Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 18

Wątek: Skuter

  1. #1
    rybkana
    Gość

    Domyślnie Skuter

    Dopiero uczę się robić zdjęcia-bardzo proszę o opinie.


  2. #2

    Angry

    1. brak ostrosci
    2. skuter na srodku.
    3. nic sie nie dzieje na fotografii
    4. Pytanie: co fotograf chciał przekazac?
    Aktualnie ze względów zawodowych Canon
    http://www.brodek.com.pl

  3. #3

    Domyślnie

    Widzę, że kolega/koleżanka mocno początkuje.
    Na pewno zachęcam do poczytania o podstawach fotografii.

    A tutaj co jest źle?? Właśnie to co napisał brodek.
    Co jest przyczyną??
    Nie rozumiem tu czegoś ... skoro ustawiłeś aparat na "S" (priorytet czasu) to po co ustawiłeś czas 1/50" ??
    Do tak szybko poruszających sie obiektów zdecydowanie proponuję krótsze czasy, zwłaszcza, że robiłeś to foto na 80mm - a to dodatkowo powoduje, że czas powinien być krótszy. W tym wypadku widać, że światła było o wiele więcej bo miałeś f20
    Takie czasy jak Ty stosowałeś - przydają się przy efekcie panoramowania - wtedy podążasz obiektywem za poruszającym się obiektem przez co obiekt jest ostry a tło ruszone (z tym, że do tego trzeba nieco doświadczenia i pewnej ręki)
    Ponadto do szybkich obiektów proponuję jednak ustawić AF na tryb ciągły AF-C (nie Auto ani nie AF-S)
    D7100 + N18-70 f3.5-5.6 + N50 f1.8 + N55-200VR + Metz48AF1

  4. #4
    rybkana
    Gość

    Domyślnie

    No cóż...
    Przede wszystkim dziękuję za opinie i cenne rady. Przyznam, że jestem w tym naprawdę "świeża". Aparat miałam dosłownie drugi dzień, więc i tak zdjęcia z tej sesji uważam za sukces-było to bardziej próbowanie możliwości aparatu niż szukanie czegoś wyjątkowego do przedstawienia. Obiecuję dalej pracować i postaram się, żeby następne wystawione przeze mnie zdjęcia były już lepsze.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez shadowArt Zobacz posta
    skoro ustawiłeś aparat na "S" (priorytet czasu) to po co ustawiłeś czas 1/50" ??
    Do tak szybko poruszających sie obiektów zdecydowanie proponuję krótsze czasy, zwłaszcza, że robiłeś to foto na 80mm - a to dodatkowo powoduje, że czas powinien być krótszy. W tym wypadku widać, że światła było o wiele więcej bo miałeś f20
    "OT"
    Takie krótkie pytanie:
    W jaki sposób odczytujecie jakie były ustawienia, skoro autor tego nie pisze w wątku
    Pozdrawiam Krzysztof M.
    Mam co mam i jest mi z tym dobrze ....

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mjr Zobacz posta
    "OT"
    Takie krótkie pytanie:
    W jaki sposób odczytujecie jakie były ustawienia, skoro autor tego nie pisze w wątku

    podglądamy exif zdjęcia. do tego celu słuzy np. program opanda
    http://www.opanda.com/en/download/index.html
    jest wersja freeware
    NIKON 007

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mjr Zobacz posta
    "OT"
    Takie krótkie pytanie:
    W jaki sposób odczytujecie jakie były ustawienia, skoro autor tego nie pisze w wątku
    Aparaty w zdjęciach zapisują dodatkowe informacje o różnych ustawianiach (czas wykonania, migawka, przesłona, pozycja aparatu, z używanym modelem obiektywu, a nawet pozycją geograficzną włącznie). Zwie się to EXIF. Całkiem przydatna sprawa.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez milo_ja Zobacz posta
    Aparaty w zdjęciach zapisują dodatkowe informacje o różnych ustawianiach (czas wykonania, migawka, przesłona, pozycja aparatu, z używanym modelem obiektywu, a nawet pozycją geograficzną włącznie). Zwie się to EXIF. Całkiem przydatna sprawa.
    Wiesz .... Wybacz ale coś tam wiem o fotografii i obsłudze aparatu.
    Pozdrawiam
    Pozdrawiam Krzysztof M.
    Mam co mam i jest mi z tym dobrze ....

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez shadowArt Zobacz posta
    Takie czasy jak Ty stosowałeś - przydają się przy efekcie panoramowania.
    Toć widać jak byk, że panoramowanie było; widać na drzewach.
    Krzysztof Paszkiewicz

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mjr Zobacz posta
    Wiesz .... Wybacz ale coś tam wiem o fotografii i obsłudze aparatu.
    Pozdrawiam
    Dawno Cię nie było tutaj - witaj.
    Kolega chciał dobrze Ci poradzić, nie źlij się na niego. Ściągnij sobię tę Opandę i będziesz mieć informacje - wtedy klikniesz tylko "prawym myszem" w zdjęcie i odczytasz, o ile wcześniej nie zostały usunięte.
    Krzysztof Paszkiewicz

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •