Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11
  1. #1
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    małopolska
    Posty
    29

    Domyślnie nowy d50 i dwie wątpliwości

    od dzis mam nowiutkiego d50, i dwie "rzeczy" nie dają mi spokoju. Mianowicie po włączeniu zasilania w wizjerze widać cieniutką, pionową kreseczkę biegnącą od dołu do lewego środkowego punktu pomiaru ostrości. Jak wyłącze power kreseczka znika, po zgraniu zdjęcia na komputer nie widać żadnej 'skazy', więc moge z tym życ, aczkolwiek chciałbym wiedzieć co to może być. Aha, przy zmianie obiektywu jest to samo...

    Druga wątpliwość dotyczy podglądu zdjęcia z czymś jaskrawym. Np gdy jest jasne niebo, to na podglądzie zmienia kolor z białego na czarny z częstotliwością ok sekundy, ale po zgraniu na komputer znów jest wszystko w porządku.

    Byłbym wdzięczny za jakieś sugestie i porady
    no i z góry dziękuje...

  2. #2
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Dąbrowa Górnicza
    Posty
    104

    Domyślnie

    Kreska to nic innego jak przewód zasilający te kwadraciki AF, które widzisz w wizjerze.

    Pozdrawiam,
    Piotrek
    Nikon D7100 || SanDisk Extreme Pro 32GB 95 mb/s || Nikkor DX 18-55 VR || Tamron SP 150-600 f/5-6,3 Di VC USD

  3. #3
    Oszczędny w słowach Awatar cubix
    Dołączył
    10 2005
    Miasto
    K o ń s k i e
    Posty
    96

    Domyślnie

    otóż kreska pionowe u mnie też jest i ma to chyba związek z podświetlaniem punktów AF czy coś koło tego i jest to zjawisko normalne Co do wyświetlania zdjęć to są różne tryby podlądu (zmieniasz je góra dół tym 4kierunkowym padzikiem) jeden z nich to Highlights gdzie podświetla ci miejsca "przepalone"czyli w kolorze białym. Zdjęcie z dobrze ustawioną ekspozycją nie powinno mieć takich punktów/obszarów bo aparat widzi je jako Brak Danych w tej części zdjęcia.
    [']@] Nikon D600 //

    ..:: Usunięto komercyjną stopkę - regulamin forum! ::..

  4. #4
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    małopolska
    Posty
    29

    Domyślnie

    dziękuje Wam bardzo za rozwianie moich wątpliwości, wszystko co mówicie się zgadza


    pozdrawiam
    Rafał

  5. #5
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    10 2005
    Miasto
    Radziwiłłów/Wawa
    Posty
    84

    Domyślnie Re: nowy d50 i dwie wątpliwości

    Cytat Zamieszczone przez rav!
    ... po włączeniu zasilania w wizjerze widać cieniutką, pionową kreseczkę
    Miałem tą samą wątpliwość To chyba przewrażliwienie po zakupie nowego cacka, wszystko musi być perfekcyjne, itd.

    A swoją drogą warto czytać też manuala
    ...a ja się nie boję, zawsze robię swoje

  6. #6

    Domyślnie

    ja kupilem d50 wczoraj naszczescie uzywalem juz d70 wiec to mi nie przeszkadzalo (a funkcja highlighta nie jest w cale taka zla i w kompaktach tez istnieje)
    pozdrowka
    soko

  7. #7

    Domyślnie Re: nowy d50 i dwie wątpliwości

    Cytat Zamieszczone przez mstr
    Cytat Zamieszczone przez rav!
    ... po włączeniu zasilania w wizjerze widać cieniutką, pionową kreseczkę
    Miałem tą samą wątpliwość To chyba przewrażliwienie po zakupie nowego cacka, wszystko musi być perfekcyjne, itd.
    A teraz proszę przymknąć przysłonę do f/22 i zrobić zdjęcie białej ściany. To dopiero będzie się działo
    D70s | N50/1.4D | T17-50/2.8 | N70-300G | Coolpix 5400 | SB-600

  8. #8

    Domyślnie

    jeszcze będziesz się cieszył z tej "kreseczki" jak będziesz potrzebował pionowej linii odniesienia okazuje się,że pomaga

  9. #9
    Oszczędny w słowach Awatar Jogi
    Dołączył
    12 2005
    Miasto
    Yellowstone
    Posty
    238

    Domyślnie

    Może się mylę, ale nigdzie w instrukcji obsługi nie ma ani słowa o istnieniu takiej kreski (przynajmniej w instrukcji do d50). Tez miałem watpliwości czy to jest OK. Pojawia się tylko informacja na temat przebarwień od podświetlanych pól autofokusa, a o kresce ani słowa i dopiero tutaj przeczytałem co to jest, dzięki za takie ciekawe informacje.
    Nikon D200, D80, 17-55mm f/2.8G ED-IF AF-S DX, 70-200mm f/2.8G ED-IF AF-S VR, żartowałem

  10. #10

    Domyślnie Re: nowy d50 i dwie wątpliwości

    Cytat Zamieszczone przez Wozik
    A teraz proszę przymknąć przysłonę do f/22 i zrobić zdjęcie białej ściany. To dopiero będzie się działo
    ROTFL

    Nie strasz czlowieka - sam do tego dojdzie
    D70 + 28-80, AF 300/4, Kenko 1.4x Teleplus PRO 300 DG

    Galeria: http://www.roznosci.int.pl/www/cpg133
    GG: 1104936 , zawsze niewidoczny

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •