Close

Strona 9 z 38 PierwszyPierwszy ... 789101119 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 81 do 90 z 375

Wątek: Nikon D6

  1. #81
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    I tak to jest właśnie zrobione w Canonie. Od dawna.
    Co do marudzenia - ja nie widzę szału w specyfikacji D6 (największy zysk to chyba stabilizacja matrycy), ale canonierzy też są zawiedzeni specyfikacją nowej 1-ki.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  2. #82

    Domyślnie

    Czego byś w takim razie oczekiwał? Bo na dobrą sprawę, to:
    -ISO nie da się poprawić więcej niż te 0.3-0.5 EV.
    -Punktów AF nie da się rozmieścić szerzej przy lustrze.
    -Fpsów z lustrem też nie da się dodać w dużej ilości.
    -Z rozdzielczością nie ma sensu iść poza 24 Mpix, bo ucierpi na tym wysokie ISO. To, że D6X z matrycą 46-60 Mpix byłby ciekawym aparatem, to inna kwestia

    Właściwie jedyne co można zrobić, to:
    -Poprawić DR na niskim ISO w stosunku do D5.
    -Dodać stabilizację matrycy.
    -Zwiększyć szybkość zdjęć z podniesionym lustrem.
    -Być może dodać jakiś hybrydowy tryb pracy lustra, w którym na jedno podniesienie lustra mielibyśmy 2-3 zdjęcia zrobione z wykorzystaniem AF'u z matrycy.
    -Wreszcie dać sensowną łączność bezprzewodową, bo to co jest obecnie, jak i ceny transmiterów WiFi to jakiś żart.
    -No i możliwość automatycznego dostosowywania parametrów ekspozycji do sztywnej nastawy, a nie do pomiaru światła.

  3. #83
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    Przede wszystkim poprawić mocno AF w LV. To sie przyda i do fotografii i do video. Poprawić tzn dodać np eyefocus. To też pomoże gdyby dodano więcej fps w LV. A tu inni oferują 20 fps. AF w LV to coć w czym Nikon ewidentnie przegrywa z Canonem. Nie przywiązywali w N do tego wagi, co się odbiło na filmowaniu, a teraz muszą to szybko gonić, bezlustra ich do tego zmuszają.

    Poprawa DR na niskim ISO (niech sobie podarują te ISO 3 mln).
    Sensowna łączność bezprzewodowa, normalne szybkie Wi-Fi. I może wbudowany GPS, to w końcu sprzęt za taka kasę, że to powinien mieć.
    Stablizację matrycy ma mieć, to bardzo dobrze.
    Zastanawiam się nad odchylanym ekranem LCD, czy jednak juz nie czas na to. Mogą dać jakąś blokadę przed przypadkowym otwarciem, tak by zamknąć usta tm co krytykują potencjalną awaryjność.
    Te 26 Mpx, matryca BSI, wysokie ISO powinno byc takie jak w D5.
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 05-01-2020 o 13:52
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  4. #84

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Poprawa DR na niskim ISO (niech sobie podarują te ISO 3 mln).
    Jestem ciekaw, czy ktoś realnie wykorzystuje wyżej niż 54600. Mi osobiście to nawet wystarczyłoby bardzo dobre 12800, co by znaczyło, że 6400 tym bardziej będzie lepsze, a nie przypominam sobie, kiedy ostatnio potrzebowałem aż takiej czułości.

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Sensowna łączność bezprzewodowa, normalne szybkie Wi-Fi. I może wbudowany GPS, to w końcu sprzęt za taka kasę, że to powinien mieć.
    O to to… I żeby jeszcze ten GPS dało się jakoś fajnie skonfigurować. Np. żeby jakimś przyciskiem funkcyjnym można było koordynaty odczytać i zapamiętać, żeby później wszystkie kolejne miały zapisywane właśnie tę lokalizację. Rzecz jasna takie rozwiązanie jako opcja. W końcu dość często bywa tak, że nawet wielogodzinne repo robi się w max kilku lokalizacjach, więc bez sensu byłoby, żeby GPS działał non-stop (prąd i pomyłki w odczycie).
    D3s, D3, D800 | 14-24, 24-70, 70-200 VR2, S 35/1.4, N 50/1.4D, S 85/1.4, T 90Di, PC28 | SB910, SU800, PIXEL KING | Man 055 ProB + 410 | LowePro 650, Tamrac exp 8x
    www.SALDAT.pl

  5. #85

    Domyślnie

    Mamy już specyfikację konkurenta:
    https://www.optyczne.pl/14491-news-_...fikację_.html
    https://www.optyczne.pl/737.1-artyku...h_rękach.html

    ...jednak pozostali przy 20Mpx
    Te 20-26Mpx stało się chyba standardem reporterskich puszek
    Ostatnio edytowane przez jjj ; 07-01-2020 o 08:55

  6. #86

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jjj Zobacz posta
    Mamy już specyfikację konkurenta:
    https://www.optyczne.pl/14491-news-_...fikację_.html
    https://www.optyczne.pl/737.1-artyku...h_rękach.html

    ...jednak pozostali przy 20Mpx
    Te 20-26Mpx stało się chyba standardem reporterskich puszek
    Czyli matryca Canona 6d w kolejnej odsłonie ? Wiem że macie dosyć moich złośliwości ale co innego tu można powiedzieć DR będzie na poziomie 12 nadal, a nie sory tutaj było więcej 13,5, pewnie w 6d było obcięte programowo bo ktoby kupił jedynkę

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    I tak to jest właśnie zrobione w Canonie. Od dawna.
    Co do marudzenia - ja nie widzę szału w specyfikacji D6 (największy zysk to chyba stabilizacja matrycy), ale canonierzy też są zawiedzeni specyfikacją nowej 1-ki.
    Jacek - Nikon naprawdę robi niezłe specyfikacje puszek.
    Gdyby udawało im się ustrzec tych wpadek, które im wypadają to byliby poza konkurencją. d850 już takie jest właśnie, poza konkurencją ale nie wiem nie miałem ale czytam czasem.
    Myślę, że ten postulat użytkowników gdzieś tam latami nie dociera do samej góry aby poprawić "jakość". A szkoda. I nie mówcie, że znów hejtuję bo nie hejtuję, piszę poważnie.
    Ostatnio edytowane przez cybulski ; 07-01-2020 o 12:01
    linktr.ee/zbigniewurban5150||Canon R|RF16/2.8 EF35/2IS RF50/1.8, Sigmy Art EF 35/1.4 50/1.4 135/1.8, TTA50/0.95, 7A50/1.1, VM75/1.5, EF85/1.2L II, EF16-35/4L IS, RF70-200/4L IS, RF24-105/4L|BG-E22||Fuji Xpro3 XE4|xf18/2 xf27/2.8RWR xf18-55/2.8-4 SY12/2 TT23/1.4 ||Pleśniaki|Heliosy 58/2 50/1.8, Takumar Super 55/1.8, Vivitar 135/2.8||iPhone 14 PRO||

  7. #87
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    DR jest mocno związane z matrycami i z tym jak szybko potrafi elektronika odebrać informacje z matrycy żeby nie było problemów z czasami ekspozycji, szybkością serii, a dalej już obecnie mniej istotne to bufor i zapis.
    Ilość danych miedzy 12bit, a 14 czy 16 jest sporo większa, jeśli z matrycy nie dasz rady odebrać informacji to ani serii nie będzie dobrej, ani nie będzie czasu na pomiary i ekspozycje, a to musi być wyśrubowane w sprzęcie flagowym zarówno w canonie jak i nikonie.

  8. #88
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    W jednocyfrowcach Nikon nie miał wpadek. Zresztą Canon też chyba nie.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  9. #89

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cybulski Zobacz posta
    Czyli matryca Canona 6d w kolejnej odsłonie ? Wiem że macie dosyć moich złośliwości ale co innego tu można powiedzieć DR będzie na poziomie 12 nadal, a nie sory tutaj było więcej 13,5, pewnie w 6d było obcięte programowo bo ktoby kupił jedynkę
    To nie jest matryca z 6D.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    W jednocyfrowcach Nikon nie miał wpadek. Zresztą Canon też chyba nie.
    Canon miał. W 1DmkIII z AFem i to grubą.
    Pozdrawiam
    Marcin

  10. #90

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    W jednocyfrowcach Nikon nie miał wpadek. Zresztą Canon też chyba nie.
    Bagnet i bolec blokujący obiektyw w D4.

Strona 9 z 38 PierwszyPierwszy ... 789101119 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Nikon D5300, Nikon D5500, Nikon D7100 czy Nikon D7200
    By fotosik111 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 64
    Ostatni post / autor: 23-10-2016, 13:47
  2. Odpowiedzi: 38
    Ostatni post / autor: 29-06-2015, 11:50

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •