Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 23
  1. #1
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    stolica Warmii
    Posty
    127

    Domyślnie Jak się ma Fuji S5500 do Nikona d50?

    Witam szanownych grupowiczów od pewnego czasu czytam to forum, ale dopiero dziś spróbuje zadać pierwsze pytanie, otóż kwestia ma się tak:
    Jestm foto amatorem raczej początkującym mam S5500 a kiedyś 200lat temu zenita i wszystko było by dobrze gdyby (no właśnie) mój fujik nie spisuje się dobrze w określonych sytuacjach przede wszystkim:
    1. Brakuje mi szerokiego kąta
    2. Mam małego synka i często nie zdążam wyostrzyć przez co dużo zdjęć wychodzi nieostre lub wogóle już go nie ma w kadrze.
    3. W warunkach trochę mniejszego światła aparat często długo ostrzy, a potem sygnalizuje że nie może sobie poradzić, efekt nie za ciekawe zdjęcia.
    4. Nawet iso 400 nie zabardzo tu przychodzi z pomocą.
    I teraz pytanie zasadnicze czy Nikon d50 + Nikkor 18-70 rozwiąże moje problemy?
    czy wogóle warto w mojej sytuacji przesiadać się na lustrzankę, jestem bowiem z lekka przerażony, najpierw ceną, potem użytkowaniem jakieś brudy na matrycy itd.
    Wogóle jestem nie doinformowany czy np. obiektyw AF-S Nikkor 18–70 mm f/3,5–4,5G ED jest godny uwagi dla mnie na początek, potem i tak chciałbym dokupić jakieś tele, czy oznaczenie AF oznacza że nie mam możlwości manualnego ustawiania ostrości? trochę się w tym gubię,
    czy górne zakresy ISO są jak najbardziej używalne?
    czy do d50 podepnę ruską lampę? mam jakąś starą od zenita.
    czy wreszcie odczuję różnicę w szybkości ostrzenia? co w złych warunkach oświetleniowych?
    czy będzie odczówalna różnica w szerokim kącie?
    czy wogóle jest sens zmieniać sprzęt i wydawać tyle kasy jak i tak to tylko amatorska zabawa z fotografią, a uciążliwości kompaktu no cóż - przyzwyczaić się i szlifować swoje umijętności na tym co mam, a może kupić jakąś hybrydę np Fuji S9500, albo panasa FZ 30, sam już nie wiem doradźcie coś.

  2. #2

    Domyślnie

    Skoro czytasz to forum, to już wiesz że którakolwiek cyfrowa lustrzanka zlikwiduje Twoje problemy z 1, 2, 3, 4. Kup D50 + (najlepiej) 18-70 i raczej nie zakładaj ruskiej lampy, bo nie wiadomo jakie ma ona napięcie wyzwalania błysku.
    A okazjonalne farfocle na matrycy, coż... coś za coś.
    I nie myśl o żadnym innym kompakcie, bo nic one nie zmienią, no może w S9500 będziesz mógł korzystać z ISO 400.
    Pozdrawiam
    Lolek

  3. #3

    Domyślnie

    Fuij 5500 i D50 to zupełnie inna bajka. Zupełnie inne możliwości, inna przyjemność, raczej mało wątpliwe żebyć poczuł się zawiedziony, tym że D50 nie spełni Twoich oczekiwań tzn, tego zo wypisałeś.
    Pozdrawiam Piotr

  4. #4
    Oszczędny w słowach Awatar cubix
    Dołączył
    10 2005
    Miasto
    K o ń s k i e
    Posty
    96

    Domyślnie

    ma to się do siebie nijak - bo jak już poprzednicy stwierdzili to inna bajka. Syfami itd. się nie przejmuj w większości wypadków to samodzielnie łatwo załatwić można a jak na początku będziesz miał 1 szkło to raczej nie bedzie z tym kłopotu :] To czy ostrzy w słabym oświetleniu czy nie w dużej mierze zależy od diody wspomagającej. D50 ma takową i to naprawdę zdaje dobrze egzamin :}
    [']@] Nikon D600 //

    ..:: Usunięto komercyjną stopkę - regulamin forum! ::..

  5. #5
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    stolica Warmii
    Posty
    127

    Domyślnie

    dzięki za info, może moje pytania są naiwne ale ja nigdy nie robiłem zdjęć DSLR-em, czy naprawdę różnica w ostrzeniu jest tak wielka, można to jakoś przedstawić w liczbach?
    jak z tym MF i szerokim kątem?

  6. #6

    Domyślnie

    Jeśli chodzi o AF to różnica jest chyba znaczna nie tylko prędkość ale i sposoby ustawiania ostrości CF, SF, możliwość ręcznego doostrzania w dowolnym momencie (z AF-S i odpowiednikami innych firm). Co do szerokiego kąta - przy lustrzance przykręcasz szkło jakiech chcesz (niestety trzeba wcześniej kupić a to czasem tanie nie jest ).
    Pozdrawiam Piotr

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tomecki
    dzięki za info, może moje pytania są naiwne ale ja nigdy nie robiłem zdjęć DSLR-em, czy naprawdę różnica w ostrzeniu jest tak wielka, można to jakoś przedstawić w liczbach?
    jak z tym MF i szerokim kątem?
    Byłem w podobnej sytuacji, zmieniłem Fuji 602Z na D70.
    Szybkość aparatu: po pierwsze czas włączania aparatu jest pomijalny, praktycznie aparat jest gotowy do pracy natychmiast. Po drugie nie masz największej zmory kompaktów, tzw. shutter lag (czas pomiędzy naciśnięciem spustu migawki a faktycznym zrobieniem zdjęcia). W D70 ten czas jest liczony w ułamkach sekundy, gdzieś wyczytałem, że maksymalnie 0,1 sek. Szybkość systemu AF ciężko opisać liczbami, zależy to od obiektywu, jasności, warunków oświetleniowych ale różnica pomiędzy kompaktem a dSLR jest KOLOSALNA.

    Proponuję Ci wybrać się do sklepu i sprawdzić samemu, to najlepszy test.

    MF: Na korpusie masz przełącznik AF/MF, każdy obiektyw AF może działać jako MF

    Szeroki kąt: Ogniskowa 18 podpięta do D50/70 daje Ci rzeczywistą ogniskową 27mm, nie jest to "rybie oko" ale jako szeroki kąt wystarcza w większości przypadków. Jeżeli potrzebujesz szerszego kupujesz taki obiektyw.

  8. #8

    Domyślnie

    Ja przesiadlem sie z Olympusa C-5050...

    Na poczatku mialo byc jedno szklo i torba...

    Po kilku miesiacach mam 3 szkla, torbe, staty, lampe i nowa karte... Mysle o filtrach...

    To jedyna wada lustrzanek... Wciagaja jak bagno... Uwazaj !!!

    Pozdrawiam

  9. #9

    Domyślnie

    Szeroki kąt: Ogniskowa 18 podpięta do D50/70 daje Ci rzeczywistą ogniskową 27mm
    Rzeczywista ogniskowa sie nie zmienia!!!! Jest nadal 18mm ale zmienia sie to co widzi aparat, czyli ogniskowa przeliczeniowa.

  10. #10
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    stolica Warmii
    Posty
    127

    Domyślnie

    To jedyna wada lustrzanek... Wciagaja jak bagno... Uwazaj !!!
    to stwierdzenie bardzo mi się spodobało ale chyba jednak najrozsądniej będzie śmignąć do sklepu i się pobawić owym sprzętem, tylko czy będą chcieli zademonstrować ot co?
    A propos cen jak przewidujecie cene d50-tki? kiedy wchodzi nowszy model, jak długo takie np body d50 będzie na rynku? czy można się spodziewać jakichś radykalnych obniżek?

    [ Dodano: Wto 15 Lis, 2005 ]
    Co jeszcze powinienem wiedzieć na początek o DSLR-ach, te brudne matryce może nie takie straszne, na co uważać przy zakupie jakiś test BF o co chodzi? może jeszcze jakieś haczyki, podpowiedcie coś proszę.

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •