Close

Strona 4 z 14 PierwszyPierwszy ... 23456 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 138
  1. #31
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Zestaw budżetowy:


    + SSD zależy co sie chce tzreba doliczyć, teraz tanio wychodzi.

    można dać szybszy procesor np i5-2600 + grafike co podniesie cenę o ~500zł albo iść w Intel i cenowo wyjdzie coś podobnego.
    Ostatnio edytowane przez ksh ; 28-02-2019 o 20:36

  2. #32

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Zestaw budżetowy:
    https://i.imgur.com/iVdrgKG.jpg

    + SSD zależy co sie chce tzreba doliczyć, teraz tanio wychodzi.

    można dać szybszy procesor np i5-2600 + grafike co podniesie cenę o ~500zł albo iść w Intel i cenowo wyjdzie coś podobnego.
    Jeśli mowa o "budżetowym" sprzęcie, to nie ma sensu inwestować w taką płytę. Śmiało można zaoszczędzić 150 zł. Oczywiście SSD trzeba doliczyć. HDD również. Wyjdzie niewiele ponad 2 tys. zł.

  3. #33
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Płyta dlatego 400zł, a nie np 250zł bo brałem pod uwage display port na płycie i współpracę z gpu w cpu.

  4. #34

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez adming Zobacz posta
    Ten optiplex to jest model mający 3 max 4 lata.
    Amso daje gwarancję. jasne, ze proponowany składak jest lepszy, ale jest 1100 zł droższy. i to bez systemu. A to jest proponowanie czegoś za kwotę "tylko" o 40% większą

    Naprawdę nie wiem jak desktopy. ale poleasingowe laptopy są bardzo ok.

    Dell Optiplex 7040 sugerując się pamięcią ram DDR4 myślę że to jeden z nowszych modeli poleasingowych z firmy AMSO, co do laptopów to wydaje Ci się że takie coś jak poniżej posłuży długo ? tam ram jest DDR3 i nie wiadomo co w środku. Odpuszczam temat używek bo gdybam chciał laptopa do 1000zł to mógłbym zaryzykować, ale to są już spore kwoty i co jak trafi mi się złom ? niby jest gwarancja, ale co po niej. Tym Bardziej nie szukam komputera do przeglądania internetu tylko bardziej pod obróbkę zdjęć i w kwocie 1000zł nie zmieszczę się.
    https://amso.pl/product-pol-30116-De...ional-L30.html

  5. #35

    Domyślnie

    Zostaje wstępnie przy Intelu z procesorem i59600K

    Wybrałem coś takiego i czy to może być dobra konfiguracja ? nie wiem na przykład jaki ram odpowiedni wybrać ? Częstotliwość pracy [MHz] ma być jak najwyższa ?
    Wybierając płytę główną muszę wybrać taką z chipsetem Z390 i tutaj widzę mniej modeli i wyższe ceny z tym chipsetem
    Teraz jeszcze jedno jeśli komputer ma mi posłużyć jak najdłużej czy zamiast SSD dajmy na to Crucial MX500 500GB dołożyć i kupić na M.2 z dużą prędkością odczytu i zapisu ?

    Pamięć Ram
    wybrałem tą z pośród najczęściej wybieranych
    https://www.morele.net/pamiec-g-skil...16gvkb-788195/
    Płyta główna,
    z tego co widzę droższe płyty obsługują więcej częstotliwości pracy MHz jeśli ma to jakieś znaczenie, lepiej jak będzie tańsza, jeśli spełnia wymagania procesora, bo z tego co widzę na chipset Z390 jest mniejszy wybór, ważne aby jak najwięcej wyjść USB i DisplayPort.
    https://www.morele.net/plyta-glowna-...-a-pro-978515/
    Procesor
    https://www.morele.net/procesor-inte...9600k-4142643/
    Dysk SSD
    https://www.morele.net/dysk-ssd-sams...500bw-4160128/
    Dysk HDD
    https://www.morele.net/dysk-western-...10ezex-479659/
    Zasilacz
    https://www.morele.net/zasilacz-sile...spc166-977144/
    Chłodzenie
    https://www.morele.net/chlodzenie-cp...spc130-707501/
    Obudowa
    Nie potrzebuje okna, najlepiej z jak największą ilością wyjść USB na przednim panelu, nie za duża !!! i dobrze wytłumiona.
    Na razie coś takiego, choć nie jestem przekonany
    https://www.morele.net/obudowa-be-qu...bg022-1116088/
    https://www.morele.net/obudowa-silen...spc177-978269/
    Napęd
    Może czasem się jeszcze przyda ?
    https://www.morele.net/naped-lg-supe...1-rbbb-767616/

    Teraz najważniejsze czy dobrane podzespoły są zgodne i wykorzystam w sposób jak najlepszy połączenie płyty głównej z procesorem, pamięcią i szybkością dysku.
    Proszę o inne zestawienia gdy coś do siebie nie pasuje, bądź jest zbyt słabo wydajna.
    Sugerowałem się ocenami użytkowników , stad nie wybrałem najtańszych , zupełnie w ciemno wybrałem pamieć wiec proszę o korektę jeśli są tańsze opcje to jeszcze lepiej.

    Opcja druga do zakup nowego Della
    Jeśli byłaby taka możliwość to chciałbym dokupić dysk SSD na system i ten który jest w zestawie przeznaczyć na magazyn, tylko nie wiem czy taka opcja jest możliwa.
    Gotowy zestaw być może po tym co oferuje nie wydaje się aż tak rozbudowany, ale czy okaże się znacznie mniej wydajny jako całość ?
    https://www.morele.net/zestaw-komput...60-mt-5621961/

  6. #36
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Wszystko wygląda ok, na tym nawet lekko podkręcisz zestaw.

  7. #37

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sturnus Zobacz posta
    Jeszcze jedna uwaga co do procesorów. Nie wszyscy producenci oprogramowania testują je na Intelach i AMD (....).
    Eee, mam takie pytanie 5-letniego dziecka; to istnieja wogole jakies inne?

    Znaczy nie wiem, moze w NASA czy na ISS sa jakies specjalistyczne procesory
    Ale takie do "cywilnego" uzytku i po prostu do kupienia to istnieje cos poza Intel i AMD?
    Powaznie pytam.
    Fuji S5Pro / D90 / F801 / F601 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 / CPL / Cokin / Hitech.
    Pozdrawiam, Krzysiek.

  8. #38

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sturnus Zobacz posta
    Hi, jeśli mogę to powiem tak. Od dawna używam poleasingowych kompów (pomimo że kiedyś sam składałem komputery również zawodowo). Używam, ale zawsze tych z górnej półki. HP, Dell, Fujitsu. Również do grafiki. Od czasu gdy kupiłem pierwszy nie zmieniłem zdania. To nie to samo co składaki które potrafią się krzaczyć z byle powodu. Zwłaszcza gdy są podkręcane i składane przez pana Janusza. Komputery markowe są testowane całkiem inaczej - komora termiczna, kontrola podzespołów a zwłaszcza procesorów. U pana Janusza - odpalił? Działa! Potem jest tłumaczenie że pewnie to wina softu. Samo upakowanie komponentów w obudowie to niebo a ziemia. Brak latających luźnych kabelków, taśm itp. Ma to wpływ na przepływ powietrza a więc i chłodzenie. Zwróć uwagę na to, by była w nim karta dedykowana, nie tylko ta z chipsetu. I raczej szukaj takiego który ją posiada, a nie "dołożona". to samo tyczy RAM'u. Nie jakaś tam pamięć ale firmowa. Za kwotę którą dysponujesz możesz zakupić całkiem niezłego laptopa "mobil workstation" wraz z dodatkowym monitorem. To "workstation" jest znaczące, bez względu na to czy to będzie notebook czy stacjonarka.

    Prdr.
    Podpisuję się pod tym obiema rękami.


    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Zdajesz sobie sprawę że ten złom po leasingowy trzeba przeglądnąć, wyczyścić, wymienić uszkodzenia np uszkodzone porty albo zmienić uszkodzone podzespoły, bierzesz paletami ten szrot i połowę trzeba samemu sklecać na zapleczu żeby działały.

    To że sprowadzając taki złom masz np połowę działającego sprzętu, reszta po awariach lub niekompletna.

    Taki sprzęt nie ma już nic wspólnego z tym jaki był w dniu sprzedaży od producenta, to jest szmelc sklecany na szybko na zapleczu i tyle.
    Zdajesz sobie sprawę, że nie masz zielonego pojęcia o czym piszesz i prawdopodobnie nigdy nie miałeś i nie widziałeś naprawdę dobrego i wydajnego komputera?


    Dla mnie te wszystkie „nowoczesne składaki” ze starannie dobieranymi przez laika podzespołami to właśnie ten złom, który po roku, a co najwyżej dwóch latach użytkowania brzęczy jak stara sieczkarnia, wentylatory wyją, HDD są wolniejsze od ciut lepszego pendrajwa i raz na tydzień (no – może na miesiąc) łapiesz BSoD i system powoli siada. Tak ma większość moich kolegów, a wydali na te „nówki” po 5-6k i zaczynają zastanawiać się nad kolejnym – jeszcze „nowocześniejszym” złomem, bo ten już się zużył. Dlaczego się zużył? Podzespoły w tych składanych nowych komputerach projektowane są na rynek konsumencki do kilkugodzinnej pracy w ciągu doby. Zewnętrzne porty USB nie przewidują ciągłej zmiany nośników i gwarancję jakoś przetrzymują, a później martw się sam. Uniwersalne zasilacze mają standardowe długości kabli połączeniowych i ich optymalne ułożenie w obudowie dalekie jest od ideału. Cierpi na tym obieg powietrza i temperatura w środku jest wyższa. Same obudowy to chińska cienka blacha o elastyczności i miękkości plasteliny. No cóż – za to szybki procek z układem GPU i na dodatek można podkręcać. Najnowsze pamięci z wysokim taktowaniem i jeszcze większym opóźnieniem, ale bez korekcji błędów. I jeszcze trochę mniej istotnych zalet.


    Co dostaniemy w poleasingowym „Workstation”? Złom? Na pewno na wagę będzie go trochę więcej. Już sama obudowa to pancerna, sztywna konstrukcja z przemyślanymi rozwiązaniami. Wydajny, mocny zasilacz o sprawności 90% i pięknie zaprojektowana wiązka kabli z wtyczkami odprowadzającymi przy każdej kieszeni napędu i dokładnie przy gniazdach dedykowanej płyty głównej. To jest majstersztyk konstrukcyjny, gdzie wszystko zostało rozplanowane i przemyślane. Chcesz komputer położyć poziomo? Proszę bardzo. Zewnętrzne kieszenie na napędy ustawiasz w poziomie i nawet znaczek logo przyjmuje prawidłową pozycję. Żadnej śrubki do montażu napędów zewnętrznych i dysków HDD w środku. Wszystko na szynach (śledziach) i z dobranymi długościami kabli SATA. Procesor najczęściej wydajny Xenon bez GPU i pamięci ECC z korektą błędów pracujące w trybie Quad o przepustowości, o której nowiutkie składaki mogą tylko pomarzyć. Osiem slotów pamięci osłoniętych tunelem z wymuszonym obiegiem powietrza. Karta grafiki Quadro, bądź FirePro zapewnia 10 bitowy sygnał dla monitora i kilka cyfrowych złączy DVI, DP do wyboru. Całość pracuje bezszelestnie, stabilnie i bez żadnych zacięć. Tylko że podzespoły w takim „Workstation” zaprojektowano do pracy ciągłej. Taki komputer może być włączony po zakupie do sieci i wyłączony po trzech latach i nie powinien zepsuć się, zawiesić, utracić danych. To nie zabawka do rozrywki i kilkugodzinnego wykorzystywania każdego dnia, gdzie stabilność nie jest czynnikiem krytycznym. To wół roboczy do ciągłej, wydajnej i bezawaryjnej pracy. Myślisz, że po tych trzech latach się zużył? Przeżyje z pewnością każdego składaka.

    Otrzymałem poprzedniego lata egzemplarz czyściutki zarówno od zewnątrz jak i w środku. Z pełnym okablowaniem pomimo braku dysków i jest nadal na gwarancji „producenta”. Tylko co ma się w nim zepsuć? To najcichszy komputer jaki w życiu miałem. Kupiony w Firmie handlującej takim odnawianym sprzętem.

    Taka jest obecna konfiguracja. Wszystkie dyski są nowe (przynajmniej 2xP300). SSD i X300 przeniesione z poprzedniego HP Elite 8300.

    HP Z420, Intel Xenon E5-1650v2, GPU Quadro K2000, RAM 8x4GB ECC 1866Mhz, Samsung SSD 850Pro-1TB, HDD Toshiba X300 -5TB, 2xHDD Toshiba P300 – 2TB pracujące w Raid-0, czytnik Chieftec CRD-801H i kieszenie frontowe na HDD 3.5” i 2.5”. Taki komputer zapewnia płynną pracę z kilkoma uruchomionymi aplikacjami i LR-5.7 łącznie z PS C-2015 nie wykorzystują w pełni wszystkich 6 rdzeni (12 wątków). Po co więc jeszcze szybsze taktowanie procesora i pamięci do takich celów jak obróbka fotograficzna?



    ...

  9. #39

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dorjan Zobacz posta
    Dla mnie te wszystkie „nowoczesne składaki” ze starannie dobieranymi przez laika podzespołami to właśnie ten złom, który po roku, a co najwyżej dwóch latach użytkowania brzęczy jak stara sieczkarnia, wentylatory wyją, HDD są wolniejsze od ciut lepszego pendrajwa i raz na tydzień (no – może na miesiąc) łapiesz BSoD i system powoli siada.
    Pozwól, że odpowiem cytując Ciebie...

    Cytat Zamieszczone przez dorjan Zobacz posta
    Zdajesz sobie sprawę, że nie masz zielonego pojęcia o czym piszesz i prawdopodobnie nigdy nie miałeś i nie widziałeś naprawdę dobrego i wydajnego komputera?
    Nie chcę tutaj wkładać kija w mrowisko, składałem masę komputerów, które sprawnie działają nawet po 12 lat, używałem i często mam styczność ze sprzętem po leasingu lub po ekspozycji. Wszystko ma swoje wady i zalety. Ale piszesz takie same bzdury jak kolega, któremu zwracasz uwagę...

  10. #40
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez krzysztofz24 Zobacz posta
    Eee, mam takie pytanie 5-letniego dziecka; to istnieja wogole jakies inne?

    Znaczy nie wiem, moze w NASA czy na ISS sa jakies specjalistyczne procesory
    Ale takie do "cywilnego" uzytku i po prostu do kupienia to istnieje cos poza Intel i AMD?
    Powaznie pytam.
    Jest bardzo dużo procesorów produkowanych na świecie, to koło czego my sie kręcimy w temacie laptop/desktop to faktycznie tylko Intel i AMD, potem mamy wszelkiego rodzaju procesory ARM do urządzeń mobilnych, RISC do serwerów i potężnych maszyn obliczeniowych itd.

    dorjan
    Dobrze że jesteś zadowolony, przecież o to chodzi ale to co napisałeś to raczej twoja historia z dobrym zakończeniem ale nie chwyta za serce, filmu z tego nie zrobi nikt
    Ostatnio edytowane przez ksh ; 02-03-2019 o 13:56

Strona 4 z 14 PierwszyPierwszy ... 23456 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. TOKINA 16-28 2.8 PRO FX NIKON - wypukłe szkło - czy jest opcja założenia filtrów?
    By highlander in forum Filtry, konwertery, pierścienie
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 23-03-2016, 19:58
  2. ViewNX 2 - jest opcja spolszczenia ?
    By Deti in forum Oprogramowanie
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 22-01-2014, 11:00
  3. Gdzie jest opcja USB-PTP w NIKONIE D60?
    By Frozner in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 09-09-2009, 08:04
  4. [ Krajobraz ] dobra trawka nie jest zła...
    By brun in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 01-05-2009, 19:20
  5. Czy jest taka opcja... podniesienie lustra przed strzaŁem
    By JanusZZZ in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 30-07-2006, 23:51

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •