Cześć,
na samym początku pragnę zaznaczyć, że poczytałem trochę wątków o statywach na forum, których jest kilka, ale żaden nie wyczerpuje tematu, dlatego postanowiłem założyć nowy.
W dużym skrócie - przesiadłem się z D810 i kilku szkieł, na Z5 i jednocześnie mocno ograniczyłem ilość i wielkość szklarni. Na tę chwilę mam Nikkora 35 S, Viltroxa 85 i Voigtlandera 15. Możliwe, że w przyszłym roku dokupię 50 i 21 albo 24. Jak widać żadne szkło nie będzie z tych cięższych, a cały zestaw w najciężej opcji będzie pewnie w okolicach 1kg.
Posiadam statyw Benro A550, który służy mi od ponad 10 lat i ogólnie, mimo tego, że przeszedł naprawdę sporo, co widać gołym okiem, to dalej działa.
Szukam jednak czegoś mniejszego, lżejszego, bardziej "pakownego" itd. Głównie do UWA - landszaft, miasto itd.
Trochę popatrzyłem i na tę chwilę najbardziej spodobał mi się Manfrotto Element Traveller w wersji small.
Manfrotto - wiadomo - dobra marka. Miałem przyjemność wiele razy używać 055, który ogólnie był naprawdę super (z wyjątkiem wagi )
Specyfikacja wygląda całkiem ciekawie.
32cm po złożeniu, waga niecałe 1,2kg (idę w alu), 143cm wysokości max (jasne, że chciałbym więcej, ale wiadomo, że jak ma być mały po złożeniu, to nie będzie wysoki).
Ma głowicę z opcją panoramy, co jest "must have".
No i teraz pytania
1. Czy ktoś może ma taki statyw? Jeśli tak to serdeczna prośba o jakąś opinię.
2. Może macie jakieś fajne alternatywy (sprawdzone) dla ww Frotki?
Patrzyłem na Benro, ale Slim Travel, nie ma panoramy i jest trochę niższy. Z podobnych upatrzyłem też Sirui 5ax czy Rollei, ale jakoś nie jestem przekonany a opinie różne. Na tę chwilę najbliżej mi do Manfrotto.

Będę wdzięczny za wszelkie opinie, porady, sugestie itd.

Pozdrawiam
Michał