Close

Strona 69 z 92 PierwszyPierwszy ... 1959676869707179 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 681 do 690 z 912
  1. #681

    Domyślnie

    najwieksza ironią jest to,że Jacek jest, jak się określa 'zarządzającym' forum... ) czyli supermoderatorem... wystarczy gdzieś napisać coś co urazi jego przekonania i ....wkracza ON, pouczając wokół wytykając,że może nie ogarnia ktoś obsługi sprzętu lub ma braki w wykształceniu by się wypowiadać... ciężko stwierdzić czy śmiać się czy już płakać.... a sam akurat sprzętu akurat np Sony nie miał w ręku,nie używał ,bo po co...ale już wie,żę jest słabszy... ))

  2. #682

    Domyślnie

    Sorry, taki mamy klimat

  3. #683
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 778

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez g69 Zobacz posta
    .. pouczając wokół wytykając,że może nie ogarnia ktoś obsługi sprzętu lub ma braki w wykształceniu by się wypowiadać... . a sam akurat sprzętu akurat np Sony nie miał w ręku,nie używał ,bo po co...ale już wie,żę jest słabszy... ))
    Wiesz ile prawdy tu napisałeś??? Nic a nic. Bo to zapewne gdy rozmawiałem z m_a_g i przeczytaj sobie, że napisałem że widać w tym przypadku AF Sony jest lepszy. Proszę, zacytuję sam siebie:
    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Do rzeczy. Jeżeli AF Sony potrafi, a Nikona nie, tzn że AF Sony jest w tej sytuacji, w takim użyciu lepszy. .
    Porównaj sobie te dwa fragmenty jakie zaznaczyłem boldem. Tak w ogóle znajdź mi choc jeden post na forum gdzie napisałem, że Sony ma słabszy AF od Nikona. Błagam, choc jeden post. Wszyscy się rzućcie do szukania.
    Nie pisałem o brakach w wykształceniu ani o obsłudze sprzętu. Bo obsługa to po prostu nastawienie funkcji i on na pewno nie ma z tym problemu. Pisałem o doświadczeniu (to co innego niż wykształcenie) w pracy z body czyli wybraniu odpowiedniej automatyki do konkretnej sytuacji. I to nie w pracy z body Sony, jak sugerujesz tylko o pracy z Nikonem Z7II, którym od 2 lat sam fotografuję więc o nim chyba mi łaskawie pozwolisz sie wypowiadać? Pisałem o tym co mam w ręku.
    No i tak to wygląda. Szlag człowieka trafia, ktoś mi wkłada w usta coś czego nie mówiłem i próbuje ośmieszać. Czy zadajecie sobie trud przeczytania ze zrozumieniem tego co piszę? Czy uprzedzenie zalewa Wam oczy?

    Cytat Zamieszczone przez poste Zobacz posta
    @Jacek_Z .. topowe body są całkiem porównywalne, nie ma tak że N lub C zjada S na śniadanie. ...
    Gdzie tak choćby zasugerowałem??? Szukaj cytatu.

    Cytat Zamieszczone przez poste Zobacz posta
    Czy raczej, schodząc na chwilę na ziemię, obracamy się najczęściej wokół budżetowych rozwiązań?
    Tak, najczęściej tak. Ale nie tyko, ponadto normą jest OT.

    Cytat Zamieszczone przez poste Zobacz posta
    ale 70-200/2.8 to ciemnica nie nadająca się do sportu, jest dla mnie szukaniem kolejnych argumentów mocno na siłę.
    Znowu poproszę o cytat. Fotoreporter biegający (sczęśliwiec jak ma akredytacje że może wejść np na murawę lekkoatletyczną, a nie tyko siedzieć za bandami) z kilkoma body często ma podpięty jako jeden z obiektywów 70-200 a nawet 24-70.

    Cytat Zamieszczone przez poste Zobacz posta
    Podobnie jak Noct f0.95 który przytaczałeś jako potwierdzenie zalet bagnetu Z.
    A nim nie jest? Przypomnij jeszcze co pisałem o samym obiektywie? To ja przypomnę. Że to szkło bez sensu, brak AF, że to popisówka Nikona. Jak widzisz są dwie strony medalu, najczęściej tak jest. Chwalę bagnet (a rejestr jeszcze bardziej, tak na marginesie) a krytykują obiektyw (Nikona!) który jest ... fantastyczny. Same sprzeczności. No ale tak jest. Zauważaj całą wypowiedź, kontekst a nie tylko wyrywki.

    Cytat Zamieszczone przez poste Zobacz posta
    Argument, że Sony Cię nie interesuje w całości przyjmuję, choć ze zdziwieniem.
    Nie interesuje mnie jako coś co miałbym kupić (o jakiś inny aspekt niż posiadanie ci chodzi?) i nie wiem dlaczego to by miało być dziwne. Sonocentryzm. Olympus (strzelam) cie nie interesuje? Bo OM istnieje.

    Cytat Zamieszczone przez poste Zobacz posta
    Ale za cholerę nie rozumiem, dlaczego ciągle dezawuujesz ofertę tej firmy, na dodatek używając jakichś naciąganych argumentów, pokazując jakieś niszowe szkła, których nie ma w systemie, itd.
    Strasznie osobiście to wszystko traktujecie, w tym problem. Bo są braki, nie ma niszowych szkieł w każdym z systemów. Jeśli tak, to argument nie jest naciągany. W systemie Nikona Z i Canona są większe braki niż w Sony! Dlaczego wskazanie braku w Sony tak jeży Wam skórę? Jeszcze długo takie braki będą. Przecież ja o brakach u Nikona pisałem X razy!!! Od lat wręcz, JK sie na mnie obrażał za to. O Nikonie mogę napisać krytycznie (szok, robię to!), o Sony nie wolno?

    Cytat Zamieszczone przez poste Zobacz posta
    Może czas przyjąć do świadomości, że poza wyborem optyki te aparaty są też zwyczajnie dobre?
    Sony ma dobre aparaty i dobrą optykę! Pokaż gdzie napisałem inaczej. A1, 85/1.2, 70-200/2.8 - są super.

    Cytat Zamieszczone przez poste Zobacz posta
    Może czas przyjąć do świadomości .... Że poza C i N jest kolejny gracz i konkurencja,
    No i gdzie ja tego nie zauważyłem? Napisałem, że Sony jest nr 2 i wyprzedziło Nikona.

    Cytat Zamieszczone przez poste Zobacz posta
    Argument typu, mnie to nie interesuje, ale jest kiepskie, przereklamowane a na pewno gorsze od Nikona jest... no właśnie, słaby?
    No a jak nie interesuje to co mam począć? Musi mnie interesować Sony? Gdzie napisałem, że Sony jest kiepskie, że gorsze od Nikona? Nie cierpię generalizowania, choć często trzeba tak robić. Napisałem, że dużo tanich obiektywów do Sony firm niezależnych jest słabych. Zaprzeczysz czy podlinkować testy? Rozróżniasz to czy nie?

    Oczywiście, że Canon i Nikon to nie jedyne firmy i przecież wiemy, że Sony stało się nr 2 na rynku, wyprzedzając Nikona. Oczywiście nikt nie zauważa, że piszę rzeczy pozytywne o Sony wytykając mi te gdy piszę coś z czym sie nie mogą pogodzić, choć staram się podawać fakty. Po prostu Sony jest najlepsze we wszystkich aspektach i nikt nie przekona paru userów że jest inaczej. Choć używam sprzetu różnych firm (fakt, ostatnie lata dominuje Nikon) i znajduję u Nikona rzeczy które mi się nie podobają to jestem fanboyem Nikona, bo znajduję coś nie tak u Sony? Ja bym powiedział, że nie chwalę żadnej z firm, do każdej mam uwagi i to pod różnymi względami. Nikon wystartował z Z6 i 7 bez gripa ze spustem i bez 2 slotów - idiotyzm. Ma dziury w optyce. Dziwną kolejność wypuszczania nowych obiektywów. Ma fatalny marketing. Mam słabość do Hasselblada. Ale ich bezlustra są wolne, mają wolny AF, brak eyefocusa i żałosne fps. Nie będę wymieniał co mi sie nie podoba w X firmach, zanudze was (i tak zanudzam). Tak, są rzeczy które mi sie nie podobają w Sony, w Canonie też. Ale jak to tu wymienię to mnie zjecie, bo nie wolno pisać o czymś co sie nie podoba w Sony? Musi sie wszystko podobać? Zastanówcie sie nad sobą.

    Oczywiste, że więcej użytkowników poszukuje rozwiązań tanich a nie drogich. Dodam, że forum jest zdominowane przez pasjonatów, hobbystów a profesjonalnych fotografów jest tu niewielu. Stąd może wrażenie części osób, że "nikt" nie szuka, nie wymaga droższego sprzętu. Tak nie jest. W ogóle widać w którą stronę idzie rynek. Firmy coraz bardziej idą w stronę PRO, na co wskazuje oferta Canona i Nikona i Sony wbrew pozorom, wbrew temu co myślicie też. Bo to co w Sony jest taniego to generalnie optyka pozostałych firm (Sigma wyjątkiem), robiących obiektywy z mocowaniem Sony. Obiektywy Sony to niekoniecznie tanizna, wystarczy popatrzeć na wiele obiektywów GM czy sygnowane przez Carl Zeiss.

    Poste, oczywiście że uważam aparaty Sony za dobre. Nawet się zdziwiłem, że nie zareagowaliście przy porównaniu rozmiarów Z5 z A7III, bo jednak A7III to sprzęt o półkę wyżej. Na półce amatorskiej i semipro ten AF w Sony wygląda lepiej. Tylko, że po pierwsze Nikon ostatni model semipro pokazał ponad 2 lata temu, a po drugie istotne jest to, czy AF jaki oferuje spełnia oczekiwania. Inaczej czy ważne że oko jest wykrywane z 10 m, a nie tylko z 5 m, skoro i tak GO obejmie całą głowę, a ta jest wykrywana z 10 m? Jak mam 98% portretów ostrych tzn trafionych to czy 99% trafionych w Sony jest różnicą która ma skłonić do zmiany systemu? No na pewno nie mnie, z paru względów, jeśli się dziwisz dlaczego. Upraszczając, bo mam Nikona Z7II z którego jestem zadowolony (choć ma wady charakterystyczne dla wszystkich bezluster, Sony i Nikona i pozostałych), mam masę Nikkorów i dlatego, że przez 25 lat pracy Nikonami musiałem jedynie czyścic matrycę i dwa razy kalibrować AF w D800. Ja tak ufam sprzętowi Nikona, że nie używam 2 slotów kart w opcji copy nawet na ważnych, drogich sesjach.

    Najśmieszniejsze jest to, że mamy aktualnie taki sprzęt, że narzekanie na niego to oznaka tego, że nam sie w d... poprzewracało. Owszem, nawet jak nie mamy topowego aparatu to to powód do stresu? Ciągle będziemy gonili króliczka, faceci już tacy są.

    Cz4rnuch i inni. Co do pisania na nikoniarzach. Czy jesteście zarejestrowani na forum Sony? (powinniście, macie Sony). Bo ja tak, czytam je od lat. Tak samo jak forum Pentaxa i inne (Oly). Użytkownicy Olympusclubu już jakoś (ale po wielu latach) po X latach przełknęli te żabę, że mała powierzchnia 4/3 powoduje, że te aparaty nie będą królami wysokiego ISO albo płytkich GO. Ale nie bardzo lubią gdy tam się to pisze. Na Pentaxie nie bardzo jest widziane krytykowanie lustrzanek, lub inaczej - wychwalanie bezluster. Na forum Canona z kolei protesty wzbudzało wspominanie, że Sony, ich matryce mają większy DR niz te Canona. Pisano, że przecież można robić HDR, że w ogóle nie potrzeba dużego DR i tego typu argumenty z czapy. Ile ja tam musiałem gasić pożarów, bo userzy domagali się zbanowania użytkownika mówiącego o DR Sony. Na szczęście DR w Canonach się poprawiło i sprzeczek brak. Spróbujcie napisać na forum Sony coś, cokolwiek podważające hegemonię Sony we wszystkim. Nawet taki duperelek, że mają nienajlepszą ergonomię i nieintuicyjne menu. Będą ze 2 merytoryczne odpowiedzi i stek kpin z osoby która to napisała. Z wątku na 5 stron merytoryczne są 3 wpisy, potem żarty i OT. Bardzo rzadko ostatnio tam wchodzę, bo niczego sie nie dowiem. Wstęp przydługi, ale ma na celu uświadamianie, że na forum Nikona jak na każdym innym pisują głownie osoby zadowolone ze swojego systemu, chcące kupić kolejnego Nikona. Wiecie co by było gdybym zaproponował kupno Nikona na forum Sony??? Coś pozytywnego o Nikonie napisałam na forum Pentaxa (nie mówiłem o kupnie), to moderator po prostu usunął post. Bez podania przyczyny. Czytuje te fora, czasami piszę albo o studiu, albo błyskaniu, albo o Nikonie gdy piszą nieprawdę o jakimś konkretnym aparacie i to tylko nie w sprawie odczuć, bo te sa subiektywne, ale w kwestii wręcz dostępnych danych technicznych bo wtedy mogę dając linka udowodnić rację. Po prostu piszę sprostowanie w sprawie błędnego czyjegoś wpisu.
    Macie tutaj dział o Sony, o Fujifilm. Taki podział jest jeszcze tylko na KKM. Na forach Pentaxa, Canona, Olympusa wszystkie inne systemy są wrzucone do jednego worka i baaardzo mało tam postów, żaden ruch (pomijając jeden wątek na forum Canona, ale o tym dalej). W ogóle ruch na forach jest mały, to inna sprawa, nasze żyje najbardziej. Wiecie kiedy jest ruch? To przekleństwo dla moderatora i fajnie dla admina (bo on lubi ruch). Ruch jest wtedy gdy się kłócą. Na forum Canona przez pół roku napisano ponad 1000 postów w wątku o ... Samsungu 22. Z czego spokojnie ponad 100 postów usunąłem, były kartki, bany https://www.canon-board.info/threads...ania-JP/page59
    Użytkownicy Sony - macie tu dział, piszecie sporo poza nim. Dyskutujecie tu czy nie? Zabroniono to komuś? Komuś usunięto post? Dostał ktoś kartkę? Bana? Dlaczego sobie dajecie prawo do argumentacji (to oczywiste, że je macie) ale zarazem dlaczego odmawiacie mi prawa do tego samego? Uważacie moje argumenty za nieprawdziwe (nie sądzę, że takie są), ja tez mogę uważać to co piszecie za nieprawdziwe (nie wszystko oczywiście), albo co najmniej za nie uwzględniające wszystkiego.
    Dlaczego sugerujecie, że nie widzę pozytywów związanych z Sony choć je wymieniam? Dlaczego gdy pokazuję pozytywy Nikona czy Canona vs Sony to tak Was boli? Ma tu być monokultura Sony? Upraszczając - większość tu piszących woli tańszy sprzęt, tzn że na forum nikoniarzy mamy generalnie polecać Sony??? Bo piszecie to traktując to jako oczywistość niemal i oburzacie się że ktoś pisze coś o innych aspektach? Coś sie tu komuś pomyliło. Mi ust nie będziecie zamykali a ten post g69 (i pare innych) powoduje, że ja już nieprzychylnie patrzę na drugą stronę.
    Bardzo proszę czytać mnie ze zrozumieniem, nie dopowiadać od siebie czegoś czego w tych wypowiedziach nie ma. Jak to wykazałem przy cytatach g69 czy poste. No i jeśli któraś ze spraw jest subiektywna, to każda ze stron ma prawo do innej oceny. Ja też je mam. Nie musimy się przekonać, każdy może zostać ze swoim zdaniem.
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 14-02-2023 o 18:02
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  4. #684

    Domyślnie

    Ewidentnie jest dwóch Jacków_Z piszących z tego samego konta Jeden spokojny, wyważony, drugi na granicy trollingu. Szkoda, ze ten spokojny nie czyta postów tego drugiego Drobny przykład

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Fotoreporter biegający (sczęśliwiec jak ma akredytacje że może wejść np na murawę lekkoatletyczną, a nie tyko siedzieć za bandami) z kilkoma body często ma podpięty jako jeden z obiektywów 70-200 a nawet 24-70.
    .
    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Weźmy profesjonalnych fotografów sportowych. Sony wiele lat nie miało NIC dla nich. Dopiero wejście Nikona i Canona w bezlustra spowodowało, że musieli zaistnieć na stadionach i pokazać, że mają wszystko, choć nie mieli. Bo mieli jedną stałkę, 400/2.8, którą zawieźli na zawody i rozdali do sprawdzania. https://www.benchmark.pl/testy_i_rec...w-sony-a9.html Potem wypuścili 600/4 i to tyle co mają aż do dziś. Dwa obiektywy. Skromnie, co? (zapewne napiszesz, że są zoomy, ale .. zoomy są ciemniejsze i na Olimpiadzie i poważnych zawodach zobaczysz fotograf z kilkoma body i kilkoma stałkami, a rzadko z zoomem).
    ...
    Po mojemu to obecnie trzech głównych graczy ML ma dokładnie taki sam zestaw do sportu, 70-200/2.8, 400/2.8, 600/4. Przy czym na ostatnią olimpiadę ani Nikon, ani Canon nie zdążył wypuścić swoich 400 i 600 o ile pamiętam. Więc dotychczas na olimpiadach mogłem zobaczyć ML Sony lub lustrzanki C i N.

    Wiesz co? Nie chce mi się już przerzucać takimi dziecinnymi argumentami, że ci mają to a tamci tamto. Zwyczajnie pasuję, widzę że nie wyciągasz zupełnie wniosków z przytaczanych argumentów, raczej czepiasz się słówek czy nadinterpretujesz. EOT z mojej strony, mam mimo wszystko ciekawsze zajęcia

  5. #685
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 778

    Domyślnie

    No dobra, miał 70-200/2.8 ale to taki sam dodatek jak 24-70/2.8. To szkła uniwersalne. Myślałem, że jasne jest, że mówiąc o sporcie mam na myśli brak supertele. No ale jak się nie chce rozumieć intencji to ...
    Kto nadinterpretowuje wypowiedzi to nie powiem, bo to widać.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  6. #686

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez poste Zobacz posta
    @kikio74 Miałem nawet napisać, żebyś popatrzył na aIII, ale znowu by mnie tu zjedli
    Zarejestruj aparat na stronie Sony, powinieneś otrzymać kody zniżkowe na firmowe obiektywy po 450 zł (niedawno tak było, sprawdź oczywiście). Wtedy np. Sony 85/1.8 wyjdzie całkiem znośnie, choć generalnie trochę spóźniłeś na promocje.
    Poszedłem w samyangi 45mm 1,8 85mm 1,4 ver2, a doceelowo 135 mm 1,8

    Za rejestrację puszki dostałem dodatkowy rok gwarancji i te zniżki na szkła jak mówisz.

    Dzięki z pomoc

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez g69 Zobacz posta
    Osobiście to nawet nie mam zamiaru wdawać sie w dyskusje z twoimi projekcjami Jacku Z.... i problem to masz raczej ty sam niestety..jakieś urazy,uprzedzenia do userów Sony..serio? Ktos Cie kiedys uraził i teraz taka krucjata przeciw każdemu, kto napisze coś pozytywnego o Sony??

    ...zaś użytkownikowi kikio74 życzę zadowolenia z zakupu a może i podzielenia się swoimi wrażeniami z użytkowania nowego sprzętu!
    Wrażenia pozytywne i dziwne zarazem. Po latach w nikonie wszystko jest inne, ale... af jest MEGA. Niestety miałem tylko chwilę na zabawę. A czemu SONY? bo jak ktoś napisał - Canon cena, Nikon niestety cena - a7m3 bardziej do z6II niż do Z5, więc padło na SONY. Gdybym tylko pozbył się puszki i szkła byłyby użyteczne to byłby Z5, ale skoro i tak wszystko sprzedane, to czasem warto odświeżyć umysł i spróbować czegoś zupełnie nowego.
    d610 + N50 1,4D + N85 1,8g

  7. #687

    Domyślnie

    Ja rozumiem decyzje o zakupie bez żadnych podtekstów. Ceny w Sony robią róznice. Ale body tak hejtowane na forach też ma swoje plusy..jak dla mnie ilość przycisków i ich konfiguracji,cały trójkąt ekspozycji na kółkach sterujących plus kolejne kółko do korekcji ekspozycji.. jak dla mnie są bardzo wygodne. AF jak mówisz ciężko zrobić nietrafione zdjęcie takie były moje spostrzezenia po lustrzance.. Jak wrażenia z obrazka prosto z puszki po Nikonie?

  8. #688

    Domyślnie

    Hmmm miałem wrażenie, że to watek o Z5 jest, czyż nie?
    Zdaje się że na tym forum Sony ma swój dział, może się tam przeniesiecie...
    Bo w którykolwiek watek się nie zajrzy - wszędzie tylko byli "Nikoniarze" o Sony piszą.
    Nikon FX i Olympus m4/3

  9. #689

  10. #690

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez robcio.m Zobacz posta
    Fajnie - kilka poprawek do AF.
    Zobaczymy. Dziś będę instalował
    Z5; N17-28; Vil85; N80-200; Lampy; Statywy; Torby; Plecaki itd.itp

Strona 69 z 92 PierwszyPierwszy ... 1959676869707179 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Nikon Z50 oficjalnie
    By TOP67 in forum Nikon - system Z - bezlusterkowce
    Odpowiedzi: 442
    Ostatni post / autor: 09-04-2024, 13:20
  2. Nikon Df oficjalnie
    By shaolin in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 1718
    Ostatni post / autor: 09-09-2016, 13:08
  3. Nikon D4s oficjalnie
    By shaolin in forum Nikon - D1-D6
    Odpowiedzi: 585
    Ostatni post / autor: 27-06-2016, 14:57
  4. Nikon 1 V3 oficjalnie
    By shaolin in forum Nikon - System 1
    Odpowiedzi: 142
    Ostatni post / autor: 09-09-2014, 17:34
  5. Nikon V2 - oficjalnie
    By shaolin in forum Nikon - System 1
    Odpowiedzi: 61
    Ostatni post / autor: 07-01-2013, 23:32

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •