Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 18
  1. #1

    Domyślnie Czas dłuższy niż 30 sekund [?]

    Cześć
    Wiadomo, że w Nikonie, najdłuższy czas możliwy do ustawienia to 30sek. Mi się chce jednak robić zdjęcia z czasem np 2min. Rozumie, że jedyne wyjście to BULB i pilot (dobrze rozumię, nie?). I teraz tak, jak kupie tego pilota, to otwiera jednym naciśnięciem i zamyka drugim czy muszę trzymać wciśnięty, patrząc na stoper?
    thx
    Ostatnio edytowane przez Radosso ; 04-07-2007 o 15:18
    Nie jest trudno zrobić takie zdjęcie, trudniej jest znaleźć takie miejsce
    D700 | D70s | Canon G9 | Nikkor 24-70mm 2.8 | Nikkor 16mm 2.8| Sigma 18-50 f2.8 | Sigma 70-300 f4-5.6 | SB800 | Manfrotto|

  2. #2

    Domyślnie

    Lepiej wężyk niż pilot. Nie wiem jak to w pilocie jest, ale w wężyku jest blokada.
    Dziewiąty najstarszy użytkownik forum.
    Sansa Clip 4 GB + Sennheiser PX100 II
    kekacz.blogspot.com

  3. #3

    Domyślnie

    z tego co pamiętam to otwierasz jednym klikiem, drugim zamykasz , nie ma potrzeby trzymania cały czas. Zreszta zaraz sprawdze.

    EDIT: Jest dokładnie tak jak piszę.
    Ostatnio edytowane przez 450yamaha ; 04-07-2007 o 13:16

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Radosso Zobacz posta
    Cześć
    Wiadomo, że w Nikonie, najdłuższy czas możliwy do ustawienia to 30sek. Mi się chce jednak robić zdjęcia z czasem np 2min. Rozumie, że jedyne wyjście to BULB i pilot (dobrze rozumie nie?). I teraz tak, jak kupie tego pilota, to otwiera jednym naciśnięciem i zamyka drugim czy muszę trzymać wciśnięty, patrząc na stoper?
    thx
    Nie jestem pewien, ale chyba do D70(s) stosuje się ten sam pilot co do F75(który miałem), przy naświetlaniu BULB wystarczy przycisnąć przycisk żeby otworzyć migawkę i kolejny raz żeby ją zamknąć, natomiast sam czas trwania otwarcia powyżej 30 sek. chyba trzeba kontrolować samodzielnie.

    no i tak na marginesie -
    Rozumie, że jedyne wyjście to BULB i pilot (dobrze rozumie nie?)
    ale KTO?
    "PRASŁOWIAŃSKA GRUSZA, KRYJE W SWYCH KONARACH PLEBEJSKIEGO UCIEKINIERA"

  5. #5

    Domyślnie

    w trybie bulb perwsze wciśnięcie otwiera drugie zamyka migawkę
    D50; 18-55/3.5-5.6G; 50/1.8D; 55-200/4-5,6G + filtry osłony i gadżety oraz zenit 12xp

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez orion_64 Zobacz posta
    no i tak na marginesie - ale KTO?
    Ja sam, naturalnie. Dzięki za szybkie odpowiedzi.
    Nie jest trudno zrobić takie zdjęcie, trudniej jest znaleźć takie miejsce
    D700 | D70s | Canon G9 | Nikkor 24-70mm 2.8 | Nikkor 16mm 2.8| Sigma 18-50 f2.8 | Sigma 70-300 f4-5.6 | SB800 | Manfrotto|

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Radosso Zobacz posta
    Ja sam, naturalnie. Dzięki za szybkie odpowiedzi.
    No więc teraz rozumiem
    "PRASŁOWIAŃSKA GRUSZA, KRYJE W SWYCH KONARACH PLEBEJSKIEGO UCIEKINIERA"

  8. #8

    Domyślnie

    pilot ml-l3 lub wężyk jakiś (Wężyk wygodniejszy bo aparat ma czujkę IR z przodu i trza się gimnastykować)
    |D7100|SB-800|T17-50/2.8|S70-200/2.8|SY8/3.5|nogi GoldPhoto|Manfrotto|SanDisk|
    Pozdrawiam Tomek Kić

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kronos28 Zobacz posta
    pilot ml-l3 lub wężyk jakiś (Wężyk wygodniejszy bo aparat ma czujkę IR z przodu i trza się gimnastykować)
    Z tą wygodą różnie bywa, bawiłem się pilotem teraz mam możliwość tylko wężykiem i mimo wszystko z moich dygających łap zdarza się przenieść(chociażby w momencie wciskania spustu wężyka, czy też samo poruszenie wężykiem) drgania na body poprzez wężyk wolałbym zajrzeć aparacikowi w twarz z pilotem niż mieć rozmazane zdjęcia. Oczywiście to moje odczucia, lub być może tylko wężyki do analogów tak przenoszą drgania podczas ich używania, nie wiem jak się sprawują wężyki w cyfrówkach, mam nadzieję że lepiej.
    "PRASŁOWIAŃSKA GRUSZA, KRYJE W SWYCH KONARACH PLEBEJSKIEGO UCIEKINIERA"

  10. #10

    Domyślnie

    w cyfrówkach masz elektroniczny wężyk o taki http://imfoto.pl/index.php?zaw=16&id=1135 kabelek jest długi i nic nie ma prawa nawet drgnąć (no chyba że się szarpnie ) . W analogach (tych starszych nie mających złączy do wężyków elektronicznych jak praktici czy inne manuale choć i w nowszych aparatach z AF były) to były te wężyki z popychaczem ale też wątpię aby one przenosiły jakiekolwiek drgania (ni ma opcji, żę się tak wyrażę ) . Poruszone zdjęcia masz pewnie od "klapnięcia" lustra - tu się przydaje wstępne unoszenie lustra lub, tak jak w D80, wyzwolenie migawki z opóźnieniem. Przy długich czasach (takich extreme ) to często nawet drgania ziemi czy np podmuchy wiatru, na której stoi statyw mają znaczenie - więc lepiej stąpać jak kot koło aparatu
    Ostatnio edytowane przez kronos28 ; 04-07-2007 o 21:34
    |D7100|SB-800|T17-50/2.8|S70-200/2.8|SY8/3.5|nogi GoldPhoto|Manfrotto|SanDisk|
    Pozdrawiam Tomek Kić

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •