Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Wątek: zasilanie F80

  1. #1

    Domyślnie zasilanie F80

    hejka nikosie,
    mam F80 i szukam dobrego zasilania, typowe baterie czy aku typu CR123 padają i są do... no wiecie,
    czy jest coś typu MB-40 lub inny pojemnik na baterie?
    pozdro
    t.
    tomek
    D80/N18-200VR/HOYA UV
    F80/N28-80G/N70-300G/HOYA HMC UV, hm i statyw Czesław

  2. #2

    Domyślnie

    jest mb-16 o ile sie nie myle, koszt ok.160 zl. wchodza 4 "paluszki". jak wsadzisz dobre aku to starczy ci na jakies 6-8 filmow. a przy okazji, jesli przy tej lufie 70-300 (zakladam, ze szklo 4-5,6 albo 4,5 -6,7) nie masz silniczka w obiektywie, to licz na zwiekszony pobor mocy i spadek wydajnosci aku.
    Swoja droga, jakis czas temu mialem F80 i stwierdzilem, ze jest to diabelnie pradozerna maszyna, ale moze tylko moj model byl taki
    Ostatnio edytowane przez Łukasz F. ; 12-09-2007 o 23:19
    FX|N24-70|S50 1.4|Sami14|SB-900|SB-800
    flickr

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tomekF80 Zobacz posta
    hejka nikosie,
    mam F80 i szukam dobrego zasilania, typowe baterie czy aku typu CR123 padają i są do... no wiecie,
    czy jest coś typu MB-40 lub inny pojemnik na baterie?
    pozdro
    t.
    Ja na bateriach oryginalnych robię 12 -15 filmów. Nie wystarczy Ci ???

  4. #4

    Domyślnie

    Mi wychodzi ok 15-17 rolek na komplecie baterii.
    A pojemnik na baterie to MB-16, nie ma spustu pionowego.

  5. #5

    Domyślnie

    Dokładnie jak pisze GAll i Szuwar.
    Mi wystarczaja na jakieś 10/15 rolek.
    A jesli ktoś wali lampa to trudno....
    Pozdrawiam Marcin Bąk
    FUDŻI

  6. #6

    Domyślnie

    MB-16 jest szczególnie przydatny jak masz spore łapki - jak dla mnie poprawia korpus do wielkości "w sam raz". Druga niewątpliwa zaleta to to, że koszyczek na baterie możesz kupić dodatkowy i np. zimą działać na dwa komplety akku. Jedyne zgrzyty tego dodatku to brak pionowego spustu (to czasami boli) i jakość wykonania, która mogłaby być nieco lepsza - ale da się przyzwyczaić. A co do prądożerności to niestety elektronika ma swoje wymagania - zawsze zostają klasyki jak FM2n - ten jest wogóle nieżerny.

  7. #7
    Gaduła Awatar wlopis
    Dołączył
    07 2006
    Miasto
    Swarzędz koło Poznania
    Posty
    1 198

    Domyślnie

    Baterpack, bo to nie jest grip dlatego nie posiada innych funkcji, kupiłem w celu poprawienia ergonomii czyli chwytu aparatu, przy okazji poprawiło mi się zasilanie. Baterie starczaja na większą ilość rolek jeżeli naświetlamy je w krótszym czasie nie wyłączając/włączajac zbyt często. Poza tym tak jak koledzy powyżej napisali.
    SLR/FX/DX/ N/24/35/50/85/SB800/SB600/NX2

  8. #8

    Domyślnie

    zakupiłem na ebay chińską podróbkę MB16, za ok 80 złotych, polecam. Aparat lepiej się trzyma w dłoni no i wskaźnik naładowania zaczął poprawnie działać (nie jak przy cr123 - jest - nie ma i gaśnie)
    Volenti non fit iniuria

  9. #9

    Domyślnie

    widzę. że jeszcze da się kupić (ten sam sprzedawca): http://tinyurl.com/2xs4ry
    Volenti non fit iniuria

  10. #10

    Domyślnie

    Odświeżam wątek, bo stałem się właśnie posiadaczem BP do swojej F80. I tak jak byłem przeciwnikiem BP ze względu na koszty (szczególnie oryginału) tak powiem tylko jedno: nie mam dużych rąk, spokojnie radziłem sobie bez BP, ale teraz to jest inna bajka. Szczerze polecam nie w sferze oszczędności na bateriach lecz biorę pod uwagę tylko i wyłącznie uchwyt. Po zrobieniu paru rolek z BP, nie wyobrażam sobie odłączenie go od F80. On tam powinien być i już. Takie moje zdanie dla wahających się czy warto, czy też nie. Moim zdaniem warto nawet za cenę oryginału.

    Pozdrawiam

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •