Close

Strona 91 z 92 PierwszyPierwszy ... 418189909192 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 901 do 910 z 912
  1. #901

    Domyślnie

    Pytanko o Z5 (może ostatnie) gdzie i czy można WYŁĄCZYĆ funkcję dotknij i od razu rób fotkę, czyli zmiana punktu ostrości na panelu dotykowym bez wyzwalania migawki ?
    puszki, słoiki i troszkę światła w ciemności

  2. #902

    Domyślnie

    Mam to w D7500 w Live View, w Z50 podczas korzystania z wyświetlacza, to pewnie i w Z5 jest tak samo:

    "...Kto zagląda pod powierzchnię, czyni to na własną odpowiedzialność..."
    http://commons.wikimedia.org/wiki/Windmill
    Pstrykoaparat + obiektywy + okulary korekcyjne -10.5 dioptrii.
    "Don Kichote to zły człowiek był..."

  3. #903

    Domyślnie

    Dzięki, działa, nie wpadł bym na to, że to opcja na wyświetlaczu, a nie w meni, widzę jeszcze dużo się muszę nauczyć Nikona
    puszki, słoiki i troszkę światła w ciemności

  4. #904

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bogdi64 Zobacz posta
    Pytanko o Z5 (może ostatnie) gdzie i czy można WYŁĄCZYĆ funkcję dotknij i od razu rób fotkę, czyli zmiana punktu ostrości na panelu dotykowym bez wyzwalania migawki ?
    Cytat Zamieszczone przez Wind Mill Zobacz posta
    Mam to w D7500 w Live View, w Z50 podczas korzystania z wyświetlacza, to pewnie i w Z5 jest tak samo:
    W Olympusie się tak samo wyłącza tą opcję. Też nie trzeba wchodzić w menu, żeby to zmienić. Ciekawe kto od kogo ściągał

  5. #905

    Domyślnie

    Mam pytanie dotyczące współpracy Z5 z Nikkorem Z MC 105 mm f/2.8 VR S. Czy stabilizacja w obiektywie jest automatycznie aktywowana, czy trzeba coś zmienić w ustawieniach aparatu? Pytam, bo wydaje mi się, że przy znacznym przybliżeniu 1:1 ciężko jest utrzymać nieruchomo punkt ostrości. Oczywiście wiem, że nic nie zastąpi pewnej ręki, ale mam wrażenie, że gdy używałem zestawu D7200 + Tamron 90, to było łatwiej robić zdjęcia na dużych przybliżeniach z ręki. Czy aktywację stabilizacji w tym szkle jakoś słychać (w tamronie było wyraźnie słychać, że pracuje). Ciekawi mnie też, czy stabilizacja działa w trybie MF, czy tylko aktywowanie AF przyciskiem (u mnie AF-ON) ją uruchamia oraz czy działa samo VR w obiektywie jeśli wyłączę stabilizację w body (wydaje mie się, że wtedy całkiem jej nie ma)?

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Mam pytanie dotyczące współpracy Z5 z Nikkorem Z MC 105 mm f/2.8 VR S. Czy stabilizacja w obiektywie jest automatycznie aktywowana, czy trzeba coś zmienić w ustawieniach aparatu? Pytam, bo wydaje mi się, że przy znacznym przybliżeniu 1:1 ciężko jest utrzymać nieruchomo punkt ostrości. Oczywiście wiem, że nic nie zastąpi pewnej ręki, ale mam wrażenie, że gdy używałem zestawu D7200 + Tamron 90, to było łatwiej robić zdjęcia na dużych przybliżeniach z ręki. Czy aktywację stabilizacji w tym szkle jakoś słychać (w tamronie było wyraźnie słychać, że pracuje). Ciekawi mnie też, czy stabilizacja działa w trybie MF, czy tylko aktywowanie AF przyciskiem (u mnie AF-ON) ją uruchamia oraz czy działa samo VR w obiektywie jeśli wyłączę stabilizację w body (wydaje mie się, że wtedy całkiem jej nie ma)?

  6. #906

    Domyślnie

    Co niedoskonałe może być fajne, podpięte obiektywy 40 letnie do nowego korpusu (przejściówka "przyszła"), Piking w Nikonie nie jest doskonały, lupka też taka sobie (oj mogli by wziąć przykład z Panasonik) przy odrobinie narzekania można coś zrobić i "poczuć" przyjemność fotografowania

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Z5B_6684.jpg
Wyświetleń:	18
Rozmiar:	1,84 MB
ID:	79448

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Z5B_6697.jpg
Wyświetleń:	14
Rozmiar:	949,8 KB
ID:	79449

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Z5B_7257.jpg
Wyświetleń:	14
Rozmiar:	647,2 KB
ID:	79450

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Z5B_7261.jpg
Wyświetleń:	13
Rozmiar:	620,9 KB
ID:	79451

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Z5B_7262.jpg
Wyświetleń:	15
Rozmiar:	1,86 MB
ID:	79452

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Z5B_7269.jpg
Wyświetleń:	12
Rozmiar:	601,2 KB
ID:	79453

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Z5B_7273.jpg
Wyświetleń:	12
Rozmiar:	643,3 KB
ID:	79454

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Z5B_7276.jpg
Wyświetleń:	10
Rozmiar:	554,7 KB
ID:	79455
    puszki, słoiki i troszkę światła w ciemności

  7. #907

    Domyślnie

    Fajne "pstryki" . Udowodniłeś wszystkim to, co wiedzieliśmy od dawna - ten aparat robi zdjęcia. Lepsze, gorsze, a nawet spacerowe "pstryki", które może dają ci "przyjemność fotografowania", ale przyjemności oglądania tych zdjęć - to już niekoniecznie. Nie bardzo wiem co to miało udowodnić. Że się da? To wszyscy wiemy.
    Jacek

  8. #908

    Domyślnie

    To, że kardiolog zaleca spacer z aparatem i tylko 15 minut internetu dziennie.
    puszki, słoiki i troszkę światła w ciemności

  9. #909

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez JK Zobacz posta
    Fajne "pstryki" . Udowodniłeś wszystkim to, co wiedzieliśmy od dawna - ten aparat robi zdjęcia. Lepsze, gorsze, a nawet spacerowe "pstryki", które może dają ci "przyjemność fotografowania", ale przyjemności oglądania tych zdjęć - to już niekoniecznie. Nie bardzo wiem co to miało udowodnić. Że się da? To wszyscy wiemy.
    A co, skaleczyłeś oczy na tych zdjęcia? A może się o nie potknąłeś? (ciach)Wypisywanie takich tekstów przez człowieka, który wrzuca zdjęcia ludzi wystających z głów sportowców, jest delikatną hipokryzją. Miło, że kolega bogdi64 ma chociaż tyle godności, że ich od razu nie skasował, jak niektórzy uczestnicy tej urągającej wszelkiemu poziomowi komunikacji dyskusji.

    Ja ze swojej strony dodam, że też ubolewam, nad paroma brakami przy manualnym ustawianiu ostrości. Fajną funkcję dołożyli do Z9, z tym wyłącznie powiększenia przy wciśnięciu spustu, ale ja klaskałbym zadem z radości, jakby do trybu MF dołożyli wykrywanie oka, żeby kropka w aparacie wskazywała punkt ostrości w oparciu tylko o ten wycinek zdjęcia (a w powiększeniu to oko było śledzone), a nie kwadrat, który nie wiadomo co właściwie wskazuje. Ale wiadomo, dla 4 użytkowników nie będą się bawić w takie bajery, najpierw muszą dogonić telefony


    Odzio, bez takich wycieczek. OT.
    Ostatnio edytowane przez OjTam ; 09-04-2024 o 23:40

  10. #910

    Domyślnie

    Spoko, ja wiem, że TEN PAN tak ma, chyba z nudów, ale szybko mu się nudzi, więc się tym nie przejmuję i nie dokarmiam, a wpisy często pomijam, bo niewiele wnoszą
    To jest forum fotograficzne i chyba się nic nie zmieniło, zastosowanie w tym przypadku optyki Pentaxa z lat osiemdziesiątych pomaga ewentualnym użytkownikom zobaczyć efekty optyki, a nie tylko opisy,
    28mm - bardzo przyzwoity obiektyw, w pełni używalny
    50mm - przyzwoity, lepszy niż Helios, cenowo tylko troszeczkę droższy, dużo lepiej wykonany
    135mm - po 28 i 50 oczekiwałem troszkę więcej, nie jest źle ale też bez rewelacji
    Fajną funkcję dołożyli do Z9, z tym wyłącznie powiększenia przy wciśnięciu spustu - to ma Panasonic i pomaga, w Z5 jest to co najmniej kłopotliwe i problematyczne przy "jasnej optyce", po za tym wam wrażenie, że piking bez lupy ma dość dużą "tolerancję"
    puszki, słoiki i troszkę światła w ciemności

Strona 91 z 92 PierwszyPierwszy ... 418189909192 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Nikon Z50 oficjalnie
    By TOP67 in forum Nikon - system Z - bezlusterkowce
    Odpowiedzi: 442
    Ostatni post / autor: 09-04-2024, 13:20
  2. Nikon Df oficjalnie
    By shaolin in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 1718
    Ostatni post / autor: 09-09-2016, 13:08
  3. Nikon D4s oficjalnie
    By shaolin in forum Nikon - D1-D6
    Odpowiedzi: 585
    Ostatni post / autor: 27-06-2016, 14:57
  4. Nikon 1 V3 oficjalnie
    By shaolin in forum Nikon - System 1
    Odpowiedzi: 142
    Ostatni post / autor: 09-09-2014, 17:34
  5. Nikon V2 - oficjalnie
    By shaolin in forum Nikon - System 1
    Odpowiedzi: 61
    Ostatni post / autor: 07-01-2013, 23:32

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •