Close

Strona 151 z 202 PierwszyPierwszy ... 51101141149150151152153161201 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 501 do 1 510 z 2015
  1. #1501
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    To opcja gdy sie jest klientem, czyli kupiłeś jako osoba prywatna. Niestety jak na firmę, z fakturą to już odpada. Od 01.01 tego roku nie można już kombinować z kupnem normalnym, na paragon, a po czasie żądać FV.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  2. #1502
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Ale co kombinować, przecież nie chodzi do dokument tylko o reklamacje, mamy tu niezgodność, a nie awarię.

  3. #1503

    Domyślnie

    Usiąść i płakać.

    Znikł mi dysk. Rano zgrałem zdjęcia z wczorajszej ulewy, przerwałem śniadaniem, gdy wróciłem LR nie odpalił katalogu. Po bardzo długim restarcie(juz ciśnienie ze kolejna awaria) wszystko działa, dysku nie ma. Narzedzie do dysku widzi coś ale nie da się zainicjować, podobnie z AOMEI.
    Po odłączeniu dysku, PC butuje normalnie i wszystko śmiga.
    ADATA SU650 960GB, dysk nie ma nawet roku, jutro zareklamuję w xkomie ale może jeszcze da się coś jeszcze zrobić, zdiagnozować. Macie pomysły?

    Odpaliłem raz jeszcze ten AOMEI, dysk jest widoczny, dwa okienka [Dysk 8: Podstawowy magazyn 895GB][*: 895GB Nieprzydzielony]
    W programie jest opcja Odzyskiwanie partycji, jestem w trakcie, może się uda..

    Ale teraz nurtuje mnie, czy to typowa awaria dysku czy winny Windows/coś od PC)?
    Ostatnio edytowane przez matbe ; 11-06-2020 o 12:35

  4. #1504

    Domyślnie

    AOMEI przywróci(znaczy obiecuje) partycję za ponad 40dolarów i się mocno waham.
    Jeśli to awaria dysku, to wolę oddać na gwarancję i otrzymać nowy. Tylko właśnie nie mam pewności czy to dysk, czy soft..
    Ma ktoś wiedzę w temacie ssd?

  5. #1505

  6. #1506

    Domyślnie

    Nie wiem jaki masz zasilacz i dlaczego poleciał filesystem, ale marka adata to - moim zdaniem - szajs. Na przyszłość dorzuć co nieco do Crucial lub Sandisk...

  7. #1507
    Moderator Konto PREMIUM Awatar Rafał_Sz
    Dołączył
    12 2006
    Miasto
    Jelenia Góra
    Posty
    15 000

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez matbe Zobacz posta
    Usiąść i płakać.

    Znikł mi dysk.
    Przy obecnej cenie dysków nierobienie regularnych backapów(obrazów dysków) jest sytuacją co najmniej zastanawiającą.
    To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.

  8. #1508

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Rafał_Sz Zobacz posta
    Przy obecnej cenie dysków nierobienie regularnych backapów(obrazów dysków) jest sytuacją co najmniej zastanawiającą.
    Odzyskałem ten dysk, cristaldisk nie widzi żadnych błędów. Nie wiem o co chodzi ale to druga pod rząd awaria, podczas wybudzania PC. Zasilacz nowy thermaltake 630W.

    Kopię zdjęć robię co dwa, trzy miesiące - teraz miałem foldery do marca. Broń boże nie używam żadnego softu do beckupu - już tak własnie kiedys straciłem dane.

  9. #1509

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez matbe Zobacz posta
    Nie wiem o co chodzi ale to druga pod rząd awaria, podczas wybudzania PC.
    Może dysk ma problem z trybami uśpienia/hibernacji. Może trzeba mu zaktualizować firmware. Oczywiście to nie dysk może być winny ale inny sprzęt w komputerze który to sprzęt wymaga aktualizacji firmware albo sterowników. Czasem też taki błąd powoduje aktualizacja systemu Windows.

  10. #1510

    Domyślnie

    Dobrze, ze dobrze sie skonczylo.
    Ale ja bym ten dysk wymienil na nowy lub lepszy model z doplata.

    Tym bardziej ze w x-komie powinni to od reki przyjac.
    Kiedys mi dysk padal (zamulal strasznie albo dzialal normalnie-zaleznie od humoru), polroczny HDD 2TB.
    Tylko ze paragon zaginal w akcji i nie pamietalem gdzie ja go kupowalem.

    Przy okazji jakichs zakupow w x-kom, zagadalem o tym dysku ze regularne straszne zamuly lapie i co to moze byc. I od razu uslyszalem; To Pan przyniesie to wymienimy - ale nie mam paragonu - Nie szkodzi, znajdziemy w bazie jak byl u nas brany.
    No ale niestety, po poszukiwaniach w bazie wyszlo, ze to jednak nie u nich bralem. Peszek, bo chyba jednak byl z EMAG lub allegro.

    Ale bardzo to byl omilez z ich strony. Tylko sie odezwalem, ze mam problemy z dyskiem a juz mi chcieli wymieniac.
    Tylko nie baw sie emaile, procedury reklamacyjne. Tylko po prostu idz do salonu gdzie brales z dyskei mpod pacha i paragonem. I pewnei od reki wyjdziesz z nowym.

    P.S Banalna przyczyna ze czasami nie widzi dysku, jest zle polaczenie gniazda sata. Winna jest najczesciej wtyczka, rzadko gniazdo na plycie.
    Ja tak miaem, ze czasami nie widzialo mi dysku C, nie botowal sie. I zaczalem wtyczki obczajac i ta byla jakas taka luzniejsza niz inne. Po zmianie kabelka, problem sie juz wiecej nie powtorzyl.
    Fuji S5Pro / D90 / F801 / F601 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 / CPL / Cokin / Hitech.
    Pozdrawiam, Krzysiek.

Strona 151 z 202 PierwszyPierwszy ... 51101141149150151152153161201 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Komputer do obróbki zdjęć
    By grzegorzdz72 in forum Komputery
    Odpowiedzi: 86
    Ostatni post / autor: 09-08-2019, 19:11
  2. Komputer do obróbki zdjęć/filmów
    By dampaz in forum Komputery
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 19-04-2017, 20:24
  3. Komputer do obróbki zdjęć
    By Foto1270 in forum Komputery
    Odpowiedzi: 103
    Ostatni post / autor: 20-12-2016, 18:05
  4. Jaki komputer do obróbki zdjec.
    By tol2di in forum Komputery
    Odpowiedzi: 79
    Ostatni post / autor: 13-12-2014, 18:20
  5. Komputer do obróbki zdjęć
    By hadwao in forum Komputery
    Odpowiedzi: 45
    Ostatni post / autor: 17-08-2011, 18:28

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •