Close

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 35
  1. #1
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    03 2007
    Miasto
    Władysławowo
    Posty
    9

    Domyślnie Gwarancja Nikona - prawnie czy bezprawnie... ??

    Witam mam pytanie odnośnie gwarancji Nikona, 16 lipca 2007 roku odesłałem swojego Nikona D50 na gwarancje bo zaszwankowała w niej elektronika.
    Kilka dni potem zadzwonilem do firmy w której aparat zostal zakupiony dowiedzialem sie ze Aparat dotarł i zaraz został wysłany na gwarancje Nikona, jednoczesnie zapytalem ile czasu moze taka naprawa potrwac, dostalem informacje ze nawet 1,5 miesiaca.
    Jak narazie minal miesiac i zero odzewu.... zero informacji co z aparatem kiedy zostanie naprawiony itd itp.
    W gwarancji sklepu jest inf. ze "usterki beda usuwane bezplatnie w mozliwie najkrotrzym terminie...." bez podania terminów!

    No wiec moje pytanie jest takie, czy jest to prawne przetrzymywanie mojego aparatu !! ?? i czy taki zapis jest zgodny z polskim prawem konsumenta ? Czy ktos wojował już kiedys z taka firma ? Czy mozna przyspieszyc w jakis sposob moje bezskuteczne oczekiwanie na moja wlasnosc za ktora zaplacilem niemale pieniadze ?

    Pozdrawiam
    D50 N18-55

  2. #2

    Domyślnie

    A czytałeś ustawę? Jeśli nie to przeczytaj. Tam wszystko jest napisane. Albo poszukaj na forum, bo ostatnio takich pytań było więcej.
    Jacek

  3. #3

    Domyślnie

    dips podpisując umowę gwarancyjną zgadzasz się na zawarte w niej ustalenia. To tyle na ten temat.
    NIKON


    לא תרצה - VI - Nie będziesz mordował

  4. #4

    Domyślnie

    Aparat do serwisu powinieneś wysłać przez sklep w którmy kupiłeś sprzęt. Jeżeli w ciągu miesiąca aparat nie wróci sklep musi albo oddać kasę za zakupiony sprzęt lub dać nowy egz.
    Wiem, że jak więcej wiem to tak naprawdę nic nie wiem.
    Grupa FotoKujawy

  5. #5

    Domyślnie

    a skąd ten termin miesięczny? bo z tego co tu już nie raz było pisane nie ma konkretnego terminu
    pozdrawiam Piotr


  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Gawronnek Zobacz posta
    a skąd ten termin miesięczny? bo z tego co tu już nie raz było pisane nie ma konkretnego terminu
    W gwarancji NP nie ma, ale jeśli ktoś ma oddzielną gwarancję z punktu zakupu sprzętu (a często tak bywa), to ważne są wówczas ustalenia zawarte w tej gwarancji.
    NIKON


    לא תרצה - VI - Nie będziesz mordował

  7. #7

    Domyślnie

    Czas naprawy określa gwarant w karcie gwarancyjnej. Może to być nawet miesiąc lub trzy lu dziesieć. Natomiast ustawowe terminy dotyczą sytuacji, gdy gwarant nie określił terminu naprawy sprzętu. Stąd mogą brać się nieporozumienia...
    Sony Alfa 65 Coolpix 4200 + Tachimetr Nikon NPL352

  8. #8

    Domyślnie

    ale problem w tym że ustawowych terminów też nie ma, chyba że się mylę
    pozdrawiam Piotr


  9. #9

    Wink Towar należy reklamować

    Towar należy reklamować z tytułu niezgodności z umowa a nie z gwarancji wtedy na usuniecie wady sprzedawca ma tylko 2 tygodnie lub nowy towar albo zwrot kasy
    Miłej lektury
    USTAWA
    z dnia 27 lipca 2002 r.
    o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej oraz o zmianie Kodeksu cywilnego.
    http://www.abc.com.pl/serwis/du/2002/1176.htm

  10. #10

    Domyślnie

    "3. Jeżeli sprzedawca, który otrzymał od kupującego żądanie określone w ust. 1, nie ustosunkował się do tego żądania w terminie 14 dni, uważa się, że uznał je za uzasadnione."

    z tego wynika tylko tyle ze sprzedawca ma 14 dni na ustosunkowanie się do reklamacji, ustawa ani słowem nie wspomina o terminie naprawy, jeśli do takowej dojdzie
    pozdrawiam Piotr


Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •