Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 24
  1. #1

    Domyślnie Mini test Tamron 28-75 vs Kit

    Tak sie cieszyłem, kiedy wczoraj przysłali mi zamówionego Tamrona 28-75 f/2,8. Dzisiaj zrobiłem szybkie testy i....jestem strasznie niezadowolony CZy to norma w tym obiektywie, że jest taki nieostry, czy tylko w moim egzemplarzu tak jest?? Po co wyaliłem tyle kasy, skoro mój Kit na 3,5 jest o niebo ostrzejszy?? Na co mi takie f/2,8 z Tamrona, skoro jest praktycznie bezurzyteczne.....do banni

    Nikkor 18-70 f/3,5-4,5 @ 28mm f3,5 pełen kadr


    Tamron 28-75 f/2,8 @ 28mm f/2,8 pełen kadr


    Nikkor 18-70 f/3,5-4,5 @ 28mm f/3,5 wycinek 100%


    Tamron 28-75 f2,8 @ 28mm f/2,8 wycinaek 100%
    Pozdrawiam
    Pucha i szkła NIKON

  2. #2

    Domyślnie

    wow! jak na forum Canona.

    testy, testy, testy... czy dostatecznie ostro i czy rzeczywiscie w zdjeciu jest 100% pikseli w pikselach czy tylko 65% cukru w cukrze

    na moje oko to masz egzemplarz do d... to szkielko jest generalnie ostrzejsze od kita. nie odwrotnie


    tak przy okazji: na pelnej dziurze, to sie ... testuje. nie obiektywy

  3. #3

    Domyślnie

    Miałem to samo (ale wstyd mi było się przyznać na forum) i dlatego pozbyłem sie go w ciągu następnego tygodnia od daty zakupu i cieszę się, że nie pozbyłem się między czasie KIT-a !

    Polecam 50 mm 1,8 - napewno nie będziesz zawiedziony !
    Ja po pozbyciu się tego tamrona kupiłem 50-tkę i od razu poprawiłem sobie humor - jest rewelacyjny o niebo lepszy i tańszy
    Pozdrawiam !
    D700|D90|14-24 f/2.8|24-70 f/2.8|70-200 f/2.8 VR|SB-900||

  4. #4

    Domyślnie

    Niestety często zdarzają się egzemplarze tego szkła, które są mydlane na pełnej dziurze.

    Nie martw się.
    Z Sigmami jest podobnie.

    W zasadzie tej "przypadłości" nie zauważyłem w Nikkorach, które zazwyczaj są mniej ostre na pełnej dziurze, ale nie ma aż takiego skoku w ostrości jak w wymienionych szkłach.

    Na pocieszenie dodam, że po przymknięciu jest o niebo lepiej niż np. w kicie.
    Poza tym nie tylko ostrość ma znaczenie.

  5. #5

    Domyślnie

    to ja przepraszam, ze sie wtrace...
    sie nie znam...
    ale...
    na co konkretnie ustawiales ostrosc w tych fotach?
    bo mam wrazenie, ze ostrosc jest gdzies w rejonie brazowej rynny...
    jesli tak, to reszta jest oczywista

  6. #6

    Domyślnie

    Faktycznie za Mysza - rynna wydaje sie byc ostrzejsza - poprosze cropa z tamtego kawalka.
    Co do ostrosci Tamronika to nie mam zastrzezen - a jesli chodzi o 50/1,8 to kiedys zamieszczalem tu porownanie dosc jasno pokazujace ze tamron wypada lepiej od 50-tki, szczegolnie na brzegach i to poczynajac od 2,8.
    c2h5oh
    |Bessa Voigtländer|Zenit 11|Kiev 4m|D70|T28-75|SB800|055PROB
    http://www.lisiewski.info | http://modna.pl | http://giery.eu

  7. #7

    Domyślnie

    Sprawdź, czy nie ma back albo front focusa z tym obiektywem. Zamiast robić "klasyczny" już test, zrób tak:
    Ustaw manualne ostrzenie i zrób kilka zdjęć (tego samego widoczku, co powyżej), za każdym razem przestawiając nieznacznie pierścień ostrzenia. Np. tak, by pierwsze zdjęcie wypadło na końcu znaczka nieskończoności, następne w 1/4, kolejne w połowie i tak dalej, aż miniesz znaczek. Może (ale nie musi) się okazać, że to wcale nie obiektyw jest winowajcą

  8. #8

    Domyślnie

    tamron

    nikkor
    Pozdrawiam
    Pucha i szkła NIKON

  9. #9

    Domyślnie

    Do dupy ten Tamron, a już go chciałem kupić.
    Nie ma jak Nikkor, tam obiektywy (poza standardowymi kitowymi G) są kontrolowane już na etapie wyboru piasku do wytopu szkła w hucie aż po sam koniec.
    Zdjęcia robi fotograf a nie aparat.

    Mój sprzęt :
    Czy to jest ważne ?

  10. #10

    Domyślnie

    Trochę dziwne to porównanie - czemu nie przy tych samych przysłonach? Tak to nie ma sensu. Między 2,8 a 3,5 przynajmniej w Tokinie jest już dostrzegalna różnica. W Tamronie jest pewnie podobnie.
    D90; D70; F90x; AFS 85/1.8G; AFS N70-300GVR; T17-50/2.8; N70-210/4; Tokina AT-X Pro SV 28-70; SB24; SB 800

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •