Close

Strona 7 z 11 PierwszyPierwszy ... 56789 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 61 do 70 z 105

Wątek: Fuji x-S10

  1. #61

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez epicure Zobacz posta
    Nie, nie ma różnić w ekspozycji, tylko w kontraście na poszczególnych symulacjach filmów. I nie ma to związku z rodzajem matrycy, tylko oprogramowaniem. W każdym kolejnym modelu Fuji te symulacje się nieco różnią.
    miałem identyczne ustawienia i Bayer-wska matryca z FujiFilm dawała zawsze jaśniejsze zdjęcia różnica dla niektórych może nie być duża, ale jest.
    to spójrz tutaj X-A5 vs X-S10 (z prawej X-S10)
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	X-A5 vs X-S10.JPG
Wyświetleń:	13
Rozmiar:	2,39 MB
ID:	68551

    Natomiast jak napisałem wcześniej największa różnica jest jeszcze większa gdy porównamy X-Trans do matryc Bayer-a innych producentów np. Sony (jak poniżej)
    a tu już bardzo widoczna różnica pomiędzy A7 III vs X-S10 (z prawej X-S10)
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	A7 III vs X-S10.JPG
Wyświetleń:	19
Rozmiar:	1,56 MB
ID:	68552

    Porównanie pierwsze z brzegu matryc z FujiFilm https://youtu.be/pZcGDenPn-8?t=219 trzeba posłuchać co mówi autor.
    Ostatnio edytowane przez maxwawa ; 12-12-2022 o 13:31

  2. #62

    Domyślnie

    wystarczy też porównać Histogram Luminancji

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zrzut ekranu 2022-12-12 o 16.04.34.png
Wyświetleń:	7
Rozmiar:	10,53 MB
ID:	68553

  3. #63

    Domyślnie

    Kolory z sony są beznadziejne, przynajmniej dla mnie. Może przywykłem do fuji, ale na tym zdjęciu powyżej (krzaczki na działce) dużo ładniej wygląda z fuji. Z sony moim zdaniem za ciepło. O tej porze roku zieleń raczej nie świeci żółtym, tak myślę. Niebo też lepiej z fuji wygląda, jest mniej świateł i coś tam na niebie widać.
    Fuji

  4. #64

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez basket Zobacz posta
    Kolory z sony są beznadziejne, przynajmniej dla mnie. Może przywykłem do fuji, ale na tym zdjęciu powyżej (krzaczki na działce) dużo ładniej wygląda z fuji. Z sony moim zdaniem za ciepło. O tej porze roku zieleń raczej nie świeci żółtym, tak myślę. Niebo też lepiej z fuji wygląda, jest mniej świateł i coś tam na niebie widać.
    Tak oczywiście ale zdajesz sobie sprawę że był inny balans bieli.
    a tutaj poznasz? albo które kolory są "przyjemniejsze" ?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Fuji vs Sony 2.jpg
Wyświetleń:	13
Rozmiar:	343,9 KB
ID:	68554

    Zobacz też tutaj czy rozpoznasz które z Fuji a które z Sony
    Ostatnio edytowane przez maxwawa ; 12-12-2022 o 21:24

  5. #65

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez maxwawa Zobacz posta
    Tak oczywiście ale zdajesz sobie sprawę że był inny balans bieli.
    a tutaj poznasz? albo które kolory są "przyjemniejsze" ?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Fuji vs Sony 2.jpg
Wyświetleń:	13
Rozmiar:	343,9 KB
ID:	68554

    Zobacz też tutaj czy rozpoznasz które z Fuji a które z Sony
    Lewe z fuji
    Fuji

  6. #66

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez basket Zobacz posta
    Lewe z fuji
    Tiaaa.
    Nie zgadłeś

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zrzut ekranu 2022-12-12 o 20.36.46.png
Wyświetleń:	18
Rozmiar:	7,10 MB
ID:	68555

    oczywiście musiałem rozjaśnić ciemne zdjęcie z fuji i zrobiłem identyczny balans bieli ... no i nagle kolory Sony są ładniejsze.
    To by było na tyle w temacie "Color Science".

  7. #67

    Domyślnie

    Rękę dałbym sobie uciąc, że to lewe z fuji.
    Włąściwie po co ten temat? Chcesz udowodnić jakąś wyższość? Często przyłażą do tego wątku jacyś zawiedzeni ludzie, nie wiadomo czym?
    Widzę, że jesteś mocno zdeterminowany A te obrazki z odczytów, to ja w trzy sekundy w ps zamieniam teakże tego
    Fuji

  8. #68

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez basket Zobacz posta
    Rękę dałbym sobie uciąc, że to lewe z fuji.
    Włąściwie po co ten temat? Chcesz udowodnić jakąś wyższość? Często przyłażą do tego wątku jacyś zawiedzeni ludzie, nie wiadomo czym?
    Widzę, że jesteś mocno zdeterminowany A te obrazki z odczytów, to ja w trzy sekundy w ps zamieniam teakże tego
    no tak typowe, z braku argumentów zaczynają się "osobiste wycieczki" doprawione urojonymi historyjkami.
    Zdrowia życzę.

  9. #69

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez maxwawa Zobacz posta
    Tiaaa.
    Nie zgadłeś

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zrzut ekranu 2022-12-12 o 20.36.46.png
Wyświetleń:	18
Rozmiar:	7,10 MB
ID:	68555

    oczywiście musiałem rozjaśnić ciemne zdjęcie z fuji i zrobiłem identyczny balans bieli ... no i nagle kolory Sony są ładniejsze.
    To by było na tyle w temacie "Color Science".
    przecież to kolejny frustrat mający Sony nie na siłę próbujący zdobyć atencję, oraz udowodnić że ma najlepszy sprzęt, wszyscy na grupie fuji ktorzy przeszli na sony płączą na kolory ale jeden maxwawa twierdzi że są lepsze. Masz do tego prawo, a setkom czy tysiącom ludzi twierdzących inaczej musisz wybaczyć. Ja miałem chwile a7MIII, af bajka ale menu, wizjer to 18 wiek, a kolory sraczka. Poszła na sprzedaż jeszcze na gwarancji. Każdy system kładł tego soniaka kolorami łącznie z żółtosraczkowym Nikonem taka prawda. To nie Ty także wątku o telefonach twierdzisz że nie widzisz różnicy między telefonem a apsc wzwyż ? Zatem sami koledzy widzicie że dyskusja z tym Panem mija się z celem .
    Wróć zatem do robienia zdjęc swoim wspaniałych sony, z bagnetem po starym nexie apsc dzieki czemu winieta jest taka że każde zdjęcie sony musi programowo w puszcze już poprawiać przez co rogi są świetne i nie zawracaj ludziom głowy którzy mają inne zdanie. A zdjecie z kolorami to zrób takie gdzie te kolory są, a nie biała fotka niemal bez barw i jeszcze nieudolnie wyciągnięta, Równie dobrze możesz do porównania wrzucić fotki czarno-biale taki sam sens.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez basket Zobacz posta
    Rękę dałbym sobie uciąc, że to lewe z fuji.
    Włąściwie po co ten temat? Chcesz udowodnić jakąś wyższość? Często przyłażą do tego wątku jacyś zawiedzeni ludzie, nie wiadomo czym?
    Widzę, że jesteś mocno zdeterminowany A te obrazki z odczytów, to ja w trzy sekundy w ps zamieniam teakże tego
    jak to po co , musi się nacieszyć że ma najlepszy aparat na świecie On pewnie myśli że ludzie mający fuji nie mieli w zyciu innego aparatu i są zachwyceni kolorami bo nie mieli innego Ja mialem 2 i 1/2 innego systemy i najfajniejsze barwy byly zawsze w fuji dla mnie. Na drugim miejscu był dla mnie Canon na 3 miejscu nikon na ostatnim sony do tego że po 4 miesiącach sprzedalem a7MIII...bez najmniejszego żalu. Teraz oprócz małęgo fuji dokupiłęm canon R6 i tez kolorami jak kłądzie to cłe sony na łopatki....

  10. #70

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez czomolungma Zobacz posta
    przecież to kolejny frustrat mający Sony nie na siłę próbujący zdobyć atencję, oraz udowodnić że ma najlepszy sprzęt, wszyscy na grupie fuji ktorzy przeszli na sony płączą na kolory ale jeden maxwawa twierdzi że są lepsze. Masz do tego prawo, a setkom czy tysiącom ludzi twierdzących inaczej musisz wybaczyć. Ja miałem chwile a7MIII, af bajka ale menu, wizjer to 18 wiek, a kolory sraczka.
    Nie najeżdżaj na Kolegę z forum. Kolory są sugestywne, fuji się nimi bawi nadając filtrom ciekawe nazwy i ludzie chwili ten marketing i OK, jak się podoba to niech się podoba. Miałem fuji i też bawiłem się tymi filterkami bo były tak samo praktyczne co zabawne (C1 miał je wbudowane więc można było tylko RAWy robić).
    Z wielu systemów jakie miałem kolory są najmniej istotną rzeczą na jaką warto zwracać uwagę. Choć klasyczne stwierdzenie "Jak do ludzi to canon, jak krajobraz to nikon" ma nadal wiele prawdy. To sony do czego? No, do wszystkiego po trochu.
    Był Pentax, Panasonic, Nikon, Olympus, Fuji. Teraz Canon.

Strona 7 z 11 PierwszyPierwszy ... 56789 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 09-04-2020, 11:33
  2. Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 29-10-2017, 11:35
  3. Fuji x100f + wide-konwerter czy Fuji xt-20+23mm+14mm?
    By explorexxx in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 101
    Ostatni post / autor: 15-09-2017, 11:34

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •