Od dłuższego czasu odkładam decyzję o zakupie dodatkowej baterii do Z5 - fabryczny EN-EL15c sprawuje się rewelacyjnie i spokojnie wystarcza na 2 dni używania aparatu (często więcej). Niestety częściej zawodzę ja i zapominam go naładować (przyzwyczajenia z DSLR trudno wykorzenić). Ceny oryginałów tradycyjnie są strasznie wysokie. Do D700 używałem zamienników newell'a i były całkiem ok (za cenę oryginalnej kupiłem 2 baterie z ładowarką dwukanałową i zasilaczem samochodowym), po czasie stały się zauważalnie gorsze od oryginału ale dawały radę. Chciałbym się poradzić Was w co najlepiej zainwestować. Po szybkim rozeznaniu zorientowałem się, że tylko wersje 15b i c pozwalają ładować baterię w aparacie (może się przydać). Więc raczej na nich się skupię na nich.

Nie znalazłem newelli w wercji "c", poprzednia kosztuje poniżej 100zł. W tematach bezlustrowych przewinęły się gdzieś też pattony ale przy ich cenie miałbym wątpliwości, czy nie dopłacić do oryginałów. Czy ktoś z Was stosuje może któreś z tych zamienników i może je polecić? Opinia na temat innych również będzie dla mnie bardzo cenna