Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12
  1. #1

    Domyślnie N35/2 trudności AutoFocusa....

    Mam pytanie czy spotkaliscie sie z czyms takim. Wczoraj robilem w/w szklem zdjecia w domu. Kiepskie warunki bo przy zarowce i musialem robic przy ISO 1600, 1/60, f2.8. Mam wlaczone wspomaganie pracy AF dodatkowa lampka w D70s i AF mial bardzo duze problemy ze zlapaniem ostrosci. Od niedawna robie tym szklem, ale jak robilem kitem 18-70 w podobnych warunkacj to AF pomimo kiepskiego swiatla bez problemu od razu lapal. Generalnie jak juz zlapal ostrosc to jest zyleta, ale bardzo duzo czasu mu to zajmuje...

  2. #2

    Domyślnie

    właśnie przyszedł mi do głowy taki pomysł - widzę ze stopki ze masz sabinkę, która jak wiadomo ma wbudowanego dużo silniejszego AFasista niż wbudowany w body i teraz pytanie: czy da się wykorzystać samego asista lampy bez wyzwalania błysku? To byłoby piękne w kiepskich warunkach oświetleniowych...

  3. #3

    Domyślnie

    piekne pewnie tak, tylko technicznie nie wiem czy wykonalne.... ew. lampe na manual, minimalna moc i zasłoniety palnik

  4. #4

    Domyślnie

    minimalna moc to 1/128 nawet nie trzeba zaslaniac palnika a z sb'ka af myli sie bardzo zadko, ewentualnie palnik za glowe
    Nie robię nic za darmo i proszę nie proś mnie o to. Za darmo pracują podobno niektórzy fotografowie.
    autor=posiadacz praw autorskich=właściciel zdjęcia, jeżeli sam możesz sprzedać zdjęcie jesteś jego autorem, w każdym innym przypadku nie.

  5. #5

    Domyślnie

    Wydaje mi się że można wyłączyć sam błysk lampy.
    Jarek

  6. #6

    Domyślnie

    no dobra, ale to rozwiazanie zastepcze, ale czy mozliwe, zeby duzo jasniejszy obiektyw mial takie problemy w porownaniu do duzo ciemniejszego kita?

  7. #7

    Domyślnie

    a może brak silnika sprawia, że w porównaniu do kita 35 jest mulasta?

  8. #8

    Domyślnie

    To jak to jest? bo D70s ma chyba silnik AF w body, a czy dodatkowo kit ma jeszcze jakis silnik w samym szkle, czego 35/2 nie ma? chyba nie....

    z tego co sprawdzilem po oznaczniach kita nie wyglada to tak jakby mial miec jakis silnik.....
    A czy 35tka chodzi Wam glosniej niz kit? bo nie mam innego obiektywu poza tymi dwoma, wiec nie mam jak porownac, ale AF chodzi moim zdaniem glosno! Moze to z tym muleniem jest zwiazane...
    Ostatnio edytowane przez Piter ; 24-08-2007 o 16:06

  9. #9

    Domyślnie

    kit ma silnik = nie korzysta ze śrubokręta

    35 nie ma = korzysta

  10. #10

    Domyślnie

    no to nie mam wiecej pytan i zakladam SB na 1/128

    DZIEKI!

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •