Close

Strona 200 z 202 PierwszyPierwszy ... 100150190198199200201202 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 991 do 2 000 z 2015
  1. #1991

    Domyślnie

    mam fortisa 3 u siebie na r5 3600, na sztywno jest ustawione 4,3ghz przy 1,25v i wylaczylem wszelkie boosty itp bo skakalo napiecie i wiatraki wariowaly, w stresie widzialem najwiecej 63 stopnie, a jest cichutki tak jak piszesz

    a ta karta (o ile to 1660 super od gainwarda, a tak wyglada) i tak by zagluszyla tego fortisa u siebie mam power limit na 105%, na rdzeniu +120 i pamieci +800 i przy graniu max widzialem 72 stopnie

  2. #1992

    Domyślnie

    @grocho, tak, karta to 1660 super, ale Palit. Wiesz co, na razie na normalnej pracy na W10 karty kompletnie nie słychać. Nie próbowałem jej jeszcze w grach bo dzisiaj będę przekładał dysk magazyn i instalował wszystkie manele i robił przepinkę kompa do swojego monitora. Wtedy zainstaluję jakąś gierkę i zobaczę jak będzie w stresie. Z tego co czytałem przed zakupem, to w sumie z każdym producentem można źle trafić i mieć np. piszczące cewki. W starym kompie mam Radka HD7770 Saphire. Totalna cisza niezależnie od obciążenia. No, ale wiadomo, dużo mniejsza wydajność, producent też z wyższej półki no i nie wiem, ale chyba kiedyś troszkę bardziej się do tego wszystkiego przykładano.
    D7200+Nikkor 10-24 f3.5-4.5G ED+Nikkor 18-105+Tamron SP AF 90 f2.8 Di MACRO 1:1+Nikkor AF-P DX 70-300G ED VR+Nikkor 50 1.8G+Sigma A 18-35 1.8+Sigma S 60-600

  3. #1993

    Domyślnie

    Gainward i palit to blizniaki sa

    Karta jest slyszalna, ale przyznam szczerze ze ja zawsze gram w sluchawkach, wiec nie wiem na ile ona przeszkadza

    A bez obciazenia nie slychac nic

  4. #1994

    Domyślnie

    Panowie (i Panie?) takie oto dwa zestawy sobie wymyśliłem, z myślą o codziennym użytkowaniu, PS/LR i okazjonalnie jakiś gierkach w 1080p bez ciśnienia na ultra detale.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	image001.png
Wyświetleń:	88
Rozmiar:	16,0 KB
ID:	46670

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	image002.png
Wyświetleń:	90
Rozmiar:	16,0 KB
ID:	46671

    Warto dokładać 3 stówki do R5 3600X, kolejne 3 stówki do następnych 16GB RAMu (tu chyba jestem najbardziej skłonny dołożyć), i jeszcze kolejne 3 stówki do dwa razy większego dysku pod system i aplikacje? Kolejny upgrade byłby za, hmm..., nie wiem czy dożyję Ostatniego składaka miałem jakoś do 2007 roku, później pierwszy laptop gdzieś do 2014 roku, i służący mi aż do dziś drugi laptop. Kupić wszystko chciałbym najpóźniej za ok. pół roku więc do tego czasu pewnie te komponenty stanieją (albo i nie, jak widzę co się dzieje w kartach graficznych). A może, tu pytanie do bardziej wkręconych w temat (ja przestałem się interesować właściwie po złożeniu ww. składaka, gdzie mój ówczesny budżet pozwolił mi na zestaw zawierający Athlona 64 3200, płytę na nForce 4 i grafikę GeForce 7300GT, więc to jakaś prehistoria), pojawią się jakieś nowe technologie?

  5. #1995

    Domyślnie

    Moim zdaniem:
    Warto dolozyc do lepszego procesora, nawet 3700x jeśli kasy starczy.
    Ilość ram? Wcześniej długo obrabiałem zdjęcia na 2 x 8 GB, od jakiś pół roku mam 2 x 16 i w kwestii zdjęć nic się nie zmieniło. Zmieniło się w obróbce 4K, zapychasz momentanie.
    Ilość GB ramu i dysków to kwestia potrzeb. Jeśli brakuje kupuj większy.
    Ja systemowy mam 250GB na Windowsa, programy do obróbki itd. Jesscze zmieszczę nefy czy video jakieś 30 czy 50 gb i zostaje mi jeszcze 50 gb wolnego miejsca spokojnie. Nie brakuje miejsca ale 500 GB byłoby pewnie bardziej komfortowe, pozwoliłoby na większy bałagan
    Kup jakiś lepszy zasilacz lepiej skoro to zakup na lata, Seasonic 500W GOLD będzie bezpieczniej, wkoncu to sprzęt na lata.
    Łatwiej kiedyś wymienisz ram czy ssd niż płytę główną czy procesor.

    Kwestia nowych texhnologii?
    To na AMD nowa podstawka AM5 oraz pewnie DDR5. będzie drogo i do tego pewnie problemowo z działaniem, wydajnością, biosami itp.
    Kwestia czy chcesz czekać i dużo płacić bo to będą nowości względem AM4. Intel pewnie też przejdzie na DDR5 że swoimi procesorami

    Bierz 3600x
    16 ram styka, jakby nie stykało to byłbyś tego pewny. Lepiej, podobnie jak z dyskiem
    I ten zasilacz, dołóż ciut.
    Z6 II + FTZ II | S 24 1.4 ART | Z 35 1.8 S | N 85 1.8 G | SB700

  6. #1996

    Domyślnie

    Mam Windows 7 Home Premium 64bit. Chce wymienić na Windows 10 jak najlepiej to zrobić aktualizacja?
    Kupno osobno systemu?
    Wildlife Photography
    Nikon/Nikkor
    https://tompit.flog.pl/

  7. #1997
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Wciskasz tam aktualizacje https://www.microsoft.com/pl-pl/soft...load/windows10
    jak przejdzie to masz za free.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez lukasz_kk Zobacz posta
    Panowie (i Panie?) takie oto dwa zestawy sobie wymyśliłem, z myślą o codziennym użytkowaniu, PS/LR i okazjonalnie jakiś gierkach w 1080p bez ciśnienia na ultra detale.

    Warto dokładać 3 stówki do R5 3600X, kolejne 3 stówki do następnych 16GB RAMu (tu chyba jestem najbardziej skłonny dołożyć), i jeszcze kolejne 3 stówki do dwa razy większego dysku pod system i aplikacje? Kolejny upgrade byłby za, hmm..., nie wiem czy dożyję Ostatniego składaka miałem jakoś do 2007 roku, później pierwszy laptop gdzieś do 2014 roku, i służący mi aż do dziś drugi laptop. Kupić wszystko chciałbym najpóźniej za ok. pół roku więc do tego czasu pewnie te komponenty stanieją (albo i nie, jak widzę co się dzieje w kartach graficznych). A może, tu pytanie do bardziej wkręconych w temat (ja przestałem się interesować właściwie po złożeniu ww. składaka, gdzie mój ówczesny budżet pozwolił mi na zestaw zawierający Athlona 64 3200, płytę na nForce 4 i grafikę GeForce 7300GT, więc to jakaś prehistoria), pojawią się jakieś nowe technologie?
    https://www.x-kom.pl/lista/blphp9mlp
    Nie warto dokładać do cpu, 16GB ram ok, lepszy ssd, grafa 1650 super lub 1660 lub wersja super/ti.

    W 2021 pod koniec roku może już będzie prezentacja nowej platformy intel i amd, obie na DDR5, nowe sloty, amd z nowym AM5 może znowu na jakieś 4 serie procesorów, nowe złącza/zasilanie bo niby USB ma być uniwersalne jeszcze bardziej niż jest uniwersalne
    Ostatnio edytowane przez ksh ; 28-12-2020 o 20:27

  8. #1998
    Z6 II + FTZ II | S 24 1.4 ART | Z 35 1.8 S | N 85 1.8 G | SB700

  9. #1999
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Na tej płycie chodzą te procesory, to nie MSI które po pół roku od premiery nadal walczy z beta bios, gigabyte tydzień przed prezentacją miał bios to tych płyt.
    Po co wklejasz takie drogie zasilacze, nadal mam ci tłumaczyć że SilentiumPC ma bebechy jak inni w cenie 20-50% drożej ?
    No i na co pamięci 3600MHz ?

  10. #2000

    Domyślnie

    @sokolnik i @koesh dziękuje za porady

    Może uściślę, że ten nowy komputer to bardziej moja fanaberia niż rzeczywista potrzeba

    Nie renderuję wideo 4K (mój D750 nawet takich nie nagrywa) ani nawet 1080p, i nic na ten moment nie wskazuje na to, żebym kiedykolwiek zaczął, nawet amatorsko, bo mnie zwyczajnie filmowanie nie rajcuje.

    Zdjęć hurtowo też nie obrabiam i nie zależy mi na jak najszybszym eksporcie, jedynie trochę mnie irytuje, że jak sobie pędzlem w LR zrobię korektę lokalną, to nie widzę od razu efektu, tylko chwilę laptop musi pomyśleć, co mi chce wyświetlić. Ogólnie LR trochę muli np. przy odszumianiu, wyostrzaniu czy przełączaniu z widoku fit na 100% itp.
    W gry nie gram, ale to raczej dlatego, że nie mam na czym (w laptopie siedzi i7-4500U, 8GB RAM, Radeon HD 8870M), mimo że z czasem u mnie też kiepsko, to z 2-3h w tygodniu bym znalazł żeby sobie ograć GTA IV i V, które zawsze chciałem przejść ale sprzęt średnio pozwalał, albo pojechać rajd w Dirt Rally (ten tytuł nawet jakoś działa na ultra niskich ustawieniach w niskiej rozdzielczości). Wiele nie oczekuję Nawet nie będę przy tym komputerze spędzał nie wiadomo jak dużo czasu, 8h dziennie, czasami więcej, przy służbowym, sprawia że często mam już dość.

    Z tymi nowymi technologiami to pewnie na początek będą obarczone podatkiem od nowości, więc chyba lepiej kupić sprawdzony sprzęt, być może wówczas w lepszych niż obecnie cenach? Chyba, że tanio to już było, a ja jestem naiwny?

    Podsumowując, skłaniam się do wybrania R5 3600X, R7 3700X byłby chyba w moim przypadku na wyrost, nawet jeśli to zakup na kilka lat, i przez kilka rozumiem bliżej 5-7, niż 2-3 Z drugiej strony czymże jest 300-400 zł w tak długiej perspektywie...

    Płyty nie chcę lepszej, skoro to jak piszecie ostatnia generacja Ryzenów na tę podstawkę.

    Co do RAMu chyba jednak pójdę w 32GB, w tym przypadku lepiej chyba mieć nadmiar.

    Jeśli chodzi o dysk, to w czym ten Patriot jest lepszy od PNY? Odczyt i zapis ma sporo niższy. Chyba, że te wartości w Patrot są zupełnie ok i nie ma sensu dopłacać ok. 100 zł do szybszego PNY (przy założeniu pojemności 1TB). A może 500GB w zupełności wystarczy skoro miałbym jeszcze jeden SSD na SATA do przechowywania danych?

    Ostatni punkt to zasilacz. Sprzed tych kilkunastu lat kiedy ostatni raz składałem PC kojarzę, że na pewno była czarna lista zasilaczy, którymi lepiej było nie zaprzątać sobie głowy jeśli chciało się dbać o sprzęt. Z drugiej strony barykady na pewno były takie marki jak Corsair, Chieftec, chyba właśnie SeaSonic i jeszcze pewnie kilka innych, wartych zakupu. Sam wówczas postawiłem na Modecom, który za swoje modele MC zbierał wtedy niezłe recenzje i był dobrym wyborem w kategorii cena/jakość, nie wiem jak to wygląda teraz. Te SilentiumPC wyglądają na porządne, opinie mają dobre. Ale jeśli rzeczywiście warto dołożyć trochę do tych lepszych marek i idzie za tym konkretna jakość, to mogę to zrobić.

Strona 200 z 202 PierwszyPierwszy ... 100150190198199200201202 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Komputer do obróbki zdjęć
    By grzegorzdz72 in forum Komputery
    Odpowiedzi: 86
    Ostatni post / autor: 09-08-2019, 19:11
  2. Komputer do obróbki zdjęć/filmów
    By dampaz in forum Komputery
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 19-04-2017, 20:24
  3. Komputer do obróbki zdjęć
    By Foto1270 in forum Komputery
    Odpowiedzi: 103
    Ostatni post / autor: 20-12-2016, 18:05
  4. Jaki komputer do obróbki zdjec.
    By tol2di in forum Komputery
    Odpowiedzi: 79
    Ostatni post / autor: 13-12-2014, 18:20
  5. Komputer do obróbki zdjęć
    By hadwao in forum Komputery
    Odpowiedzi: 45
    Ostatni post / autor: 17-08-2011, 18:28

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •