Close

Strona 25 z 32 PierwszyPierwszy ... 152324252627 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 241 do 250 z 315
  1. #241

    Domyślnie

    i jak, komuś wrócił ten cud techniki z reklamacji?
    Mój już miesiąc i ani widu ani słychu

  2. #242

    Domyślnie

    FotoTechnika już potwierdziła nieoficjalnie, że trafiła na rynek partia obiektywów z wadą i wszystkie te obiektywy będą wymieniane na nowe. Niestety ciężko znaleźć informację o numerach serii tych obiektywów.

    Wysłane z mojego GM1910 przy użyciu Tapatalka
    Nikon D90 + Nikor 18-105 VR; Nikor 35 1,8; samyang 14/2,8 i kilka drobnostek

  3. #243

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez misiak76 Zobacz posta
    Niestety ciężko znaleźć informację o numerach serii tych obiektywów.
    Zakup ruletka , dobrze że wymieniają, szkoda że nie podadzą które, a tak to czekaj aż padnie a może nie padnie.

  4. #244

    Domyślnie

    Jest jeden dystrybutor na PL i od niego wszystko idzie do innych sklepów? Czy są jakieś sklepy niezależne od FT i bezpieczniej tam kupować? Jestem chętny na to szkło, ale jak ma później leżeć przez miesiąc gdzieś na magazynie to średnio mi się to uśmiecha, zwłaszcza, że teraz mam gęsto od roboty i wolałbym jednak mieć to szkło jak już kupię.

  5. #245

    Domyślnie

    Jest jeden dystrybutor na kraj lub region. Zawsze możesz z Chin sprowadzić. Ewentualnie pisać do producenta z zapytaniem jaka partia była wadliwa i w sklepie kupując byś sprawdził. Jak narazie wychodzi, że partia która była w ABfoto miała najwięcej wpadek. Zawsze też możesz kupić od Cichego

    Wysłane z mojego GM1910 przy użyciu Tapatalka
    Nikon D90 + Nikor 18-105 VR; Nikor 35 1,8; samyang 14/2,8 i kilka drobnostek

  6. #246

    Domyślnie

    Dzięki za info Nie no, chiny odpadają. Chce na miejscu i na fvat. Nie byłoby problemu gdyby w momencie oddawanego uwalonego dostawać od ręki inną sztuke, ale jak mam miesiąc czy ileś tam być bez szkła, które dopiero co kupiłem to średnio mi się to widzi. 85s nie chcę. Zaczynam się zastanawiać czy nie kupić techarta i jakiegoś samyanga pod sony...

  7. #247

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez morzon Zobacz posta
    Dzięki za info Nie no, chiny odpadają. Chce na miejscu i na fvat. Nie byłoby problemu gdyby w momencie oddawanego uwalonego dostawać od ręki inną sztuke, ale jak mam miesiąc czy ileś tam być bez szkła, które dopiero co kupiłem to średnio mi się to widzi. 85s nie chcę. Zaczynam się zastanawiać czy nie kupić techarta i jakiegoś samyanga pod sony...
    Cytat Zamieszczone przez misiak76 Zobacz posta
    Zawsze możesz z Chin sprowadzić.
    Chiny raczej niekoniecznie Skończyło się rumakowanie: "Od lipca 2021 r. w każdym przypadku należy liczyć się z opłatą podatku VAT. Również trzeba zapłacić cło nawet w przypadku przesyłek o wartości do 150 euro."
    "Poczta doliczy 8,5 zł do każdej przesyłki. Tyle trzeba będzie dopłacić do każdej przesyłki z AliExpress lub innych zagranicznych sklepów
    "
    https://businessinsider.com.pl/finan...-rynku/f22z29y


    Jakby co używam Vitroxa 85 1.8 Z z pierwszych dostaw z Foto-Techniki (zakupiony u nich w marcu 2021 ) nr. seryjny 600780xxxx , wgrane ostatnie aktualizacje i śmiga bez zająknięcia od samego początku.

    Cytat Zamieszczone przez morzon Zobacz posta
    Zaczynam się zastanawiać czy nie kupić techarta i jakiegoś samyanga pod sony...
    A to już głupi pomysł. TECHART TZE-01 chodzi bardzo dobrze ze szkłami Sony (inne niekoniecznie) i tu raczej proponuję TECHART TZE-01 + genialny Sony FE 55 mm f/1.8 ZA Zeiss Sonnar T*, albo nową Sigmę Art 85mm f1.4 Art DG HSM Sony E - mogę zaświadczyć , że oba działają poprawnie w dobrym świetle (nie fotografuję po ciemku). Tamrony przykładowo z TECHART TZE-01 nie działają w ogóle (przetestowane na Tamronie 28-70 2.8 RXE) i z Samyangami może być podobnie.
    Ostatnio edytowane przez candar ; 06-07-2021 o 18:59
    Nikon Z6 / Sony A7 III, Nikon Z 50 mm f/1.8 S , Viltrox 85 f/1.8, Techart TZE-01 + MC-11 oraz szkła Sigmy, Sony i M42
    / insta / Mój fejsik / moja stronka / maxmodels / 35photo

  8. #248

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    ...Tamrony przykładowo z TECHART TZE-01 nie działają w ogóle (przetestowane na Tamronie 28-70 2.8 RXE) i z Samyangami może być podobnie.
    Gdzieś widziałem, że jednak z niektórymi Tamronami jakoś tam działają, przykładowo z 70-180. W przeciwieństwie właśnie do Samyangów, które nie działają. Sam producent ostrzega przed podłączaniem Samyangów zarówno tych z afem jak i manualnych.

    https://techartpro.com/?product=tech...adapter-tze-01

  9. #249

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cz4rnuch Zobacz posta
    Gdzieś widziałem, że jednak z niektórymi Tamronami jakoś tam działają, przykładowo z 70-180. W przeciwieństwie właśnie do Samyangów, które nie działają. Sam producent ostrzega przed podłączaniem Samyangów zarówno tych z afem jak i manualnych.

    https://techartpro.com/?product=tech...adapter-tze-01
    Pisząc wyżej: "nie działanie" Tamronów mam na myśli kompletny brak poprawnej ekspozycji po zmianie przysłony, zdjęcia można robić metodami prób i błędów stosując masakryczne korekty ujemne i dodatnie ekspozycji. Co kto lubi - dla mnie to BRAK UŻYWALNOŚCI.
    Nikon Z6 / Sony A7 III, Nikon Z 50 mm f/1.8 S , Viltrox 85 f/1.8, Techart TZE-01 + MC-11 oraz szkła Sigmy, Sony i M42
    / insta / Mój fejsik / moja stronka / maxmodels / 35photo

  10. #250

    Domyślnie

    Chińczycy już obeszli VATy i inne cuda wysyłając produkty z Europy

    Choć z drugiej strony może skończy się gubienie przesyłek przez pocztę dzięki dodatkowym opłatom.

    Wysłane z mojego GM1910 przy użyciu Tapatalka
    Ostatnio edytowane przez misiak76 ; 08-07-2021 o 14:13
    Nikon D90 + Nikor 18-105 VR; Nikor 35 1,8; samyang 14/2,8 i kilka drobnostek

Strona 25 z 32 PierwszyPierwszy ... 152324252627 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. [ Fujifilm ] [minitest] VILTROX AF 23/1.4 STM
    By Cichy in forum Fujifilm
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 06-07-2020, 16:43
  2. [ Fujifilm ] Viltrox 33mm F1.4
    By czomolungma in forum Fujifilm
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 17-04-2020, 16:16
  3. [ Sony ] Viltrox EF-NEX IV adapter
    By ksh in forum Sony
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 15-12-2018, 23:28
  4. Lampa błyskowa Viltrox JY-610, Viltrox,Metz 24 AF-1 digital
    By klaudia0100 in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 08-06-2016, 12:18

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •