Close

Strona 4 z 25 PierwszyPierwszy ... 2345614 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 244
  1. #31

    Domyślnie

    Terminy są ustalone: sprzedający ma dwa tygodnie na ustosunkowania się do sprawy, a sprzęt ma być naprawiony niezwłocznie. To "niezwłocznie" to nie furtka w ustawie, ale brama, więc życzę powodzenia
    D300, D700, Z8.

  2. #32

    Domyślnie

    Ale rozróżniasz zwykłą naprawę uszkodzenia a akcję serwisową wadliwego towaru?
    "...Kto zagląda pod powierzchnię, czyni to na własną odpowiedzialność..."
    http://commons.wikimedia.org/wiki/Windmill
    Pstrykoaparat + obiektywy + okulary korekcyjne -10.5 dioptrii.
    "Don Kichote to zły człowiek był..."

  3. #33

    Domyślnie

    Miałem D750, który się łapał na akcję serwisową. Choć szczegóły już mi się zatarły, to pamiętam, że było szybko, sprawnie i bez jakichkolwiek problemów, łącznie z zamawianiem kuriera.
    Więc może nie ma o co bić piany?
    Pozdrawiam Krzysiek vel kojot. |Z6II|N24-70/2.8S|N70-200/2.8S|N24-200|ZTC-2.0x|S135/1.8|V40/1.2|N105/2.5| kojotowe.pl fikołki

  4. #34

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Wind Mill Zobacz posta
    Ale rozróżniasz zwykłą naprawę uszkodzenia a akcję serwisową wadliwego towaru?
    Tak rozróżniam. Dzwoniłem do serwisu. Teraz mają nawał pracy w związku z tą akcją. Naprawa do 2 tygodni jak nie zabraknie im części w przeciwnym razie trzeba będzie poczekać dłużej.
    Ja na razie się wstrzymam z wysyłką tym bardziej, że jak mi powiedziano wada dotyczy bardzo małej ilości puszek. To, że numer seryjny jest w bazie, nie oznacza, że wada dotyczy tego konkretnego egzemplarza.
    D300, D700, Z8.

  5. #35

    Domyślnie

    Mają nawał pracy w związku z tą akcją ale wada dotyczy bardzo małej ilości puszek Dobre!
    Voigtländer Bessa R3 M, Nokton 40/1.4 MC, Ultron 75/1.9 MC

  6. #36

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez snajper Zobacz posta
    Tak rozróżniam. Dzwoniłem do serwisu. Teraz mają nawał pracy w związku z tą akcją. Naprawa do 2 tygodni jak nie zabraknie im części w przeciwnym razie trzeba będzie poczekać dłużej.
    Ja na razie się wstrzymam z wysyłką tym bardziej, że jak mi powiedziano wada dotyczy bardzo małej ilości puszek. To, że numer seryjny jest w bazie, nie oznacza, że wada dotyczy tego konkretnego egzemplarza.
    2 tygodnie na ową akcję serwisową? Dobry żart.
    To ile Z8 w Polsce się sprzedało?
    "...Kto zagląda pod powierzchnię, czyni to na własną odpowiedzialność..."
    http://commons.wikimedia.org/wiki/Windmill
    Pstrykoaparat + obiektywy + okulary korekcyjne -10.5 dioptrii.
    "Don Kichote to zły człowiek był..."

  7. #37

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Wind Mill Zobacz posta
    2 tygodnie na ową akcję serwisową? Dobry żart.
    To ile Z8 w Polsce się sprzedało?
    Te jeszcze nie sprzedane też trafiają do serwisu. Gdyby do serwisu trafiały tylko te wadliwe to byłaby naprawa gwarancyjna, a nie akcja serwisowa.
    Ostatnio edytowane przez snajper ; 27-06-2023 o 11:38 Powód: Rozwinięcie tematu.
    D300, D700, Z8.

  8. #38

    Domyślnie

    Nikon Z8 + 50 mm 1.2 i 85 mm 1.2 oczami Jacka Woźniaka - Długi Format, Jacek trochę wspomina o minusach Z8.
    z grupy na FB: "Ze względu na zastosowanie tylko elektronicznej migawki podczas korzystania z trybów HSS (skróconych czasów synchronizacji z błyskiem) wykraczających poza 1/200s, pojawia się na gładkim tle widoczny banding".



  9. #39

    Domyślnie

    Witam użytkowników Z8. Wczoraj zmieniając obiektywy odkryłem dość niepokojącą rzecz w moim z8. Fabrycznie nowy FTZ, zamontowany do puszki, wykazuje dość duże luzy, wyczuwalne przy delikatnej próbie obrotu obiektywu. Co gorsza występuje również minimalny luz poosiowy, który można wyczuć przy odciąganiu obiektywu od korpusu. Obiektywów natywnych na razie nie mam i nie mogę tego z nimi porównać. Wszystkie lustrzanki Nikona, której do tej pory posiadałem, też wykazywały podobny luz, ale wydaje mi się, że był on znacznie mniejszy i nie było luzu poosiowego. Z lekkimi obiektywami nie ma to znaczenia, ale z ciężkim tele już tak. Czy wy też tak macie?
    Ostatnio edytowane przez snajper ; 28-06-2023 o 11:53
    D300, D700, Z8.

  10. #40

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Lukasz_85 Zobacz posta
    Nikon Z8 + 50 mm 1.2 i 85 mm 1.2 oczami Jacka Woźniaka - Długi Format, Jacek trochę wspomina o minusach Z8.
    z grupy na FB: "Ze względu na zastosowanie tylko elektronicznej migawki podczas korzystania z trybów HSS (skróconych czasów synchronizacji z błyskiem) wykraczających poza 1/200s, pojawia się na gładkim tle widoczny banding".
    Testowałem tryb HSS i było dobrze - banding objawiał się tylko przy czasie 1/8000. Powyżej 1/4000 wszystko ok. Zrobiłem jedną sesję z lampą Godox (ad300) i nie zauważyłem problemów (Jacek wspominał problemach z Godoxem).
    Ostatnio odkryłem, że w menu "d8" można włączyć podgląd parametrów przy założonej lampie (lub nadajniku iTTL) i faktycznie, to działa tak jak powinno - widać zmiany ekspozycji podczas zmian ustawień. Testowałem z Godox X2Tn. Super.

    Znalazłem też wadę - przy zdjęciach pod słońce, pod pewnym kątem widać kolorowe wzory pikseli RGB z matrycy:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_1289_tęcza.jpg
Wyświetleń:	195
Rozmiar:	329,0 KB
ID:	73588
    ten efekt objawia się na szczęście rzadko, ale wydaje się mocniejszy niż w innych zetkach. Sprawdziłem i na z7ii delikatnie występował ale dużo słabiej. A ja lubię zdjęcia pod światło....

    Co do pytania odnośnie FTZ - nie ma luzu ale może to wynikać z wady "ciasnego bagnetu"
    aparat i dużo światła | Mój Blogasek | Portfolio

Strona 4 z 25 PierwszyPierwszy ... 2345614 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Nikon Z9 w praktyce
    By JK in forum Nikon - system Z - bezlusterkowce
    Odpowiedzi: 459
    Ostatni post / autor: 21-04-2024, 23:07
  2. Nikon Z7 w praktyce forumowiczów
    By TOP67 in forum Nikon - system Z - bezlusterkowce
    Odpowiedzi: 625
    Ostatni post / autor: 20-10-2022, 08:05
  3. Nikon D7000 w praktyce
    By Fatman in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 4783
    Ostatni post / autor: 10-06-2022, 18:22
  4. Nikon D600 w praktyce.
    By Jacek_Z in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 2924
    Ostatni post / autor: 06-08-2019, 14:48
  5. Nikon D850 w praktyce
    By Rafał_Sz in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 35
    Ostatni post / autor: 11-11-2017, 15:33

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •