Przede wszystkim chciałem się przywitać na forum.

Mam na imię Paweł i jestem z Krakowa mam 48 lat, jestem miłośnikiem psów i postanowiłem spełnić swoje marzenie i sprawić sobie aparat, chodzi mi to po głowie z 15 lat

Jakoś tak postanowiłem, że będzie to NIKON, podpatrzyłem u innych co mają, i zrobiłem parę fotek przy okazji.

Ale który model wybrać?

1.Budżet 1000-1500 -aparat używany z standardowym obiektywem.

2.Bedę fotografował psy głównie na wystawach na zewnątrz i w halach, więc z czasem może pokuszę się o obiektyw o większym zbliżeniu, ale też psy w locie, i filmiki najchetniej w 4K, przyrodę w czasie wycieczek i spacerów.

3.Zdjęcia będzie robić czasami też osoba słaba, niepełnosprawna więc musi być lekki i będzie też mniej do noszenia zwłaszcza na wyjazdach.

4.Mój typ D5300 i za jakiś czas zmiana jak będę wiedział czego potrzebuję (a jak znam siebie to go zostawię przez sentyment)

5.A może D7000? jest sporo cięższy, czy dla amatora nie będzie za dobry, skomplikowany, nie wykorzystam jego funkcji?

6.A może D7100 lub D7200 za 2000tys -kusi mnie ta opcja chociaż nie wiem dlaczego )

7.Może jest inna lepsza opcja na która nie wpadłem.

8.Jakich przebiegów się nie bać? Czy są one wiarygodne? A wiek aparatu ma znaczenie? Myślę że dobrze byłoby żeby aparat oglądną ktoś, kto się na tym zna przed zakupem.

9.Marketingowcy mówią że najwięcej realizowanych zakupów jest pod wpływem emocji więc na niedzielę aparat musi być.


Z góry dziękuje za wszystkie odpowiedzi, może mnie ktoś nakieruje, coś podpowie. Obiecuje fotki psiaków, choć nie wiem czy nie potrzebuje zgody właścicieli.

PS. Pewnie wszyscy mają dość tego typu pytań nowych forumowiczów co kupić.