Close

Strona 11 z 15 PierwszyPierwszy ... 910111213 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 101 do 110 z 145

Wątek: Zakup d750

  1. #101

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Śprotek Zobacz posta
    Ja słyszałem o tych dwóch panach z dobrze poinformowanego źródła opinie takie, że nie można ich zestawiać w jednym rzędzie. Same najlepsze słyszałem o Czornyju. Forum śledzę od lat więc wiem ile i jak tłumaczył.
    Ale to chyba nie przekreśla istnienia forum w 2019 roku

    Bardzo dobre to zestawienie z dpreview. Faktycznie widać inną pracę matrycy, ale czy odszumianie?

    Mnie generalnie w aparacie interesuje ISO 100, dlatego, że na innych ISO aparat nie ma takich osiągów matrycy a chcę wycisnąc jak najwięcej z klatki.

    ...

    Widać, że w D750 jest deczusio więcej detalu, ale szum jest podobny. Faktycznie bardziej wygląda na pracę filtru AA niż algorytmy. Chyba, że to jakiś figiel nowego procesora, który D750 ma.
    Ale widać też, że bardziej nasycony kolor przy tych samych (?) ustawieniach jest z D610 - jakby DxO wskazywało więcej bitów w kolorze w D610.
    Wiesz, ja absolutnie nie dostrzegam, aby dzisiejsze grono userów, miało większe pojęcie o zarządzaniu barwą, niż to sprzed lat.
    Temat jest nadal dla wielu taką samą chińszczyzną, jak onegdaj.
    Co do przywołania Tomka, to jedynie w tym celu, żeby ukazać kontekst ciemnogrodu, którego reprezentanci nadal wypisują na forum przeróżne banialuki, a które tak się mają do rzeczywistości, jak BenQ do Eizo.
    Natomiast nie było moim celem, aby stawiać znak równości, pomiędzy Tomkiem i Marcinem, jako że ten drugi, ma znacznie szersze spojrzenie na rzeczone zagadnienia.

    W sprawie odszumiania obrazków generowanych przez D610, najwięcej do powiedzenia miał zespół redakcyjny portalu optyczne.pl i tam odsyłam zainteresowanych dokładniejszymi wywodami:
    https://www.optyczne.pl/254.7-Test_a...azu_w_RAW.html

    Według mnie, piórko jest lepszym przykładem, niż karta, bo pokazuje jak ginie detal, natomiast ISO 1600 dlatego, ponieważ wg. ustaleń, szopki z odszumianiem, największe natężenie mają właśnie od tej wartości ISO.
    NIKON


    לא תרצה - VI - Nie będziesz mordował

  2. #102

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez david555 Zobacz posta
    ...W sprawie odszumiania obrazków generowanych przez D610, najwięcej do powiedzenia miał zespół redakcyjny portalu optyczne.pl i tam odsyłam zainteresowanych dokładniejszymi wywodami...
    Odnośnie odszumiania to zespół redakcyjny optyczne.pl w zasadzie to samo co o D610 pisze też o D750 a minimalną różnicę w detalu tłumaczy osłabieniem filtra AA. Zainteresowanych odsyłam do portalu
    Ostatnio edytowane przez cz4rnuch ; 13-07-2019 o 08:19

  3. #103

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cz4rnuch Zobacz posta
    Odnośnie odszumiania to zespół redakcyjny optyczne.pl w zasadzie to samo co o D610 pisze też o D750 a minimalną różnicę w detalu tłumaczy osłabieniem filtra AA. Zainteresowanych odsyłam do portalu
    Oczywiście, że filtr antyaliasingowy znacznie rozmywa detal, ale kiedy dodać do jego niekorzystnego dzia!ania efekty odszumiania nawet niewielkiego, to w sumie jest tak, jak na przykładach.
    NIKON


    לא תרצה - VI - Nie będziesz mordował

  4. #104

    Domyślnie

    Czyli w skrócie D750 odszumia Rawy podobnie jak D610 i różnicę, którą widzimy na przykładach powoduje, jak sugerował inny kolega, osłabienie filtra AA. Inna sprawa, że w różnych częściach kadru ta różnica się zaciera lub nawet D610 wychodzi na prowadzenie.

  5. #105

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cz4rnuch Zobacz posta
    Czyli w skrócie D750 odszumia Rawy podobnie jak D610 i różnicę, którą widzimy na przykładach powoduje, jak sugerował inny kolega, osłabienie filtra AA. Inna sprawa, że w różnych częściach kadru ta różnica się zaciera lub nawet D610 wychodzi na prowadzenie.
    Przewag D610 nie widzę w żadnej części kadru, bo i ich być nie powinno, jako że dpreview używa do testów na wszystkich FF Nikona, szkła N85/1.8G.
    Ta sama wielkość sensora, ten sam obiektyw, ten sam motyw, ta sama odległość fotografowania, to samo oświetlenie, no i te same parametry, a różnice w detalu widać nieuzbrojonym okiem.
    Oczywiście, że filtr AA, nie pomaga, ba, nawet szkodzi, jako że w skali 1:1 i tak aliasing bije po oczach, a wygenerowane obrazki są zblurowane, że patrzy się na nie jak przez brudną szybę.
    NIKON


    לא תרצה - VI - Nie będziesz mordował

  6. #106

    Domyślnie

    Nie widzisz? Trudno. Nic nie poradzę. Fragment o 85 mogę skomentować tylko w jeden sposób, ups, bo jest zupełnie nielogiczny.
    Ostatnio edytowane przez cz4rnuch ; 13-07-2019 o 10:53

  7. #107

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cz4rnuch Zobacz posta
    Nie widzisz? Trudno. Nic nie poradzę. Fragment o 85 mogę skomentować tylko w jeden sposób, ups, bo jest zupełnie nielogiczny.
    Nielogiczny, ponieważ ... ?

    Mógłbyś zachować jakiś porządek w swoich wypowiedziach ?
    NIKON


    לא תרצה - VI - Nie będziesz mordował

  8. #108

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez david555 Zobacz posta
    Nielogiczny, ponieważ ... ?
    Zadajesz niewłaściwe pytania. Nie wiem dlaczego piszesz nielogicznie. Mogę jedynie napisać dlaczego uważam, że nie ma w tym logiki A logiki nie ma, bo w jednym akapicie piszesz, że różnicy w obrazku być nie może, bo ta sama wielkość sensora, obiektyw itd a w następnym akapicie twierdzisz, że różnicę widać gołym okiem, jak rozumiem na korzyść D750, który ma tę samą wielkość matrycy, użyto tego samego obiektywu itd. Dalej piszesz co prawda o filtrze AA, ale jeszcze niedawno twierdziłeś, że coś innego jest przyczyną i powoływałeś się na pewien portal. Niestety ten portal w innym teście nie potwierdza Twoich rewelacji. Skoro już się na coś powołujesz to bądź konsekwentny. Dalszej części, tej opisowej (brudna szyba, bicie po oczach itd) nawet nie chce mi się komentować, bo takie przesadne pisanie i wyolbrzymianie nie przystoi nawet człowiekowi po 18ce a zdaje się, że jesteś trochę starszy.

  9. #109

    Domyślnie

    @cz4rnuch

    Właśnie dlatego, że jestem dużo starszy od Ciebie, przepychanki w strzyżone-golone, zdecydowanie mnie nie bawią.
    Pozostawiam Cię zatem samego na placu boju i myśl sobie co tam tylko chcesz.
    Na zdrowie !
    NIKON


    לא תרצה - VI - Nie będziesz mordował

  10. #110

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez david555 Zobacz posta
    Natomiast w każdym przypadku naganna jest zbyt duża ingerencja oprogramowania aparatu w negatyw cyfrowy i to na ustawieniach zerowych, bo to ogranicza możliwości edycyjne i wprowadza jak widać zamieszanie.

    PS. Przykład z portalu dpreview:
    https://www.dpreview.com/reviews/ima...09207489099767
    W obu przypadkach włączone jest odszumianie na poziomie "normal".

Strona 11 z 15 PierwszyPierwszy ... 910111213 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Zakup uzywanego D750 + Tamron 24-70 USD G1
    By xsaren11 in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 15-10-2018, 11:28
  2. Czy D750 jest rzeczywiście tak awaryjny (zakup)
    By KrS in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 45
    Ostatni post / autor: 06-12-2017, 20:15
  3. Zakup GPS
    By mks33 in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 25-08-2010, 15:48

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •