Close

Strona 4 z 6 PierwszyPierwszy ... 23456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 51

Wątek: D 90 obiektyw

  1. #31

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez odzio Zobacz posta
    Myślę, że brak Ci planu na aparat. Pomyśl sobie do czego chcesz go wykorzystać. Chcesz przeskoczyć z budżetowego Canona (nie wiem czy stary, bo się nie znam, pewnie tak), na leciwego Nikona z budżetowymi szkłami, a jak ten zestaw nie zagra, to kupić prawie topową lustrzankę z topowym obiektywem, czyli ze sprzętu za kilkaset zł wskoczyć na pułap pięciocyfrowy (nawet w przypadku używek), nie bardzo mając pojęcie czym to wszystko ugryźć.

    Rodzą się pierwsze porady, ale forumowicze błądzą po omacku. Musisz sobie poukładać trochę w głowie: jaki budżet, w jakiej perspektywie czasu, co fotografować, w jakich warunkach. Odpowiedzi na te pytania (i wiele innych, które zaraz się pojawią) pomogą Ci zamknąć zakupy w budżecie czterocyfrowym (od detali zależy na jakim poziomie)
    Dzieki,
    Tak wstepnie opisalem w moich postach co chce fotografowac, z jakim swiatlem, i jakie obiekty.
    Moge Ci napisac wszystko ze szczegolami.
    Napisalem tutaj, bo bede przechodzil z canon na nikona, bo mi sie lepiej na nim pracowalo.
    Odpowiedzi znam, tylko jak zobaczysz mojego posta, to inny uzytkownik i inny lens, wiec ciezko cos wydedukowac.
    Pozdrawiam

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez TOP67 Zobacz posta
    Nic dodać, nic ująć. Autor z D90 za 500 zł nagle chce przeskoczyć na zestaw warty 15 tys. (nowy ponad 20 tys.)
    Tak nawiaze, ale trzeba czytac wszystkie posty, D90 kupilem bo trafil sie nowy i kiedys na nim pracowalem, to ze kosztuje teraz 500zl to nie znaczy ze kiedys nie byl tyle warty i promowany jak wspolczesne aparaty.
    Uwazam ze cena za aparat nie gra roli, jak nie potrafisz z niego wycisnac wszystkiego. Korzystalem ze sprzetu za te wasze 15 tys, i jakos mnie na nogi nie powalil.
    Uwazam, ze jak mam dac za sprzet 15 tys, to nie musze kombinowac z lensami oswietleniem itd. sam powinien robic zdjeci, ale to moje indywidualne odczucie.
    Myslalem ze jak sie zapisze na forum, to mi ludzie pomoga a nie beda rznac cwaniaka, i zasmiecac forum durnymi postami, i budowac swoje EGO.
    Bez urazy.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez PM.M Zobacz posta
    A po drodze kupuje za grosze obiektyw za 9 tysięcy.
    zalosne.
    Wspieracie swoje EGO?

  2. #32

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez majowo81 Zobacz posta
    Korzystalem ze sprzetu za te wasze 15 tys, i jakos mnie na nogi nie powalil. Uwazam, ze jak mam dac za sprzet 15 tys, to nie musze kombinowac z lensami oswietleniem itd. sam powinien robic zdjeci
    Myślę, że tu leży pies pogrzebany. Przykro tylko, że ludzie starają się pomóc, a kończysz tak te wywody.

  3. #33

    Domyślnie

    W takim wypadku zostaje Japkofona/Google Pixel 7Pro (kolejność przypadkowa) kupić. Będą same zdjęcia robić. A kosztują mniej, niż sama 105/1.4E. ¯\_(ツ)_/¯
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  4. #34

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez majowo81 Zobacz posta
    Uwazam ze cena za aparat nie gra roli, jak nie potrafisz z niego wycisnac wszystkiego. Korzystalem ze sprzetu za te wasze 15 tys, i jakos mnie na nogi nie powalil.
    Uwazam, ze jak mam dac za sprzet 15 tys, to nie musze kombinowac z lensami oswietleniem itd. sam powinien robic zdjeci, ale to moje indywidualne odczucie.
    To nie aparat robi zdjęcie, tylko fotograf. Jeśli nie potrafisz go używać, kup smartfona.

    Takie zdjęcia można zrobić każdym aparatem. Kluczowe jest użycie statywu oraz oświetlenie.

    Oczywiście są aparaty i obiektywy, które to ułatwią, ale akurat zupełnie inne niż pytasz.
    D800 i D850 są świetna do studia ze względu na wysoką rozdzielczość. O ile robi się z tego kalendarze, a nie foty do internetu.

    Jasny obiektyw jest zupełnie zbędny, a wręcz przeszkadza. Za to obiektyw T/S to zupełnie co innego. Niestety są jeszcze droższe, chociaż nie mają AF.

    Najtańszym rozwiązaniem jest zakup statywu.
    Kolejnym, obiektyw makro ze stabilizacją.
    Najlepszym, body od Z5 w górę.

    Cytat Zamieszczone przez majowo81 Zobacz posta
    D90 kupilem bo trafil sie nowy i kiedys na nim pracowalem, to ze kosztuje teraz 500zl to nie znaczy ze kiedys nie byl tyle warty i promowany jak wspolczesne aparaty.
    Nie był tyle warty. W 2008 roku kupiłem nowy za 3300 zł razem z 18-105. To zawsze było amatorskie body. Wyżej był D300, D700, D3 i D3x.
    Z6II + N 17-28/2.8, N 28-75/2.8, N 70-180/2.8, N 24-200, T 70-300Z, N 40/2.0, V 85/1.8.
    D750/800 + T 17-35, N 24-70/2.8, N 28/1.8G, N 50/1.8G, S 135/1.8 Art.

    było D70, D40, D60, D80, D90, D700, D7000, D7100, D600, D750, D7200, D7500, Z5.

    moje pstryki, na fejsie, instagram

  5. #35

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez PM.M Zobacz posta
    Myślę, że tu leży pies pogrzebany. Przykro tylko, że ludzie starają się pomóc, a kończysz tak te wywody.
    widzisz gdzies pomoc w ostatnim poscie od Odzio; top67 i Ciebie?
    Gdzie Odzio napisal, cytuje: (nie wiem czy stary, bo się nie znam, pewnie tak).
    Potrafisz czytac ze zrozumieniem?

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Myslalem ze uzyskam pomoc od fachowcow, tak myslalem.

  6. #36

    Domyślnie

    Czy to, że nie znam modeli Canona jest brakiem chęci pomocy? Przeczytaj proszę uważnie resztę, bo tam akurat jest próba ukierunkowania Twoich oczekiwań.

    Jeśli chcesz pomocy fachowców, to mogę zamilknąć, tylko na ten zbiór dziwactw, które wypisujesz żaden fachowiec nawet nie spojrzy.

    Wracając do tematu, to jak pisał już bardzo trafnie TOP67 (Fachowiec swoją drogą, nie bez powodu napisałem z wielkiej litery): kup statyw. Do tego krótki obiektyw makro (105mm odpada bo pokoju braknie).

    Flesz odpada, chyba, że nauczysz się z niego korzystać (bo pomarańczowe foty to wina źle działającej lampy) i poznasz podstawy fotografii (tu balans bieli i temperatura barwowa).

    Najtaniej, najszybciej, najłatwiej pod kątem nauki będzie posłuchać OjTam: topowy telefon, który zrobi wszystko za Ciebie. Jeśli chcesz się uczyć, to D90 z krótkim makro wystarczy (na statywie!)

  7. #37

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez odzio Zobacz posta
    Czy to, że nie znam modeli Canona jest brakiem chęci pomocy? Przeczytaj proszę uważnie resztę, bo tam akurat jest próba ukierunkowania Twoich oczekiwań.

    Jeśli chcesz pomocy fachowców, to mogę zamilknąć, tylko na ten zbiór dziwactw, które wypisujesz żaden fachowiec nawet nie spojrzy.

    Wracając do tematu, to jak pisał już bardzo trafnie TOP67 (Fachowiec swoją drogą, nie bez powodu napisałem z wielkiej litery): kup statyw. Do tego krótki obiektyw makro (105mm odpada bo pokoju braknie).

    Flesz odpada, chyba, że nauczysz się z niego korzystać (bo pomarańczowe foty to wina źle działającej lampy) i poznasz podstawy fotografii (tu balans bieli i temperatura barwowa).

    Najtaniej, najszybciej, najłatwiej pod kątem nauki będzie posłuchać OjTam: topowy telefon, który zrobi wszystko za Ciebie. Jeśli chcesz się uczyć, to D90 z krótkim makro wystarczy (na statywie!)
    Lubie konkretne odpowiedzi, nie lubie typu, moze znam, moze nie.
    Gdzies tam wczesniej napisalem odnoscie 105, ze mi miejsca w pokoju zabraknie.
    Pytalem tez o statyw z ruchoma glowica, i z opcja w poziomie.
    Nie chce telefonu, jakbym tak chcial, to bym nie udzielal sie u Was na forum.
    Wiem jak robi Iphone zdjecie, mozna sie bardzo zdziwic przy otwarciu paczki, lub na pierwszej randce, heheheh.
    Pozdrawiam

  8. #38

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez majowo81 Zobacz posta
    Lubie konkretne odpowiedzi, nie lubie typu, moze znam, moze nie.
    [...]
    Pytalem tez o statyw z ruchoma glowica, i z opcja w poziomie.
    [...]
    Fajnie, że lubisz konkretne odpowiedzi, to zadawaj konkretne pytania. 90% statywów ma ruchomą głowicę, nie wiem o co Ci chodzi, w jakim zakresie? Co to jest opcja w poziomie? możliwość ustawienia kolumny środkowej w poziomie? Jaki pułap cenowy? Manfrotto, czy chińczyk? Tylko to już raczej dyskusja na wątki o osprzęcie, tu raczej pytałeś o obiektyw, o którym dalej nic konkretnego nie napisałeś. Czy przykładowo Nikkor AF-S 60/2.8 micro byłby ok? D90 ma wiertarkę, więc mógłbyś kupić nieco taniej wersję AF 60/2.8D (raczej jakościowo nie będzie wiele gorsza).

  9. #39

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez odzio Zobacz posta
    Fajnie, że lubisz konkretne odpowiedzi, to zadawaj konkretne pytania. 90% statywów ma ruchomą głowicę, nie wiem o co Ci chodzi, w jakim zakresie? Co to jest opcja w poziomie? możliwość ustawienia kolumny środkowej w poziomie? Jaki pułap cenowy? Manfrotto, czy chińczyk? Tylko to już raczej dyskusja na wątki o osprzęcie, tu raczej pytałeś o obiektyw, o którym dalej nic konkretnego nie napisałeś. Czy przykładowo Nikkor AF-S 60/2.8 micro byłby ok? D90 ma wiertarkę, więc mógłbyś kupić nieco taniej wersję AF 60/2.8D (raczej jakościowo nie będzie wiele gorsza).
    Problem w tym, ze nie za bardzo sie znam na sprzecie Nikon.
    Jakbym sie znal to bym nie pytal.
    A no widzisz, wlasnie mialem pytac czy Nikkor 60/2.8 D AF-S bedzie w miare odpowiedni na zdcjecia w pomieszczeniu 16m2.
    Tak tylko odpowiem do statywu, tak, chodzi mi o polozenie kolumny srodkowej w poziomie.
    Pozdrawiam

  10. #40

    Domyślnie

    Dobór ogniskowej nie ma nic wspólnego z marką aparatu. Ważna jest tylko wielkość matrycy.
    Pomieszczenie 16m2 może mieć wymiary 4x4 lub 2x8 i to diametralnie zmienia odpowiedź. Masz przecież 18-105. Sprawdź na jakiej ogniskowej obejmiesz wszystko.
    Z6II + N 17-28/2.8, N 28-75/2.8, N 70-180/2.8, N 24-200, T 70-300Z, N 40/2.0, V 85/1.8.
    D750/800 + T 17-35, N 24-70/2.8, N 28/1.8G, N 50/1.8G, S 135/1.8 Art.

    było D70, D40, D60, D80, D90, D700, D7000, D7100, D600, D750, D7200, D7500, Z5.

    moje pstryki, na fejsie, instagram

Strona 4 z 6 PierwszyPierwszy ... 23456 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 82
    Ostatni post / autor: 08-08-2019, 17:39
  2. nikon d40 + obiektyw soligor + obiektyw minolta = czy to możliwe?
    By kabi in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 03-05-2011, 22:55
  3. Obiektyw A vs Obiektyw B - potrzebna pomoc
    By eryk219 in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 14-04-2011, 22:35
  4. d300 i nowy obiektyw , czy d700 i stary obiektyw
    By KEPIK in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 34
    Ostatni post / autor: 20-02-2011, 21:18
  5. Roznica pomiedzy pierscieniami + obiektyw vs. obiektyw makro
    By docxxx in forum Filtry, konwertery, pierścienie
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 27-08-2009, 22:18

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •