Close

Zobacz wyniki ankiety: Zabawa w RAWki 24/2020 - GŁOSOWANIE ( ODDAJ MAX 4 GŁOSY )

Głosujących
22. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • 1 - marcin255

    1 4,55%
  • 2 - obrazek2000

    5 22,73%
  • 3 - OjTam

    2 9,09%
  • 4 - rockcat

    4 18,18%
  • 5 - Scratty Krueger

    1 4,55%
  • 6 - crusiek

    9 40,91%
  • 7 - Bartek

    7 31,82%
  • 8 - And.N

    1 4,55%
  • 9 - fantazja

    8 36,36%
  • 10 - doors

    1 4,55%
  • 11 - Bartolini82

    0 0%
  • 12 - kipcior

    10 45,45%
  • 13 - Andre53

    0 0%
  • 14 - Zbyszek

    5 22,73%
  • 15 - paparapa

    4 18,18%
  • 16 - horvik62

    0 0%
  • 17 - Krulewik

    1 4,55%
Ankieta wielokrotnego wyboru
Strona 7 z 9 PierwszyPierwszy ... 56789 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 61 do 70 z 81
  1. #61

    Domyślnie

    Ja pyłków na butelce jak i smug światła nie traktowałem jak mankamenty, tylko jako elementy tego zdjęcia.
    Podobnie jak to, że butelka była pusta i to, że jej szkło było trzaśnięte tuż przy dnie po lewej stronie kadru.
    Zdaje się, że tylko @fantazja, próbowała usunąć tę rysę na szkle, choć nie do końca się udało. Malutki ślad jednak pozostał.

    Dla mnie najcenniejsze w tej zabawie jest to, że poznaję coraz nowe techniki i możliwości programu do obróbki zdjęć, a nie ilość uzyskanych głosów.
    Raczej nie siadłbym co tydzień i nie wyszukiwałbym sobie zdjęcia do obróbki, aby poprawić swoje umiejętności.
    A tak mimo braku czasu, coś tam sobie poćwiczę.

  2. #62

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Bartolini82 Zobacz posta
    A ja zapytam głosujących bo nie ukrywam, że zdziwiło mnie 0 głosów. Co o tym zadecydowało? Fakt, że nie wyprostowałem tej butelki? Czy może pozostała obróbka też jest do bani? Bo pierwszy raz obrabiałem fotkę produktu i chętnie bym się dowiedział co ew. było dobrze, a na czym poległem. Z krzywizną już wiem, ale za późno się zorientowałem :/
    Generalnie to ja mógłbym napisać to samo co crusiek, ale u mnie zdecydowało to co zrobiłeś z nalepką. Po lewej stronie bardzo nieudolnie zamalowałeś te dwa pionowe kontrastowe pasy na krzywiźnie butelki czyli przepalenie i dość głęboki cień. Z prawej strony zrobiłeś to nieco lepiej choć też niezbyt dobrze. Końcowy efekt jest taki że nalepka zupełnie straciła głębię i stała się płaska pomazana. Te kontrasty na niej były oczywiście zbyt mocne ale należało je tylko stonować. Subtelna gra świateł i cieni powoduje że sfotografowane obiekty stają się trójwymiarowe. Tutaj tego zdecydowanie zabrakło. Naklejka wygląda jakby była domalowana albo ktoś ją zamoczył w wodzie i nie dość że się zaczęła odklejać to dodatkowo kolory wyblakły.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez krulewik Zobacz posta
    Dla mnie najcenniejsze w tej zabawie jest to, że poznaję coraz nowe techniki i możliwości programu do obróbki zdjęć, a nie ilość uzyskanych głosów.
    Otóż to! Liczy się zabawa i nauka przez zabawę. Można dzięki temu zobaczyć jakie inni mogą mieć pomysły na obróbkę.

  3. #63

    Domyślnie

    Heh, znalazłem paprochy, a tego pęknięcia nie zauważyłem. O przewrotny losie
    • ZABAWA W RAWKI WEŹ UDZIAŁ!
    • D7500 + S10-20 F/3,5 + S18-35 F/1.8 + S17-50 + N50 1.8 G + N55-300 + Sg8 F/3.5 csII + PORST MC 135 + Meike tube set || Cokin P / Marumi magnetic || FotoPro x4i || Stroboss 36N, 60N, X2, X rec
    • RX100 III
    • Flickr Pstryk || strava || yt

  4. #64

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez crusiek Zobacz posta
    Musiałbym umieszczać w serwisie, który by zliczał, na Dropboxie nie mam jak sprawdzić :/
    No z tym oglądaniem na całym ekranie jest trochę problem. Forum przeskalowuje zdjęcia więc trzeba każde z osobna kliknąć żeby się powiększyło i ewentualnie zapisać na dysku. Jest to sporo roboty. Ja tak robię bo wolę selekcję poprzez eliminację. Gdyby je wszystkie spakować do jednego pliku typu *.zip, umieścić na jakimś serwerze i podlinkować to było by łatwiej.

  5. #65

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Zbyszek Zobacz posta
    No z tym oglądaniem na całym ekranie jest trochę problem. Forum przeskalowuje zdjęcia więc trzeba każde z osobna kliknąć żeby się powiększyło i ewentualnie zapisać na dysku. Jest to sporo roboty. Ja tak robię bo wolę selekcję poprzez eliminację. Gdyby je wszystkie spakować do jednego pliku typu *.zip, umieścić na jakimś serwerze i podlinkować to było by łatwiej.
    Ale wiesz, że paczka zip jest dołączana do każdego wątku? (z głosowaniem rzecz jasna)
    • ZABAWA W RAWKI WEŹ UDZIAŁ!
    • D7500 + S10-20 F/3,5 + S18-35 F/1.8 + S17-50 + N50 1.8 G + N55-300 + Sg8 F/3.5 csII + PORST MC 135 + Meike tube set || Cokin P / Marumi magnetic || FotoPro x4i || Stroboss 36N, 60N, X2, X rec
    • RX100 III
    • Flickr Pstryk || strava || yt

  6. #66

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Zbyszek Zobacz posta
    No z tym oglądaniem na całym ekranie jest trochę problem. Forum przeskalowuje zdjęcia więc trzeba każde z osobna kliknąć żeby się powiększyło i ewentualnie zapisać na dysku. Jest to sporo roboty. Ja tak robię bo wolę selekcję poprzez eliminację. Gdyby je wszystkie spakować do jednego pliku typu *.zip, umieścić na jakimś serwerze i podlinkować to było by łatwiej.
    ====
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	112a.jpg
Wyświetleń:	1
Rozmiar:	103,9 KB
ID:	44769
    100% hobby. ... ... www
    Ami 66 > Smena 8m > Fed 5 > Lubitel 166B > Zenit TTL > Minolta > Sony > Pentacon six TL - Nikon F - Nikon D

  7. #67

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Zbyszek Zobacz posta
    Generalnie to ja mógłbym napisać to samo co crusiek, ale u mnie zdecydowało to co zrobiłeś z nalepką. Po lewej stronie bardzo nieudolnie zamalowałeś te dwa pionowe kontrastowe pasy na krzywiźnie butelki czyli przepalenie i dość głęboki cień. Z prawej strony zrobiłeś to nieco lepiej choć też niezbyt dobrze. Końcowy efekt jest taki że nalepka zupełnie straciła głębię i stała się płaska pomazana. Te kontrasty na niej były oczywiście zbyt mocne ale należało je tylko stonować. Subtelna gra świateł i cieni powoduje że sfotografowane obiekty stają się trójwymiarowe. Tutaj tego zdecydowanie zabrakło. Naklejka wygląda jakby była domalowana albo ktoś ją zamoczył w wodzie i nie dość że się zaczęła odklejać to dodatkowo kolory wyblakły.
    Dzięki za cenne uwagi. Ja to robiłem w LR używając bodajże pędzla korekcyjnego. W sumie lepiej by było to zamalować w PS, wyszłoby staranniej Jak pisalem, nie bawiłem się nigdy zdjęciem szkła i nie wiedziałem jakie są trendy. Myślałem, że należy właśnie usunąć te odblaski i cienie.
    Dzięki za info. Ja też już pisałem, że dla mnie ta zabawa to po prostu możliwość zdobycia nowego doświadczenia i pod tym kątem również pytałem co poszło nie tak w moim przypadku.
    D7200+Nikkor 10-24 f3.5-4.5G ED+Nikkor 18-105+Tamron SP AF 90 f2.8 Di MACRO 1:1+Nikkor AF-P DX 70-300G ED VR+Nikkor 50 1.8G+Sigma A 18-35 1.8+Sigma S 60-600

  8. #68

    Domyślnie

    Poleciłbym Ci fajna książkę, która mi wiele rozjaśniła: Światło w Fotografii, magia i nauka. Ja akurat czytałem wydanie trzecie. Przystępnie przekazana wiedza.
    • ZABAWA W RAWKI WEŹ UDZIAŁ!
    • D7500 + S10-20 F/3,5 + S18-35 F/1.8 + S17-50 + N50 1.8 G + N55-300 + Sg8 F/3.5 csII + PORST MC 135 + Meike tube set || Cokin P / Marumi magnetic || FotoPro x4i || Stroboss 36N, 60N, X2, X rec
    • RX100 III
    • Flickr Pstryk || strava || yt

  9. #69

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez crusiek Zobacz posta
    Ale wiesz, że paczka zip jest dołączana do każdego wątku? (z głosowaniem rzecz jasna)
    Chyba czeka mnie wizyta u okulisty.

    Cytat Zamieszczone przez Bartek Zobacz posta
    ====
    Jak wyżej.

  10. #70

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Zbyszek Zobacz posta
    Chyba czeka mnie wizyta u okulisty.

    Jak wyżej.
    Spoko, ja nie widziałem tego pęknięcia, do momentu, w którym o tym nie napisałeś
    Chyba każdy z nas ma coś z oczami
    • ZABAWA W RAWKI WEŹ UDZIAŁ!
    • D7500 + S10-20 F/3,5 + S18-35 F/1.8 + S17-50 + N50 1.8 G + N55-300 + Sg8 F/3.5 csII + PORST MC 135 + Meike tube set || Cokin P / Marumi magnetic || FotoPro x4i || Stroboss 36N, 60N, X2, X rec
    • RX100 III
    • Flickr Pstryk || strava || yt

Strona 7 z 9 PierwszyPierwszy ... 56789 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Zabawa w RAWki 15/2020 - GŁOSOWANIE
    By crusiek in forum Zabawa w RAWki
    Odpowiedzi: 95
    Ostatni post / autor: 02-07-2020, 22:18
  2. Zabawa w RAWki 14/2020 - GŁOSOWANIE
    By crusiek in forum Zabawa w RAWki
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 20-06-2020, 15:38
  3. Zabawa w RAWki 12/2020 - GŁOSOWANIE
    By crusiek in forum Zabawa w RAWki
    Odpowiedzi: 44
    Ostatni post / autor: 27-05-2020, 20:57
  4. Zabawa w RAWki 11/2020 - GŁOSOWANIE
    By crusiek in forum Zabawa w RAWki
    Odpowiedzi: 44
    Ostatni post / autor: 15-05-2020, 18:48
  5. Zabawa w RAWki 9/2020 - GŁOSOWANIE
    By crusiek in forum Zabawa w RAWki
    Odpowiedzi: 52
    Ostatni post / autor: 21-04-2020, 19:09

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •