Close

Strona 13 z 39 PierwszyPierwszy ... 3111213141523 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 121 do 130 z 388
  1. #121

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cybulski Zobacz posta
    Panasoniki w mojej świadomości to są "wszystko mające aparaty", bez ściemy i przykrych niespodzianek, którym do pełni szczęścia brakowało tylko porządnej matrycy, czy to apsc czy też ff. Może i właśnie dobrze, że od razu jest ff.
    Jest to firma którą zamierzam obserować w segmencie ff.
    Ja również

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez capo-di_tutti-capi Zobacz posta
    Póki co w tym systemie są (z AF): 3 obiektywy Panasonic, 7 (dość drogich) Leica i niebawem 10 stałoognikowych Sigm -ale one są również dostępne do bezlusterkowców Sony i lustrzanek. https://www.bhphotovideo.com/c/searc...&N=4196380428&

    Sytuację ratować będzie adapter Sigma MC-21 -szczególnie jego wersja dla obiektywów Canon EF (no bo raczę nie ten do Sigm SA
    Z tą różnicą, że Sigmy z Panasem będą działać bez niespodzianek.
    GFX 50S mk II, EOS RP
    Time is meaningless, and yet it is all that exists.

  2. #122
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Jest też szansa że sigma będzie miała politykę w postaci pierwszeństwa dla panasa albo wyłącznie dla niego jakieś konstrukcje, może się zlitują i zaczną robić bardziej zgrabne obiektywy bez tych spawanych dupek do bezlustra ?

  3. #123

    Domyślnie

    Adapter MC 21 jest trochę bez sensu bo nie działa z trybem AF-C.


    Wysłane za pomocą Tapatalk

  4. #124

    Domyślnie

    Jasne.
    Oleją Sony które ma znaczący udział w rynku i będą robić obiektywy do Panasa który w tej chwili startuje z poziomu równego 0% udziału w rynku bezlusterkowców FF.

    Jakoś w preorderach się na Panasy nie rzucili https://www.bhphotovideo.com/c/searc...&N=4288586281&
    Ostatnio edytowane przez capo-di_tutti-capi ; 11-03-2019 o 16:18

  5. #125
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Ale chodzi o to że sigma dołączyła do tego konsorcjum i jakieś tam udziały ma, wiec i zainteresowanie żeby to rozkręcić i zarabiać razem z leica i panasem.

  6. #126

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Ale chodzi o to że sigma dołączyła do tego konsorcjum i jakieś tam udziały ma, wiec i zainteresowanie żeby to rozkręcić i zarabiać razem z leica i panasem.
    Mogą to tak samo traktować jak Sony traktuje XQD
    z pozdrowieniami - Krzysiek
    Nikon Z6 + Z6 + Z6II + N14-24 f/2.8S + N24-70 f/2.8S + N70-200 f/2.8G VR II + 35 f/1.8S + 50mm f.1.8S + Planar T* 50 mm f/1.4 + 85 f/1.8S + N105 f/1.4E + Tokina 100 f/2.8 + SB-910

  7. #127

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Jest też szansa że sigma będzie miała politykę w postaci pierwszeństwa dla panasa albo wyłącznie dla niego jakieś konstrukcje, ......
    Tak i zarząd Sigmy będzie miał też dzięki takiej polityce pierwszeństwo przy popełnieniu sepuku ....
    Pozdrawiam
    Marcin

  8. #128

    Domyślnie

    Dołączyła żeby opitalać swoje obiektywy.
    Jak widać po tej dziesiątce do Panasa -to opitalać swoje stare obiektywy. -Zwiększyć rynek potencjalnych na nie odbiorców.

    To teraz mają się zadkiem obrócić do Sony?

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Rynek obiektywów tez się skurczył w ostatnich latach

    https://nikonrumors.com/wp-content/u...ographics1.jpg

  9. #129

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez capo-di_tutti-capi Zobacz posta
    Dołączyła żeby opitalać swoje obiektywy.
    Jak widać po tej dziesiątce do Panasa -to opitalać swoje stare obiektywy. -Zwiększyć rynek potencjalnych na nie odbiorców.

    To teraz mają się zadkiem obrócić do Sony?

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Rynek obiektywów tez się skurczył w ostatnich latach

    https://nikonrumors.com/wp-content/u...ographics1.jpg
    Idę pod prąd. Ja mam więcej szkieł niż wcześniej
    linktr.ee/zbigniewurban5150||Canon R|RF16/2.8 EF35/2IS RF50/1.8, Sigmy Art EF 35/1.4 50/1.4 135/1.8, TTA50/0.95, 7A50/1.1, VM75/1.5, EF85/1.2L II, EF16-35/4L IS, RF70-200/4L IS, RF24-105/4L|BG-E22||Fuji Xpro3 XE4|xf18/2 xf27/2.8RWR xf18-55/2.8-4 SY12/2 TT23/1.4 ||Pleśniaki|Heliosy 58/2 50/1.8, Takumar Super 55/1.8, Vivitar 135/2.8||iPhone 14 PRO||

  10. #130
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Maro66. Zobacz posta
    Jest drożej, ale bez tragedii. Powiedziałbym nawet, porównywalnie, jeśli weźmiemy pod uwagę, że w wyższej cenie u Panasonica dostajemy więcej niż u konkurencji. Na papierze nowe puszki zjadają, to co zaproponował Nikon i Canon. Zobaczymy, jak będą sobie radziły podczas jakichś konkretnych testów.

    I powiedzmy sobie szczerze. Wejście w bezlustra, nawet tego samego producenta, którego użytkujemy, to wejście w nowy system. OK, są przelotki do starych obiektywów,..
    ... Ja uważam, że wbrew pozorom 22 marca na rynek wejdzie czarny koń bezluster FF. Jeśli w praktyce wyjdzie, to co na papierze, może potrząsnąć trochę rynkiem foto.
    Na papierze to Nikon jest 2x lepszy od Canon R, ma stabilizację matrycy i duży DR, nad czym płaczą Canonerzy. No i jak sądzisz, kto będzie miał 3x większy kawał tortu? Nikon czy Canon? Pytanie retoryczne. Canon. Panas może mieć fantastyczny sprzęt (skąd wiadomo, jaki ma AF????) ale nie dojdzie do dwucyfrowego wyniku jesli chodzi o udział w rynku. Mowy nie ma.

    Cytat Zamieszczone przez S4INT Zobacz posta
    ..A co do czarnego konia to ja prędzej bym obstawiał, że będzie to jednorożec - gdzieś się tam o nim mówi, ktoś niby widział, podobno niezłe toto, a w praktyce to będzie raczej jak legenda. Mnie osobiście odstraszają takie egzotyczne wynalazki i systemy, bo nie patrzę na samą specyfikację, ale na wszystko co się wiąże z wejściem w taki sprzęt i tym co jest dostępne jako akcesoria. ...
    .
    Niestety z mojej perspektywy ten system to taka ciekawostka do pooglądania w necie, nawet jeśli w niektorych aspektach będzie lepszy niż obecna trójca (a pewnie będzie lepszy), to całe tło takiego wejścia w system jest mocno nie zachęcające. I jakoś tak czuje (ale mogę się oczywiście mylić, nie mam nic przeciwko), że większość osób będzie miało takie wątpliwości i raczej zaufają markom mocno osadzonym na rynku.
    mam dokładnie takie samo przeświadczenie.

    Cytat Zamieszczone przez Maro66. Zobacz posta
    Ja jestem optymistą i uważam, że wszystko zależy od tego, Co S1 i S1R pokażą w praktyce. Jeśli pokażą wyższość nad konkurencją, z pewnością wszyscy nie rzucą swoich dotychczasowych gratów i nie przesiądą się na Panasa, ale Panas może trochę urwać tortu, przyszłościowo powiększając swój udział w rynku...
    .. Nikona i Canona... W końcu ludzie, a przynajmniej znaczna część (mam nadzieję) debilami nie są i podziękują firmom, które chcą ich głównie wyrąbać....
    To co pokażą S1 i S1R to zupełnie nie ma znaczenia.
    Ludzie generalnie zostaną przy N i C i przy Sony też.
    Wszyscy chca nas wyrąbać i ludzie przechodza nad tym do porządku dziennego.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

Strona 13 z 39 PierwszyPierwszy ... 3111213141523 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Zenit full-frame mirrorless
    By MstrG in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 20-08-2017, 18:12
  2. [ Sony ] Sony RX1-full frame
    By erbe in forum Sony
    Odpowiedzi: 541
    Ostatni post / autor: 04-02-2017, 20:06
  3. olympus full frame
    By blekota in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 01-04-2008, 10:00
  4. Full Frame Nikona
    By pawel_t in forum Fotografia - tematy ogólne
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 15-02-2007, 16:25
  5. Full frame Nikon
    By kangur in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 29-09-2005, 01:49

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •