Close

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 38

Mieszany widok

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
  1. #1

    Domyślnie Zmiana d610 na bezlusterkowca

    Nie jestem do końca świadomy czy w dobrym wątku piszę, ale jestem jeszcze posiadaczem Nikona D610 z całym osprzętem. Nadszedł czas, gdy aparat ten stał się dla mnie zbyt wielki i za ciężki. Głównie fotografuję moje dzieci i nasze wycieczki, troszkę przyrody.
    Chciałbym przejść na coś lżejszego i bardziej kompaktowego. Budżet ma znaczenie, ponieważ nie stać mnie na Nikona Z. Przejrzałem troszkę internet i zainteresował mnie system m4/3, dokładnie model Olympus OM-D e-m10 mark III. Można go dostać w prystępnej cenie z obiektywami kitowymi (tu bym dokupił na pewno coś lepszego). Tutaj potrzebuję Waszej pomocy, czy ten aparat dla moich amatorskich zastosowań mnie zadowoli?
    Czy pójście w świat obiektywów systemu m4/3 to dobry wybór? (czytałem że jest on bardzo bogaty)
    Czy konkretnie ten model podany wyżej jest dobrym wyborem? (w kontekście tego, że teraz aparat ma być kompaktowy)
    Bardzo dziękuję Wam za zrozumienie mojego problemu i za pomoc.

  2. #2

    Domyślnie

    Zerknij na Sony A6000, mimo że to już dość stary aparat i ma swoje wady to jednak w porównaniu do tego Olympusa pod każdym względem lepszy będzie, a nawet jest ciut mniejszy.

  3. #3

    Domyślnie

    Ta różnica między apsc a 4/3 będzie mocno widoczna przy słabszym oświetleniu? Czy z aparatów bezlusterkowych z matrycą APSC to Sony to jest najlepszy wybór w kwestii cena/jakość? Jak wyglądają ceny obiektywów w tych dwóch systemach?

  4. #4

    Domyślnie

    Witam,
    Ja zmieniłem ok 2 lata temu d610 na Sony, ale na pełną klatkę i jestem w tym systemie do tej pory, bo mi przypasował. Matryca b podobna jak w d610 (wersja pierwsza - a7), a sprzęt połowę lżejszy. Optyki jest ogromna ilość i świetnie ona działa, bo Sony udostępnia protokoły komunikacyjne niezależnym producentom i nie muszą robić "inżynierii odwrotnej", tak jak w Nikonie. Z aps-c obrazek będzie zawsze gorszy, niż z fx. W przypadku Sony warto czekać z zakupem na promocje (są zwykle od koniec roku), chyba że znajdziesz sensowną używkę. Najgorsza chyba rzecz to nauczenie się menu, bo jest inne niż w Nikonie.
    pozdrowienia!
    Nie pomoże sprzętu kupa, jak fotograf d...a...

  5. #5

    Domyślnie

    Co to znaczy że z aps-c będzie zawsze gorszy niż na ff ? Jest wiele sytuacji że aps-c wygrywa.
    Nie ma wielkiej różnicy miedzy aps-c i m4/2 zwłaszcza przy tak słabej matrycy jaka jest w A6000 ale przynajmniej AF działa dość dobrze.
    Co do obiektywów to zerknij na dostępność w sklepach i na allegro/olx to sam poznasz ceny, potem masz testy i porównania, do troszkę czasu zajmuje zwłaszcza że nikt tu nie wie co potrzebujesz i za ile.

    D610 ma świetny sensor, dużo lepszy niż nawet wiele nowych bezluster od Sony i Canona ale ty chcesz mniejszego i lżejszego sprzętu, ja też szukam ale jako drugi aparat, chciałem Fuji ale ceny i dostępność tragiczna, więc rozglądam sie teraz za Nikon Z fc, a ty może zerknij na Nikon Z50 albo teraz będzie premiera Nikon Z30.
    Ostatnio edytowane przez PoPan ; 27-06-2022 o 09:58

  6. #6

    Domyślnie

    Hmm no pewnie mógłbym sprzedać D610 plus teleobiektyw i byłoby na tego z50 używanego. Może to jest rozwiązanie jakieś. Tak jak pisałem ja potrzbuję czegoś kompaktowego, chyba dorosłem już do tego, że nie będę profesjonalnym fotografem i aparaty z ff są dla mnie za duże i za drogie. Pomyślałem, że ciekawą alternatywą jest ten Olek, może bym dokupił lampę żeby doświetlić sobie w domu.
    Jeśli zostałbym przy systemie z tym z50 to powiedzmy że już jakieś obiektywy mam.
    Co się tyczy budżetu to nie chciałby zabardzo dokładać po sprzedaniu d610. Pewnie mógłbym z 4 tysie za to wszystko dostać.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Jak napisałem wyżej, może potrzebuję takiego cofnięcia się. Nie wykorzystuję mojego d610 pewnie nawet w 40%. Nie robię tak dużo zdjęć a jak robię to typowo rodzinnie i jest mi z nim ciężko na wycieczkach i w ogóle.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jarotl Zobacz posta
    ...chyba dorosłem już do tego, że nie będę profesjonalnym fotografem i aparaty z ff są dla mnie za duże i za drogie.
    - - - - kolejny post - - - - - -

    Jak napisałem wyżej, może potrzebuję takiego cofnięcia się. Nie wykorzystuję mojego d610 pewnie nawet w 40%. Nie robię tak dużo zdjęć a jak robię to typowo rodzinnie i jest mi z nim ciężko na wycieczkach i w ogóle.
    Z tym stwierdzeniem "za drogie" to trochę możesz się niemiło zaskoczyć. Ja właśnie testuję Z50 po przesiadce z D610. Gabaryty na pewno duży plus. Wakacyjnie jakoś zdjęć też ok, ale jeśli chciałbym mieć jakąś stałkę np. 50mm, to za Zetkę NIkona musisz dać ponad dwa tysiące za używkę. Do D610 natomiast bez problemu kupiłbym dobre 50mm za połowę tej ceny albo mniej.
    Tak jak wspomniałem, póki co bawię się tym aparatem, zabiorę na wakacje i zobaczymy.
    Druga sprawa to gabaryty. Niby korpusa mniejszy, ale już wspomniana 50siątka jest dużo większa niż 50mm do lustrzanki (pomijając np. Sigmy). Trzeba dobrze przemyśleć, jaki rodzaj fotografii ma się zamiar w przyszłości uprawiać.
    pozdrawiam
    Tomek

  8. #8

    Domyślnie

    Przemyślałem sprawę i z50 nie będę się pchał. Co się tyczy m4/3 to może jesteście w stanie polecić jakiś konkretny model? Na razie jestem nastawiony na Olympus em 10 III. Aparat będzie głównie do zdjęć, do filmów mam kamerę.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jarotl Zobacz posta
    Przemyślałem sprawę i z50 nie będę się pchał. Co się tyczy m4/3 to może jesteście w stanie polecić jakiś konkretny model? Na razie jestem nastawiony na Olympus em 10 III. Aparat będzie głównie do zdjęć, do filmów mam kamerę.
    m4/3 to całkiem fajny system i powinieneś być zadowolony z zakupu. Same aparaty nie są drogie, trochę kosztują lepsze obiektywy (jak wszędzie zresztą ) Trzeba być tego świadomym.

    Ja przez dłuższy czas miałem Olympus E-PL6 i może warto pójść w tą stronę (albo E-PL5 bo to prawie to samo)? To jest dopiero mały i kompaktowy aparat A parametry (ilość mpx) masz w sumie te same co w OM-D E-M10. Dodatkowym plusem jest naprawdę niska cena za jakie je sprzedają. Można kupić "na próbę" zestaw z kitowym obiektywem i jeśli sprzęt Ci przypasuje zainwestować w lepsze szkło.

    Ja ze swojego, mimo kitowych obiektywów jakie do niego podłączałem byłem bardzo zadowolony. Gdyby nie to, że posiadam jednak sporo sprzętu Nikona i szkoda mi było się go pozbywać pewnie bym zainwestował w lepszy obiektyw do Olympusa i robił nim zdjęcia do tej pory.
    Aparaty (duże i stare): Nikon D1, D600, D700, Kodak DCS Pro-14N ! Olympus OMD E-M5 Mk2 ! Leica X1 ! Samsung NX20 ! Casio Exilim ! i Mamiya RB67 i cały stos różnych analogów
    Albo zdjęciowo: https://www.instagram.com/caban_rafal/ albo Sportowo: https://rmc-biega.pl/

  10. #10
    Oszczędny w słowach Awatar kipcior
    Dołączył
    05 2010
    Miasto
    Bielsko-Biała
    Posty
    213

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jarotl Zobacz posta
    Czy pójście w świat obiektywów systemu m4/3 to dobry wybór?
    To jest cofanie się w rozwoju, a D610 ma 9 lat.
    Kwestia tego czego naprawdę potrzebujesz.
    Można iść w któreś A7, choć dopiero A7 III jest wyraźnie lepsze. Aczkolwiek jak się do tego podłączy jakąś jasną Sigmę czy coś podobnego, to znowu się robi ciężkie, ale za to gorzej się trzyma
    D610, Nikkor 50 f1.4 G, Nikkor 24-70 f2.8, Sigma 20 f1.4, Sigma C 100-400.

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Co kupić w 2020 d610, używany d800 czy bezlusterkowca
    By Pablova in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 24-05-2020, 19:40
  2. D610 - zmiana przycisku ISO
    By robank in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 11-10-2018, 00:50
  3. D610 zmiana na D800/D4
    By Kacper111 in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 16-03-2017, 21:40
  4. Zmiana D5100 na D610
    By slimlukas in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 128
    Ostatni post / autor: 30-12-2014, 20:46
  5. Zmiana D700 na D610
    By Grzesiek_G in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 114
    Ostatni post / autor: 19-09-2014, 21:14

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •