Witam

Od kliku dni mam dylemat co w zamian za d5300.
Klika tygodni temu zakupiłem nowy aparat dla żony Nikon d7500 i porównując go do mojego d5300 stwierdzam, że mam zabawkę a nie aparat (trochę żartuję oczywiści ale różnica jest spora)
Dlatego postanowiłem zakupić coś nowego i chodzą mi po głowie dwa modele FX-d750 lub DX-d500 no i stanąłem na rozdrożu w którą stronę.
Zasadnicza sprawa narazie nie chce za bardzo inwestować w szkła a posiadam w swojej kolekcji:
1. AF-S DX NIKKOR 35mm f/1.8G
2. Sigma AF 17-50/2.8 EX DC HSM
3. Sigma AF 10-20/3.5 EX DC HSM
4. Tamron SP 90 mm f/2.8 Di MACRO 1:1 VC USD
5. Tamron 70-210 mm f/4 Di VC USD
6. Tamron 100-400 mm f/4.5-6.3 Di VC USD

Fotografia która mnie interesuję to wszystko co związane z przyrodą, krajobrazem i oczywiście zdjęcia rodzinne.
Co proponujecie.
Jakie rozwiązania.
Zależy mi na dobrym szybkim AF wysokim użytecznym ISO.
Rozważałem dwie alternatywy:
Pierwsza - zakup body d500 - wiadomo cena wyższa ale nie muszę za bardzo inwestować w obiektywy.
Druga - zakup body d750 + obiektyw standardowy AF-S NIKKOR 50mm f/1.8G. aby mieć coś węższego do pełnej klatki bo z powyższych obiektywów które posiadam tylko trzy ostatnie współpracują z DX.
Za d750 przemawia jedna sprawa wejście na rynek d780 czyli następcy d750 więc można za rozsądną cenę kupić. zestaw d750 + AF-S NIKKOR 50mm f/1.8G W okresie świątecznym kosztował taki zestaw ok 4600 zł. Za dwa miesiące zbliżają się święta wielkanocne okres komunijny, wakacyjny więc znów pojawi się sporo promocji.
Więc jaka drogą iść co radzicie.