Moduł WiFi w D750 niby jest. Szkoda, że nieużyteczny. Aparatu nie da się podłączyć do sieci domowej (do routera) jedynie do smartphone lub laptopa.
Do mojego D750 jest jedna dedykowana aplikacja WMU na smartphone ale nie udało mi się jej uruchomić na Androidzie 9,0.
Dostałem szczegółową instrukcję z serwisu ale nie działa, na starszych wersjach WMU kiepsko ale działała.
Obecnie na smartphone nie ma żadnej działającej aplikacji z GooglePlay do zdalnego robienia zdjęć po WiFI.
Na laptopie pod Windows można coś znaleźć AIRNEF czy QDSLR

O funkcji automatycznego przesłania zdjęć z aparatu na laptopa czy komputer jak aparat pojawi się w zasięgu domowego WIFI nie ma co marzyć.
Uważam, że każdy aparat powinien obecnie przesyłać automatycznie zdjęcia na domowy komputer czy NAS.
Do nowszych body jest SNAPBRIDGE gdzie taka funkcja prawdopodobnie działa i można zdjęcia przesłać na FB czy TWITERA.
Trochę żal, że Nikon niefrasobliwie (nie chciałem napisać olewa) traktuje swoich starych klientów i nie dostarcza żadnej działającej aplikacji.

Czy i kiedy NIKON poprawi aplikację do obsługi WiFi ze starszymi body np D7200 czy D750?
Proponuję zgłaszać to jako niezgodność towaru z umową - w materiałach reklamowych Nikon chwali się WiFI a w praktyce jest
to całkowicie bezużyteczny gadżet i śmiało można to zareklamować i żądać np obniżenia ceny za zakupione body.
Ewidentnie kulawe WiFI i brak aplikacji powinien spotkać się z reakcją i sprzeciwem użytkowników.

No chyba, że komuś udało się obejść i ogarnął SNAPBRIDGE na D750 albo znalazł inna działającą aplikacje lub łączy się po kablu?
Jak radzicie sobie z niedziałającym WiFI - czy tylko mnie to przeszkadza?
Jarek