Close

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 25
  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez eagis Zobacz posta
    No właśnie skromna jak na razie szklarnia też nie zachęca....
    W czym Cie ogranicza obecnie dostępna szklarnia w systemie Z ?
    Voigtländer Bessa R3 M, Nokton 40/1.4 MC, Ultron 75/1.9 MC

  2. #12

    Domyślnie

    Ogranicza to złe słowo
    Ale:
    1. Posiadam np 135 DC f2 - kiedyś moje najulubieńsze szkło - nie wiem jak teraz ale kiedyś było bezkonkurencyjne. Do Zki nie podepnę - AF na wkrętak. A nowe dedykowane z tą ogniskową to ciężki majątek.
    2. Choruję na Sigma 35 f1.4 art. Niby podepnę ale przez jakiś konwerter i o ile pewnie bezstratnie jeśli chodzi o obrazek to jednak długie to to cholerstwo będzie. No i musiał bym kupić ten nieszczęsny konwerter.
    3. Zawsze mi się marzył 14-24 f2.8 - używki są teraz poniżej 4k. Wiem, że jest taki sam dedykowany do Z ale kosztuje ponad 2 razy więcej. (ew Tamron?)

    Byłem teraz oglądać Zke (dzięki jeszcze raz Morzon), te wizjery faktycznie nie są złe. No i to, że punkty AF są wszędzie, to faktycznie rewelacja.

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez eagis Zobacz posta
    No i musiał bym kupić ten nieszczęsny konwerter.
    ten nieszczesny konwerter to jedna z fajniejszych rzeczy jaka nikon wypuscil. jest wlasciwie przezroczysty dla podpinanych szkiel. Owszem, dodaje te 3cm do obiektywu ale nie jest to jakis wielki problem.
    Odpowiadam jedynie za to co napisalem - nie za to co zrozumiales

  4. #14

    Domyślnie

    No tak, ale 135 nie podepne, mojej starej 50tki...

  5. #15

    Domyślnie

    Podepniesz, ale manual będzie.
    135 zamienić na Sigmę i przez FTZ.
    50 na natywnego Viltroxa 50/1.8 i gra gitara.
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  6. #16

    Domyślnie

    135 1.8 sigmy jest świetne. Co prawda przez FTZ robi się nieco niewygodnie, bo przesuwa ciężar do przodu, ale do przeżycia. Natomiast obrazek zamiata. Gabarytowo też jest ten obiektyw rozsądny, bo np taka Sigma 105 1.4 jest dla masochistów albo totalnych świrów, którzy dla obrazka nie zwracają uwagi na ciężar i rozmiar.
    50 1.8s (to co miałem na body dzisiaj) jest absolutnie rewelacyjnym szkłem, imo to taki must have mając Zetkę, jeden z moich najlepszych ever zakupów w nikonie (cena/jakość/obrazek), obecnie po przesiadce tego mi najbardziej brakuje.

  7. #17

    Domyślnie

    Tak patrzę na system sony i wybór szkieł bez przejściówki jest znacznie ciekawszy, ta sigma tam widzę działa bezpośrednio
    Może w tamtą stronę...

  8. #18

    Domyślnie

    Powinieneś zadać pytanie w odpowiednim dziale https://forum.nikoniarze.pl/forums/237-Sony bo tu zaraz będzie awantura

  9. #19

    Domyślnie

    Jak się cofniesz na forum w wątku A1/A7/A9 kilka stron to znajdziesz moje rozkminy, bo jestem świeżo po zmianie, może coś Ci się przyda

  10. #20

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 17-06-2013, 16:35

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •