W moje raczki wpadła nowa lampa reporterska Jinbei HD-2Pro, która konstrukcją przypomina znaną już lampy Godox V1 czy Profoto A10.
Pierwsze wrażenie były pozytywne, dobrej jakości tworzywo sztuczne, elementy dobrze spasowane nie wydawały żadnych niepokojących odgłosów nawet przy mocniejszym ściśnięciu rękami.
Do gustu przypadł mi „odwrócony” wyświetlacz znany już z konstrukcji Jinbei. Wszelkiego rodzaju informację są łatwo czytelne mimo wady wzroku jaką posiadam. Sterownie za pomocą dotyku to bardzo dobry pomysł. Wszelkich zmian dokonuje się poprzez „stukanie” w wyświetlacz choć spodziewałem się bardziej przesuwania palcem góra dół po wartościach w celu ich zmiany to nie jestem jakoś bardzo rozczarowany. Ikony na wyświetlaczu są odpowiedniej wielkości i trafienie w nie palcem nie stanowi większego wyzwania.
Stopka! To super rozwiązanie jedna lampa współpracuje w trybie automatycznym i manualny z aparatami marki Nikon, Canon, Fuji, Olympus, Panasonic (Lumix), czy po zastosowaniu adaptera Sony.
HD-2 posiada wbudowany system radiowy do zdalnego sterowania funkcjami lampy. Może również zarządzać innymi produktami Jinbei. Podczas wstępnego testu lampy nie natrafiłem na nieprawidłowości działania tego systemu a lampę testowałem w trybie slave i master ze sterownikiem TR-Q7 i lampami MSN III.
Pierwsze wrażenia pozytywne życzyłbym sobie dalszej owocnej współpracy z tym narzędziem

Trochę suchych danych
Liczba przewodnia (GN): 60
Energia błysku: 80Ws (J)
Zoom palnika: 5-cio stopniowy (28 - 105 mm)
Czas trwania błysku: 1/800s - 1/10 000s
Czas ładowania: do 1.2s
Regulacja: 1/256 - 1/1
Temperatura barwowa błysku: 5500K ±200K
Tryby pracy: Manualny, TTL
Synchronizacja: pierwsza, druga kurtyna, HSS
Światło modelujące: LED COB 3W 3200K
Częstotliwość komunikacji bezprzewodowej: 2.4GHz
Komunikacja z wyzwalaczami: TRS-V, TR-V6, TR-Q6, TR-Q7
31 kanałów, 6 grup
Gniazdo USB
Zasilanie: akumulator litowo-polimerowy 11.1V 1000mAh
Liczba błysków: 350 z pełną mocą na jednym ładowaniu
Wymiary: 21,5 x 8 x 8cm
Waga: 450g

Zawartość opakowania:
Lampa Jinbei HD-2 Pro
Odbłyśnik
Dyfuzor z soczewką Fresnela
Akumulator litowo-polimerowy 11.1V
Ładowarka
Podstawka
Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	hd2-08028.jpg
Wyświetleń:	6
Rozmiar:	303,8 KB
ID:	49083
Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	hd2-08042.jpg
Wyświetleń:	6
Rozmiar:	270,5 KB
ID:	49084