar, targ itp.

    Mnie się udało kupić Kaleinara za rozsądne pieniądze i nie żałuję zakupu - przyzwoite szkło za przyzwoitą kasę. Pozostaje mi tylko zrobić z niego użytek.
    A7R3/AF18/AF35/AF45/MF58/AF85/MF135
    Yashica Electro 35 GTN | Konica Autoreflex TC 28/40

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •