Close

Strona 89 z 92 PierwszyPierwszy ... 39798788899091 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 881 do 890 z 912
  1. #881

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bogdi64 Zobacz posta
    moje stresy i pesel, o WB mi chodziło
    A aaaaaa...

    Korzystasz z menu "I"?
    Ja się z nim (w jeszcze uboższym w guziki Z50) polubiłem. Sprawę ułatwia dotykowy ekran, odpada klikanie w celu dotarcia do potrzebnej opcji.
    W wizjerze już trza przeskakiwać wybierakiem.
    Niby z musu się polubiłem, ale podoba mi się implementacja.
    W D7500 nigdy z tego nie korzystałem - tylko z "Moje Menu".
    "...Kto zagląda pod powierzchnię, czyni to na własną odpowiedzialność..."
    http://commons.wikimedia.org/wiki/Windmill
    Pstrykoaparat + obiektywy + okulary korekcyjne -10.5 dioptrii.
    "Don Kichote to zły człowiek był..."

  2. #882
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bogdi64 Zobacz posta
    ..WB to dla mnie podstawa,..
    Z ciekawościa pytam dlaczego? Dlaczego wydaje mi sie to dziwne? Bo gdy się robi w RAW to nie jest aż tak kluczowe. Skoro zmieniasz, tzn niechętnie korzystasz z WB Auto, jak sądzę (spróbuj, są odmiany WB Auto) tylko z konkretnego wskazania typu pochmurno, żarowe itp, które i tak często nie są dobre. No chyba, że używasz ustawienia w K, to podziwiam że ciągle wiesz na ile to zmienić, skoro robisz to często. Ja jak już muszę zejść z Auto to właśnie na K albo na WB PRE (błysk studio).
    Ja często korzystam z jpg (jpg + RAW) i chcę wtedy oczywiście mieć dobrą kolorystykę, stąd moja ciekawość. W jakiej dziedzinie fotografii, w jakich sytuacjach musisz często zmieniać WB?

    Cytat Zamieszczone przez Wind Mill Zobacz posta
    Korzystasz z menu "I"?

    W D7500 nigdy z tego nie korzystałem - tylko z "Moje Menu".
    Te I to podstawa, oraz jednak nadal Moje menu, mam tam przełączanie rodzai migawek, symulację ekspozycji lub jej brak itp sprawy, których nie ma w menu I. Pod funkcyjnymi mam jeszcze inne rzeczy (np blokadę ekspozycji).
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  3. #883

    Domyślnie

    Robię jpeg (ilość zdjęć plus czas i szybkość obróbk)i, z raw korzystam rzadko w pewnych sytuacjach (mniejsza ilość zdjęć plus dokładniejsza obróbka i przeznaczenie). często korzystam z określenia temperatury (szara karta), lub kelviny z korektą (temperaturę określam zgodnie z kamerami z minimalną korektą), AWB nie używam, robiąc przy w miarę stałym oświetleniu chcę mieć wszystkie zdjęcia takiej samej barwy.
    Dla mnie "w aparacie" może pozostać AF, WB, ISO, Manual i dwie prędkości zdjęć seryjnych, jeden pomiar światła i w pewnych sytuacjach migawka elektroniczna (90% moich zdjęć), reszta dla mnie zbyteczna, rzadko dwie karty i jeszcze rzadziej Wifi.
    Dziennie kilka razy zmieniam WB, częściej niż ISO.
    puszki, słoiki i troszkę światła w ciemności

  4. #884

    Domyślnie

    W Zetkach chyba tylko modele bez kółka MASP mają dedykowany przycisk do zmiany WB, czyli Z8 i Z9.

    Pod I mam tryb zdjęć seryjnych, bracketing, cichą migawkę i pomiar światła. Oczywiście mam tam więcej funkcji, ale głównie z tego jak już korzystam.
    Ostatnio edytowane przez MstrG ; 18-01-2024 o 00:00
    z pozdrowieniami - Krzysiek
    Nikon Z6 + Z6 + Z6II + N14-24 f/2.8S + N24-70 f/2.8S + N70-200 f/2.8G VR II + 35 f/1.8S + 50mm f.1.8S + Planar T* 50 mm f/1.4 + 85 f/1.8S + N105 f/1.4E + Tokina 100 f/2.8 + SB-910

  5. #885

    Domyślnie

    Newell Battery Pack MB-N10, czy ktoś używa w Z5, na opakowaniu opisany jako do nikona Z6 i Z7, niektóre sklepy podają, że "pasuje" do Z5

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	bp.jpg
Wyświetleń:	219
Rozmiar:	57,1 KB
ID:	78456
    Ostatnio edytowane przez bogdi64 ; 21-01-2024 o 12:58
    puszki, słoiki i troszkę światła w ciemności

  6. #886

    Domyślnie

    To jest zamiennik Nikona, Nikon MB-N10 działa z Z5 więc z Newellem powinno być podobnie, choć głowy sobie nie dam uciąć... Na stronie Newella też jest napisane że jest zgodny z Z5.
    Ostatnio edytowane przez Zasilacz ; 21-01-2024 o 13:08
    Nikon Z5 + Z 40 2.0

  7. #887

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bogdi64 Zobacz posta
    Newell Battery Pack MB-N10, czy ktoś używa w Z5, na opakowaniu opisany jako do nikona Z6 i Z7, niektóre sklepy podają, że "pasuje" do Z5
    Pasuje, bo stopka tych modeli ma te same wymiary, ale nie polecam. Chwyt słaby, połączenie kabelkiem fatalne, a do tego zjada prąd z baterii. Zaryzykowałem zakup niedługo po kupnie Z5 i tylko straciłem kasę

  8. #888

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez odzio Zobacz posta
    Pasuje, bo stopka tych modeli ma te same wymiary, ale nie polecam. Chwyt słaby, połączenie kabelkiem fatalne, a do tego zjada prąd z baterii. Zaryzykowałem zakup niedługo po kupnie Z5 i tylko straciłem kasę
    za późno - kupione , będę cierpiał, głównie zależało mi na powiększeniu uchwytu
    puszki, słoiki i troszkę światła w ciemności

  9. #889

    Domyślnie

    Do polepszenia uchwytu sensownym, niedrogim i wygodnym, rozwiązaniem jest SMALLRIG uchwyt L.
    N

  10. #890

    Domyślnie

    Są plusy dodatnie i ujemne , uchwyt lepszy, ale daleko mu do D300 z BP, spust na wężyk (nie będę używał), zastanawiałem się czy wydatek 300zł ma sens, pod względem uchwytu troszkę się polepszyło i .... no właśnie, działają wszystkie aku przez BP, nawet te najbardziej egzotyczne, czyli BP szybko się zwraca jeśli ktoś chce kupić tańsze aku
    Za to aku, który "jeszcze działa" na jednej kresce w aparacie, to w BP pokazuje pusty, więc BP ma szybsze "odcięcie"
    Ostatnio edytowane przez bogdi64 ; 25-01-2024 o 22:03
    puszki, słoiki i troszkę światła w ciemności

Strona 89 z 92 PierwszyPierwszy ... 39798788899091 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Nikon Z50 oficjalnie
    By TOP67 in forum Nikon - system Z - bezlusterkowce
    Odpowiedzi: 442
    Ostatni post / autor: 09-04-2024, 13:20
  2. Nikon Df oficjalnie
    By shaolin in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 1718
    Ostatni post / autor: 09-09-2016, 13:08
  3. Nikon D4s oficjalnie
    By shaolin in forum Nikon - D1-D6
    Odpowiedzi: 585
    Ostatni post / autor: 27-06-2016, 14:57
  4. Nikon 1 V3 oficjalnie
    By shaolin in forum Nikon - System 1
    Odpowiedzi: 142
    Ostatni post / autor: 09-09-2014, 17:34
  5. Nikon V2 - oficjalnie
    By shaolin in forum Nikon - System 1
    Odpowiedzi: 61
    Ostatni post / autor: 07-01-2013, 23:32

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •