Witam serdecznie,

czytałem sporo na forum w wątkach o fotografii produktowej ale nie znalazłem tego czego szukam. O fotografii mam bardzo małe pojęcie - wiem, że teraz połowa z was chce mnie zbesztać. Do tej pory studio to mój pokój, aparat to telefon a oświetlenie to dwie świetlówki 5500K. Chciałbym zacząć robić lepsze zdjęcia produktowe nie napiszę profesjonalne ale po prostu lepsze jakościowo. Bardzo dużo zdjęć wychodzi mi źle, zwłaszcza zdjęcia produktów białych czy przeźroczystych.

Fotografuje zabawki do sklepu zabawkowego i na portale aukcyjne, do tej pory odbywało się to w takich warunkach jak opisałem powyżej. Otrzymałem budżet aby poprawić jakość zdjęć jest to 5.000 zł.

Chciałbym zakupić aparat Nikon D7200 do tego dobrać jakiś obiektyw, myślałem na początku nad stałką NIKKOR 50mm f/1.8G ale przy różnych wielkościach produktów i ograniczonym miejscu może być to trudne.

Czytając wiele wpisów dot. fotografii produktowej na forum zrozumiałem tyle, że jeśli nie ma się profesjonalnego studia, 100 tys. na sprzęt i 50 lat doświadczenia to nie ma co się na to porywać. Ale uważam, że zdjęcia jakie obecnie robię telefonem są wystarczające dla zwykłego konsumenta poneważ sprzedaż jest.

Dlatego chciałbym was zapytać co byście polecili w takim budżecie kupić? czy Nikon D7200 z obiektywem i statywem przy obecnym świetle chińskich żarówek 5500k będzie dobrym wyborem?

Fotografia to nie jest moją pracą, pracuje na etacie. Dorywczo prowadzę sklep internetowy gdzie właśnie sprzedaje zabawki i robię zdjęcia produktowe.

Chciałbym to robić lepiej.

Pozdrawiam Mateusz.